Skocz do zawartości

porady na temat doboru Słuchawek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale ja nie dotykam kompa. On leży na stoliku a ja na kanapie daleko od niego. Nawet klawiaturę mam przenośna. Dać ma podpięte 2 kable do audiolabem, USB dla kompa i zasilający. To nie takie proste go odłączać i brać ze sobą w moim przypadku. Kolega Janusz ma rację. Przyjdą słuchawki posłucham co i jak tylko chyba odrazu i tak muszę kupić przejściówkę do audiolabem żeby podlaczyc i moc pod niego też podpiąć.

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Mocowo to Audiolab spokojnie je napędzi, ale wydaje mi się, że więcej szczegółu, lepszą scenę zapewni Ci Cube.

Dokładnie. Mocowo będzie OK. Przypomniało mi się, że do Audiolaba podłączałem dokanałowe Shure 215SE o impedancji 20ohm i nieciekawie to grało.

Miałem wrażenie, że jak dam głośniej to przetoczą mi się przez półkule mózgowe :) Poważnie.

Z Cube było lepiej i muzykalnie więc przy 32 ohmach powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiem ze CAL2 ma wtyk 2,5mm przy sluchawce i konczy sie katowym wtykiem 3,5mm ?  ( pasowaloby mi do podlaczania pada jakbym gral na konsoli ) potrzebuje

1.przedluzacza z dziurka 3,5mm  a z drugiej strony zakonczonego 6,3mm bo zarowno DAC jak i Audilab maja to wejscie 6,3mm

2.  ewentualnie kupic przedluzke 3,5mm dziurke zakonczona 3,5mm wtykiem i uzyc przejsciowki z 3,5mm dziurke na 6,3mm wtyk ? co poprostu pozwoli mi ewentualnie gdzies uzyc tego kabla indziej jesli zajdzie potrzeba ?

3, moze kupic kabel 2,5mm wtyk na 6,3mm i w ogole zrezygnowac z tego kabla fabrycznego ?

4. kupic kabel 2,5mm wtyk na 3,5mm wtyk i przejsciowke ewentualnie ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróćcie uwagę że ten ACROLINK Hybrydowy wymaga przynajmniej potrójnej długości do zrobienia kabla do słuchawek.

Do tego warto by dobrać odpowiedni kabel do brzmienia słuchawek ze sprzętem i oczekiwań. A ten kosztowałby ponad 300 zł na 3 metrowy przewód. A to sporo więcej niż same słuchawki.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie myslalem o robieniu takich rzeczy tydzien temu jak prosilem waqs o pomoc w wybiorze sluchawek :-) zauwazylem ze sprzet audio ma wbudowany do zakupu caly dzial okablowanie za ktory trzzeba placic i  uskuteczniac jakies zabiegi manualne. Fenomentalne to jest jak takie kable wplywaja na dzwiek. Fizyka :) jednak modzenie za pare miesiecy raczej. MobyDick ktorego punktu bys sie u mnie trzymal w sprawach z przejsciowkami wttykami dziurkami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że najprostszym wyjściem byłby zakup przedłużacza np. Prolinka.  Najłatwiej o takie gdzie złącze męskie i żeńskie to standardowy jack 3,5 mm trzypolowy. Do tego Audiolab wymaga przejściówki na 6,3 mm. O innym kablu, bardziej wyspecjalizowanym zawsze możesz pomyśleć w przyszłości. Myślę że na początek niema sensu za bardzo kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego rozwiazania mam wydaje mi sie dosc logiczne pytanie wiec je zadam :) skoro fabryczny kabel posiada niezbyt pochlwbne opinie co do jakosci dzwieku jak i kondycji mechanicznej i narazenie na zuzycie to nie lepiej poszukac odrazu dlugiego kabla 2,5mm meski  i ewentualnie 3,5 meski i dalej przejsciowka zarowno do daca jak i audiolaba ? czy wymiana samego kabla na lepszy nie jest swego rodzaju modyfikacja ktora wplyywa na dzwiek ?  pytam powaznie :)  Ile to opini jest ze na innym kablu to te sluchawki dopiero super zagraly. Myslalem ze chodzi w tym o to zeby je wymienic na cos lepszego a skoro te sluchawki maja jeszcze wtyk pod to zrobione to jest to ulatwienie nawet modyfikacji,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi niewiadomo aby kabel z którymi CAL2 jest sprzedawany był kiepskiej jakości jeśli chodzi o dźwięk. Jeśli chodzi o wytrzymałość to również na mam zastrzeżeń. Zastanawia mnie trochę to że są ludzie którym ciągle przewody przerywają przy wtyczkach. Z moich obserwacji wynika że zwykle robią coś głupiego. Ja nigdy nie miałem takich problemów. Wystarczy wyciągać wtyczkę trzymając ja a nie ciągnąć za przewód i nie załamywać go. Bywa że ktoś jeździ fotelem na kółkach po przewodzie lub robi coś takiego i wtedy musi przewód uszkodzić. Jeśli ten Canar mikrofonowy jest dobrze sprawdzony na CALach to pewnie się nada do zrobienia nowego przewodu. Powinien być lepszy od przedłużacza Prolinka + kabel stokowy. Zakup odpowiednio długiego kabla wysokiej jakości jako gotowego, który będzie pasował do CAL2 może być problematyczny. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naleze tez do uwazajacych i dbajacych osob. musze poznac dzwiek na fabrycznym kablu. Co oferuja same sluchawki. Jaki to bedzie dla mnie przeskok :) pozniej kupie jesli jest polecany Canar nawet 3m. Czy jest jakas instrukcja jak taki kabel z 4 zylami polaczyc z koncowka np 3,5mm jacka i 2, mm jacka bo taki musze zrobic do sluchawki w CAL? moze to nie trudne a ja technicznie ok chyba;)

 

a takie cos?

https://allegro.pl/vention-4n-ofc-jack-2-5mm-3-5mm-300cm-i7494581701.html

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...