Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do słuchawek Pioneer SE-A1000


Recommended Posts

Cześć wszystkim. Posiadam słuchawki Pioneer SE-A1000 oraz głośniki Genius SP-HF2020. Jaką wewnętrzną kartę dźwiękową do nich wybrać?

Czego poszukuję? Ciężko mi powiedzieć, bo na technicznych aspektach dźwięku zupełnie się nie znam. Komputer wykorzystuję do montażu filmów, słuchania muzyki i sporadycznie amatorskiej zabawy w FL-Studio. Dotychczas przez kilka lat korzystałem z karty Xonar DX i niestety zepsuła się. Pomyślałem, że skoro nie jestem profesjonalistą, to w pełni wystarczy mi zintegrowana. Spróbowałem i natychmiast się rozmyśliłem. Niestety, to co oferował Xonar DX, a co oferuje moja zintegrowana karta w ASUS X370, to niebo a ziemia. Co więc wybrać? Budżet 200-300zł, może być używana. Z góry dzięki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś znajdziesz używana AIM SC808. Chyba nie będzie łatwo. Dość istotna była by informacja jakie masz wolne sloty na kartę dźwiękową. Asus X370-I będąca w sprzedaży ma tylko długi slot PCI Express 3.0  do którego karty dźwiękowej nie podłączysz. Pod PCI były do niedawna w sprzedaży AIM SC8000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Może gdzieś znajdziesz używana AIM SC808. Chyba nie będzie łatwo. Dość istotna była by informacja jakie masz wolne sloty na kartę dźwiękową. Asus X370-I będąca w sprzedaży ma tylko długi slot PCI Express 3.0  do którego karty dźwiękowej nie podłączysz. Pod PCI były do niedawna w sprzedaży AIM SC8000.

Dzięki za odpowiedź! Dokładnie mam płytę X370 Pro, w niej jeden wolny slot PCI długi i dwa PCI krótkie. Na innym forum polecili mi też Creative Sound Blaster Z, co o niej myślisz? Albo ewentualnie Asus Xonar AE lub Creative SB Audigy RX?

Edytowano przez batko90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz tam sloty PCI Express, bo PCI to zupełnie inny slot, którego nie znajdziesz na swojej płycie głównej. Wydaje mi się że do tych słuchawek Asus Xonar AE lepiej się nada od kart Creativa. No chyba ze do grania, to wtedy mogą okazać się lepsze. Myślę ze warto spróbować przenośny DAC/Amp słuchawkowy SMSL M2. pod USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wolno - wybór spory kart dźwiękowych

i dość duzo porównań niezłych w necie 

sam będę testował od jutra - ale na kolumnach - aim sc 808, asus st (stx rozni wlasnie sledziem pci albo pcie) i na usb prodigy cube black

z tego co czytałem creative ae daje rade ale bardziej rozrywkowe granie

tu ładnie opisane na stronie

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie. Jestem zdecydowany, by zostać przy wewnętrznej karcie dźwiękowej, by razem mogłoby być podłączone do niej słuchawki i głośniki.

Jeszcze jedno pytanie do specjalistów, jak ten Xonar AE, który polecasz @MobyDick, wypada przy tej karcie, którą miałem, czyli Xonar DX? Jest lepszy, gorszy, podobny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xonar AE to model wyższy od DX z wymiennymi opampami i wzmacniaczem słuchawkowym. SMSL M2 to wprawdzie małogabarytowe urządzenie pod USB o rozmiarach karty kredytowej, lecz ma osobne wyjście z wzmacniacza słuchawkowego z regulacją głośności potencjometrem i wyjście liniowe do podłączenia do wzmacniacza lub głośników aktywnych. Nie jest możliwe tylko równoczesne korzystanie z jego wyjścia cyfrowego optycznego i analogowego linowego, bo one oba kryją się w jednym gnieździe. Poza tym niema żadnego problemu aby np. korzystać z wejścia mikrofonowego Integry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

Xonar AE to model wyższy od DX z wymiennymi opampami i wzmacniaczem słuchawkowym.

Dzięki. Najprawdopodobniej wezmę właśnie Xonar AE, nie chcę eksperymentować skoro byłem w pełni zadowolony z poprzednika, czyli DX.

Jeszcze jeden problem, który dopiero teraz zauważyłem, więc będę prosił Was o poradę. Otóż potrzebuję, aby do mojej karty jednocześnie były podłączone słuchawki i głośniki, ponieważ często przełączam się pomiędzy nimi. Xonar DX miał możliwość podłączenia kabelka z panelu przedniego, a widzę, że Xonar AE już tego nie ma. Czy słuchawki będą mogą być normalnie wpięte do wyjść z na karcie, jednocześnie z głośnikami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w Xonar AE. W karcie AIM SC8000 również niema wyjścia na panel przedni i jest możliwość ustawienia zworkami wyłączania lub nie wyjścia liniowego gdy wpina się słuchawki. Jednak takiej karty nie podłączysz u siebie. W SMSL M2 wszystkie wyjścia są ciągle aktywne. Co najwyżej wyjście liniowe może być blokowane przez cyfrowe optycznie i odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Nie wiem jak to wygląda w Xonar AE. W karcie AIM SC8000 również niema wyjścia na panel przedni i jest możliwość ustawienia zworkami wyłączania lub nie wyjścia liniowego gdy wpina się słuchawki. Jednak takiej karty nie podłączysz u siebie. W SMSL M2 wszystkie wyjścia są ciągle aktywne. Co najwyżej wyjście liniowe może być blokowane przez cyfrowe optycznie i odwrotnie.

Jestem jednak zdecydowany na ten Xonar AE. Jako osoba bardziej obeznana, czy jesteś w stanie sprawdzić mi w specyfikacji, czy do dwóch wyjść tej karty jednocześnie mogę mieć podłączone głośniki i słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...