Skocz do zawartości

Jaki amplituner? BT + USB


Kukułka11

Recommended Posts

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem amplitunera. Chciałbym aby posiadał BT a także USB. Głośniki jakie posiadam to skromne Microlab Solo6c. Do amplitunera chce podłączyć także telewizor LG 42LB650V. Warto się zastanawiać nad zakupem sprzętu pod te głośniki? Wpadło mi w oko coś takiego: DENON AVR-X540 BT.

Proszę o radę. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za porady :) Niestety nie ma zbytnio miejsca aby zakupić jakieś większe kolumny :/ Hmm a mniej więcej jaki model używany wchodziłby w grę?

Głośniki chciałbym na razie zostawić i zakupić coś z BT i USB aby od czasu do czasu posłuchać muzyki elektronicznej (house, progressive house itd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie :) Jeszcze raz wielkie dzięki za propozycje :) Trochę myślałem i całkowicie zmieniłem koncepcję. Zastanawiam się nad zakupem najnowszej wersji Raspberry Pi 3 z np. karta dźwiękową HiFiBerry DAC+ Pro RCA. Na razie mógłbym podłączyć te moje głośniki pod malinkę. Miałbym USB, Spotify, radia internetowe, Kodi, Bluetooth. Co o tym myślicie? Dobra będzie ta karta dźwiękowa? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile możesz przeznaczyć na samego DACa do maliny. Te z wyższej półki to Allo Katana DAC (249$), ApplePi Dac (199$) lub Khadas Tone Board (99$).
Ten Trzeci wydaje się mieć najlepszą jakość za rozsądne pieniądze. Za 99$ dostajesz DACa, który działa w pełni samodzielnie i ma wejście coaxial spdif. Do maliny podłączysz go za pomocą USB (można też bezpośrednio do innego mikrokomputera VIM tej samej firmy, wówczas można złożyć playera z wyświetlaczem a złącze coax wykorzystać jako spdif in/out).

Generalnie polecam poczytać testy/pomiary na forum Audiosciencereview. Dużo ciekawej wiedzy na temat wielu innych przetworników (głownie chińskich).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...