Skocz do zawartości

porady na temat doboru Słuchawek


Recommended Posts

Takstar PRO82 są następcą PRO80. Zastąpiono w nich elementy metalowe wycięte z blachy plastikowymi widłami, budowa teraz przypomina niektóre słuchawki Audio Technica. Porównując ich charakterystyki wygląda na to że zmniejszono największe zagłębienie w w niej i utemperowano górę. Jednak ponoć nadal bez wygrzania jest bardzo ostra. Powinno być lepiej, a jednak spotkałem się z wzmiankami ze starsze grały lepiej. Ciekaw jestem pod jakim względem, czy to tylko kwestia przyzwyczajenia. Są tez ludzie którym nowe brzmią lepiej. Nigdzie nie znalazłem co ma być gorszego w nowym modelu.

Ciekawe jak zmiiło się pasmo przenoszenia wg producenta w 80 15Hz-25kHz i w 82 10Hz-20kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

koledzy woz albo przewoz dzis robie. dogadalem sie z kazdym sprzedawca na cene 200zl z wysylka. Prosze powiedzcie swoje zdanie za 200 zl wybraliscieby 

-CAL1: z grudnia 2017 ale niby malo graly bo ktos kupil stereo po okolo 100godzinach grania sluchawek ( nie wiem kto kupuje sluchawki i zaraz nagle stereo ale trudno musze wierzyc )  z tym recablingiem 

-CAL2:  3 miesieczne na ktora wiedzialem fakture i sa na gwarancji jeszcze ale na fabrycznym kablu ewentualnie w przyszlosci do swojego prywatnego recablingu ?


i tak do obu musze swoj kabek dluzszy jeszcze dokupic aby siegal do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kolegom ktorzy sie tutaj wypowiadacie i mi pomagacie. Zakupilem CAL2.
Zostaje mi narazie poczekac na sluchawki i w tym czasie nie tracac go wiecej  rozgryzc z wasza pomoca mozliwosci podlaczenia pod moje skromne stereo. 

Jak juz pisalem ja uzywam kolumn Focal Aria i wzmacniacza Audiolab 8000S. 
Źródłem  jest Audiotrak Prodigy Cube podłączony do komputera i dalej do wzmacniacza  i FiiO Taishan podłączony do TV i do wzmacniacza  , a kable interkonekty to Prolink Futura.

Czy jak chce grac na konsoli to lepiej podlaczac dlugim nowym kablem od wzmacniacza do sluchawek czy podpinac fabrycznym ze sluchawek do pada w rece ?

jak bede ogladal TV to chyba jasne ze do wzmacniacza bo ten FiiO Taishan nawet nie ma i  tak zadnego gniazda na minijacka. 

Jak bede ogladal cos na komputerze to podlaczac sluchawki pod wzmacniacz czy gdzies w wejscie do DAC Audiotrak Prodigy Cube ? ale chyba lepiej by mi bylo wszystko wygodniej do wzmacniacza podlaczac ? oczywiscie dla mnie jakosc jest najwazniejsza wiec moze omowmy to razem :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO Taishan ( przynajmniej ta wersja pulchniejsza  z selektorem źródła na bocznej jego powierzchni )  ma wprawdzie wyjście w postaci gniazda jack, ale jest to wyjście liniowe , opcjonalne do wyjścia RCA i o ile coś tam będzie grało, a słuchawki mają potencjometr na kablu, to takiego połączenia nie polecam. CAL2 to słuchawki dość łatwe do napędzenia. Radzę Ci posłuchać różnych opcji, bo każda będzie miała swoje wady i zalety, po części funkcjonale. Nie przesądzał bym czy wybierzesz wyjście z Auditracka czy z Audiolaba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Nie przesądzał bym czy wybierzesz wyjście z Auditracka czy z Audiolaba. 

