Skocz do zawartości

Co wybrać


zbig77

Recommended Posts

Witajcie,

planuje wymianę kina domowego i kupno odtwarzacza cd.

Głośniki to KEF seria C 5.1. Wstępnie myśle o yamaha 685 i cd yamaha s300 lub s700 jeśli rzeczywiście warto dopłacać lub Pioneer PD-10 lub PD-30 jeśli warto.

muzyka to głównie rock, ale tez filmowa, jazz czy klasyczna. Salon otwarty na kuchnie ok 30-40 mkw.

obecnie mam yamaha ampli 661 i odtwarzacz DVD yamaha o podobnym numerze do słuchania muzyki. Chce by różnica w jakości była słyszalna:)

budzet to Ok 3000-3500 ampli i do 1000-2000 cd... najwyżej kupie cd później i dozbieram...

Bylbym wdzięczny za dobre rady...  

.

 

 

Edytowano przez zbig77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na RX-V685 niewiele wniesie w jakości dzwięku. Jeśli chcesz usłyszeć wyraźna różnicę, spójrz na amplituner Yamaha RX-A880, ewentualnie Onkyo TX-RZ730 oraz modele wyższe. Jeśli stawiasz na dobre stereo i bierzesz pod uwagę także inne marki, spójrz na ofertę Marantz. Już model SR5013 może Cię miło zaskoczyć. Przy wyższych modelach amplitunerów można pomyśleć o pozostawieniu Twojego odtwarzacza blu-ray i wykorzystać wbudowany w amplituner przetwornik.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Wymiana na RX-V685 niewiele wniesie w jakości dzwięku. Jeśli chcesz usłyszeć wyraźna różnicę, spójrz na amplituner Yamaha RX-A880, ewentualnie Onkyo TX-RZ730 oraz modele wyższe. Jeśli stawiasz na dobre stereo i bierzesz pod uwagę także inne marki, spójrz na ofertę Marantz. Już model SR5013 może Cię miło zaskoczyć. Przy wyższych modelach amplitunerów można pomyśleć o pozostawieniu Twojego odtwarzacza blu-ray i wykorzystać wbudowany w amplituner przetwornik.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Dzięki. Nie brałem tej opcji pod uwagę. Hmm, stare DVD czas wymienić i tak. Czy jako źródło do płyt cd mógłby być np. Minibwieza piano craft stojąca w innym pokoju?

Dodatkowo v661 ma baaaardzo słabą jakość dźwięki wrZucanego na słuchawki. Czy w a88o działa to już porzadnie czy tez będzie trzeba tez myśleć o jakimś dac ? 

Na odsłuchy się chętnie umowie. Noe spieszy mi się z zakupem i chętnie posłucham n. Tego  marantza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 685 będziesz miał to samo. To po psortu nowszy model. Jak chcesz iść w poprawę dźwięku a nie funkcjonalności to musisz iść w wyższe modele. Na nieszczęście w yanaszce jest to dopiero avantage 10xx, ale możesz iść w Onkyo rz8xx albo denona x4300 który był fajnie wyprzedawany. 

Marantz sr5012 też ci się spodoba.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz wykorzystać dowolny transport CD, DVD czy Blu-Ray i wbudowane przetworniki w amplituner. Niestety wbudowane wzmacniacze słuchawkowe w urządzenia poza nielicznymi wyjątkami są kiepskie, Marantz ma wyraźnie lepszą "dziurkę słuchawkową", ale cudów nie wymagaj. Kwestia odsłuchów, zapraszam serdecznie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiliscie. Nastawiony byłem na yamahe...

to może z innej strony - a jak to wyglada przy uscallingu do 4 k? Mam lg oled c7, kablówkę z upc, wkrótce netflix.

pokoi kilka i fajnie działający muzyczny multiroom by się z czasem przydal.

zrodla to i telefon, ipod, z czasem i może jakiś lepszy player.

Patrząc na powyższe yamaha czy jednak marantz? Czy coś innego?

czyn różni się avantage 8xx od 10xx?

 

co do słuchawek pewnie i tak zewn. Dac by się przydał...

Dodakrowo jak wg Was będzie brzmiał Marantz na moich kefach? Nabranie bym ich nie wymieniał.

Dodakrowo jak wg Was będzie brzmiał Marantz na moich kefach? Naprawde bym ich nie wymieniał.

a co do słuchawek to hmm, co sądzicie o marantz 5012 lub 5013 plus marantz 6006? Z tego co widzę to ma w sobie wzmacniacz słuchawkowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił denon 3500. W salonie mu mówili ze ten denon jest pomiędzy marantzem 5013 a 6013 jeśli chodzi o jakość stereo. Co o nim myślicie?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Fajny model, dobrze wyposażony. Jeśli chodzi o funkcje to jest pomiędzy tymi modelami. Ale jeśli chodzi o dźwięk to na pewno nie. To model który dźwiękowo odpowiada x2500 a więc jest , czysto teoretycznie, poniżej sr5013.

Piotrek

Jest Pan pewny? Przeczytałem wieczorem testy na anglojęzycznej stronie, przeleciałem fora i ewidentne plasują ten model dźwiękowo między sr 5013 a 6013...

byłem tez w salonie marantza dziś rano i tez to potwierdzili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny.

X3500 to dźwiękowo x2500 różnią się funkcjami. Z kolei Sr 5013 teoretycznie dźwiękowo jest lepszy (mówię teoretycznie bo ma inny dźwięk). 

Ale funkcyjnie x3500 odpowiada dopiero Marantz sr6013. Możliwe że koledzy grupują klasę urządzeń po cenie lub po funkcjonalności. No jakieś kryterium trzeba przyjąć. 

Ale w czym problem? Model 3500 czy dawny 3400 są na prawdę udane. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem i w sumie niewiele wiem więcej. No może to, ze i jeden i drugi gra lepiej od mojej yamahy. No i hmm o ile byłem nastawiony na tego denona, to teraz chyba remis. I kto wie czy kolejnym zakupem nie będzie końcówka mocy - chyba ze zmiana głośników ...

Może jednak marantz...

A co byście wybrali gdyby kolejnym krokiem był zakup np. Pm6006 i cd6006?

A może 8005....? Warto..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...