tego nie zrozumialem. Audiotracka chodzilo ci o ten FiiO ? czemu to musi byc tak skomplikowane ciagle ehh. Jak by to mialo wygladac, bede kabel przelaczac miedzy Fiio czy miedzy DACiem czy jeszcze miedzy Audiolabem ? troche srednio jak lezy to gdzies za szafka wpinac raz tu raz tu.  Chcialem troche czasu zaoszczedzic aby kupic juz jakis kabel dobrej jakosci albo jakies przejsciowki ktore bede potrzebowal ale w sumie nie mam pewnosci jakie koncowki dostane jakie tam wiec chyba poczekam az dostane sluchawki i zaczne myslec bo troche po omacku błądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  FiiO niema wyjścia słuchawkowego, tylko liniowe w formie gniazda jack i to odpada.

2, Audiotrak Prodigy Cube jest z zasady DAC/Ampem słuchawkowym i powinien leżeć obok klawiatury komputera. Na jego płycie frontowej jest potencjometr głośności. Możesz do niego użyć wtedy krótkiego kabla słuchawek. Potrzebny będzie wtedy najwyżej dłuższy kabel od niego do Audiolaba.

3. Wzmacniacz (Audiolab) ma wyjście słuchawkowe do tego aby do niego je podłączać :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli pkt 1 rozwiewa opcje kombinowania tam 

pkt 2 ja mam DAC za stolikeim rtv on tam lezy na ziemi i od niego idzie USB kabel ktory podlaczam do laptopa na stoliku i tak samo od DAC ida inne kable metrowe max do wzmacniacza ktory stoi na stoliku. To wszystko jest blisko siebie w odleglosci max 1m  ale ja od stolika rtv na ktorym jest komp na ktorym jest Audiolab i ZA ktorym na ziemi lezy razem z masa innych kabel DAC, mam z max 3m do kanapy. 

 

10 minut temu, MobyDick napisał:

Na jego płycie frontowej jest potencjometr głośności. Możesz do niego użyć wtedy krótkiego kabla słuchawek

tak jest potencjometr ale w sumie jego nie ruszam glosnosc ustawiam na Audiolabie zawsze. Podlaczenie sie sluchawkami do DACA odpada krotkim kablem ze sluchawek bo ma tylko 1,25m chyba okolo. Musialbym ewentualnie podlaczac sie nowym kablem ktory kupie tam do niego. Zrobie popoludniu zdjecie i inwencji tworczej uzyje do rozrysowania tego wszystkiego napewno nam facetom bedzie latwiej to wszystko rozgryzc :) choc nie jest zle idzie nam coraz lepiej. Jesli udalo Ci sie pomoc mi z moim stereo i calym podlaczeniem to takie sluchawki to juz pikus pewnie bedzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego Prodigy Cube zwykle trzyma się przy komputerze i wtedy wygodnie jest do niego podłączać słuchawki przy nim. Jeśli chcesz podłączać do niego słuchawki to powinien być przynajmniej łatwo dostępny.

Zawsze możesz pozostać przy słuchaniu na słuchawkach z Audiolaba.

Dla mnie sprawa jest jasna z tym ze Audiotrak jest wpięty w połowie drogi pomiędzy komputerem i wzmacniaczem i jest w miejscu niedostępnym. Gdy pracuje jako DAC dla wzmacniacza to bez większego znaczenia gdzie jest. Do słuchania z niego na słuchawkach najwygodniej jest gdy jest w miejscu gdzie siedzisz. To jednak komplikuje podłączenie do Audiolaba. Jeśli okaże się ze bardziej Ci odpowiada słuchanie z gniazda w Audiolabie to niema sensu ruszać Audiotracka. Tak czy inaczej musisz mieć dłuższy kabel z jackiem 2,5 mm z jednej strony lub przedłużacz do słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaloby sie to co mowisz jakbym siedzial przy biurku przy laptopie itp jednak ja siedze na kanapie po drugiej stronie pokoju i taka pajeczyna z kabli jest mniej wskazana :) wolalbym zeby wszystko lezalo w okolicach stolika rtv a ja ewentalnie przy uzywaniu sluchawek podepne sie jednym kablem i bedzie mi to pasowac:)

myslalem, że to wejscie w Autdiolabie bedzie najlepszym rozwiazaniem i tylko tam bede musial pokombinowac jak podpiac sluchawki. Ale mowisz ze np z takiego DAC (omijajac Audiolaba) dzwiek z kompa moze tez byc "konkurencyjny"

jak bede grac w konsole to uwazasz ze sluchawki przez audiolaba czy jest sens ominac ciagniecia dlugiego kabla i podlaczanie do minijacka w padzie od konsoli ? tutaj chyba rozumiem ze dzwiek "idzie droga bezprzewodowa" wiec to raczej slabe rozwiazanie ? Powiem ci szczerze ze na moim poziomie audiofilstwa to nawet pasowalo mi sluchawki za 80zl podlaczyc do pada :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze do grania na konsoli jakość wyjścia z pada może być zupełnie wystarczająca. Z tego co się orientuję to główny z tym problem nie polega na jakości dźwięku, co tym że kabel w tym miejscu jest ciągle zginany i są wtedy problemy z wyłamywaniem się go przy wtyczce.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje moze tak byc poniewaz teraz uzywam Sony sluchawek one maja w ksztalcie litery L  te wtyczke i mi to nie przeszkadza ale jakbym tak podpiac prosty wtyk moze to denerwowac. CHyba te CAL2 maja wlasnie w swoim kablu wtyczke w ksztalce L ? gdzies chyba taka widzialem. Jak dojda sluchawki  zobacze pomyslimy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to u mnie wyglada :) komp obok audiolaba a za stolikiem DAC lezy.

Mysle nad tym 3m kablem jakie on powinien miec koncowki dokladnie czy 2,5 cxzy 3,5 jacki a moze odrazu do audiolaba taka gruba ? choc przejsciowka bedzie bezpieczniejsza chyba bo zawsze bede mogl kabel 3m gdzies wykorzystac a nie ograniczac jego koncowke pod wzmacniacz?

IMG_20181023_184049.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że tego laptopa masz gdzieś dalej.Przecież Audiotrak bez problemu zmieści się pomiędzy wzmacniaczem i komputerem. Najprościej będzie kupić przedłużacz np. Prolinka. Każdy kabel lub przejściówkę musisz mieć jak przymierzyć, żeby mieć pewność że wtyk 2,5 mm będzie pasował. Docelowo dobrze by było zrobić kabel do tych słuchawek. Warto zostawić to na później, jak będziesz wiedział w jakim kierunku chcesz zmian w dźwięku.

Gdyby się okazało że Audiotrak gra lepiej z tymi słuchawkami, to może lepiej by było dokupić drugi kabel USB i zabierać go na sofę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kiedyś się w to pobawię ale najpierw muszę posłuchać co one oferują. Chciałem jak najwięcej kabli schować z widoku. Dodatkowo między aufiolabem a lapkiem podpinam kable typu internet jak chce szybki net, USB do dawca często podpinam żeby dźwięk z kompa działał i HDMI do obrazu. Kolejny minus to że ten Dac jest bardzo lekki i kable podpięte z tyłu miotają nin, nie stawia im oporu żadnego żeby leżeć. Ustawia się on pod kable. Może schować go gdzie konsola ? Na dół kolo konsoli i modemu było by miejsce myślę na niego i byłby super dostępny jeśli on tak ważny jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że to nie problem do niego si schylić bo często do szuflady  i sięgam  i a jest obok takcnaprawde. A czemu nie mogę używać potencjometrów na innych urządzeniach typu windows ? Do tej pory nie ruszam nigdzie tylko albo na kompie klawiatura przenośna albo pilotem aufiolabem ściszam. Ty widzę tak myślisz i wskazujesz potencjometr Daca. Możesz to skomentować? Rozumiem że jak podłącze słuchawki pod Dac to omine audiolaba więc tu sobie nie pokręcę głosem ale przy graniu na konsoli słuchawki będą podłączone pod pada konsoli czyli audiolabem będę sciszal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...