Skocz do zawartości

Gramofonowe akcesoria - dobre i złe


Fafniak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

Może tak być ?

Hmm, w zasadzie nie widzę przeciwwskazań. Choć z drugiej strony wydaje mi się, że taki zabieg zwiekszy pojemność tego interkonektu.

A tak w ogóle to wiadomo jaka jest pojemność tego Neotecha? 

 

4 godziny temu, Fafniak napisał:

a mi szafka na winyle się "skończyła" :(

Gratuluję! :)

Ja układam na podłodze i też narzekam na brak miejsca. W planach jest zrobienie półek na jednej ze ścian. Tak od podłogi po sam sufit (niecałe 4m wysokości). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Muszę" wymienić headshella - ten który dotarł do mnie z gramofonem jest taki bardzo... ekhm... cienki jakoś w sensie że nie wzbudza zaufania.

kupiłem niedawno sony 135 (chyba - nie pamietam tych wszystkich numerków0

https://allegro.pl/headshell-aluminiowy-sony-i7675054502.html?snapshot=MjAxOC0xMS0yNlQxMDozNzowNFo7YnV5ZXI7NmM2NTY2YjA0ZDRhOGVhNzcwYTQyZTM5OWU2MzI5NGQ5MjY3MDNkMjllYzJmZTNjOTU2ZTViNjMyN2VhM2YxMw%3D%3D

Ale myślę że wkładka nagaoka zasługuje na lepszy ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Ale myślę że wkładka nagaoka zasługuje na lepszy ?

Ależ oczywiście :) Widzę , że wpadłeś aż po uszy , ja do dzisiaj nie potrafię powiedzieć stop.

3 godziny temu, Audio Autonomy napisał:

A tak w ogóle to wiadomo jaka jest pojemność tego Neotecha? 

Sam , chciałbym wiedzieć , wszędzie przewija się ten sam opis, ale nie ma słowa o pojemności.

Ale dzisiaj zrobiłem IC z Sommer Cable SC- Club Series MK II i tu już wiadomo , że 58 pF /m. Bardzo elastyczny , naprawdę dobry kabel. Piszę o tych kablach, nie dlatego aby się chwalić, lecz by pokazać , że można mieć dobry kabel niekoniecznie wydając fortunę.

https://muzyczny.pl/147294_Sommer-Club-Series-MKII-2000051-kabel-mikrofonowy-czarny.html

 

IMG_2239.JPG

IMG_2250.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

inni wydaja tysiące na kabelki i inne pierdoły... :D

To ja majstruje kabelki po 4,70 za metr a tu.... :) 

A czy można prosić o kontakt do Twojego Mikołaja ,bo ja mam chyba do jakiegoś niewłaściwego ?

A poważnie to gratuluję , gratuluję wkładki , podejścia do audio, pasji.

Od recenzji się nie wykręcisz :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście dzieki człowiekowi z forum winyl.net dostałem linka do aukcji na ebay-u

Koszt znaaacznie niższy niż to co w kraju nam oferują

 

No

hmmm

tego...

Przestrzeń / powietrze +++

Kontrola niskich tonów ++++

Średnica - tu mam największy kłopot z określeniem - nie chodzi o to że jest dobrze. Bo jest bardzo dobrze ale... "klarownie, czysto...?

Wysokie ? - dotąd nie miałem gładkich wysokich tonów i czystych

Kontrola ,atak, ++++

To moje subiektywne wrażenia w konfrontacji z SHURem i SONY i AT 95EX

Płyty "metalowe" to niestety DRAMAT

Oddam w dobre ręce 3 albumy IRON MAIDEN

Odbiór tylko osobisty

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety różnice w realizacji są cholernie widoczne :(

Jest płasko...

Jeden z albumów jest Tonpresu - to nawet nie próbowałem ;)

Ale Killers i Piece of Mind to jakieś chyba zachodnie wydawnictwa.

Ale to niewiele zmienia

Za to Erroll G.  "Up in Erroll's room" -piknie... wszystko jest...

A trąbki .....ehhh

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

No niestety różnice w realizacji są cholernie widoczne :(

To jest niestety wada przeskoczenia kilka poziomów wyżej , jak grałem na AT91 BL wszystko brzmiało piknie , jak zdobyłem Shura M91 ED to odpadło połowa płyt z Biedronki, a jak założyłem ADC to odpadł Empik, i muszę zasuwać do komisu po stare oryginalne wydania :) 

Ale i tak zazdroszczę Ci tej wkładki , jest piękna i ten kolor :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Audio Autonomy napisał:

@Fafniak, ja z kolei zwykle trzymam się blisko górnej granicy. 

Mierzysz nacisk wagą, czy ustawiasz według skali na ramieniu?

Mam taka wagę którą kupiłem dawno temu

https://north.pl/promo/waga-do-kalibracji-wkladek-do-gramofonu-analogis--1lv-t7-cl2r-03d-,1LV-T7-CL2R-03D.html?gclid=Cj0KCQiA6dLgBRDoARIsAJgoM4vqmVDfVGQ8WlXxr3BiHNl3BvRW5_LBGtoMfAT7Ds1z2n3l5nUX8y4aAnHnEALw_wcB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pboczek napisał:

Znam Twoje zdanie na temat większej uniwersalności CD, jako nośnika jakości w różnogatunkowej muzyce. Czy to był powód zrezygnowania z sekcji gramofonowej?

Przez długie lata (jakieś 25) kolekcjonowałem LP... Ale bardzo mnie drażniło to, że trzaski były nieodłączną "przyjemnością" słuchania muzyki. Nie drażniły mnie trzaski u innych kolekcjonerów z którym miałem i mam kontakt (do dziś uważam je za przynależne temu formatowi z natury) ale w moim pokoju wkurzały mnie mocno, więc gdy coraz bardziej CD się popularyzowała to dałem się nowej fali ponieść. I tak już zostało. Tak więc dobrze mi się słucha LP u kogoś, czy na pokazach, ale u siebie przywykłem do innego grania.
Jest jeszcze pewien problem związany z LP- dostępność do nagrań jakie mnie obecnie bardzo rajcują.... LP nie daje takich dużych możliwości jak CD. I zauważam też to co Wy- jeśli CD jest gorzej nagrany to nie jest to taka tragedia jak w przypadku niedobrze zrealizowanej płyty winylowej, a dokładniej- LP z muzyką jazzową i klasyką w składach nie wieloosobowych znacznie przewyższają jakością inne, no.... Na przykład duże składy orkiestrowe, albo muzyka heavy-metal i pokrewne (ale może nie miałem szczęścia słyszeć podobnych płyt na wybitnych urządzeniach.... Tego akurat nie wiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Za jakiś czas kupuje Sony PS j20. Pierwszy zakup to nowa igła. Co tam będę jeszcze potrzebował by zrobić pierwsze ustawienia?? 

Myjka trochę później. 

Szczoteczka? Waga?? Szablony?? 

Proszę pomóżcie co konkretnie pod ten gramofon. 

Dziękuję i pozdrawiam 

PS. Mam nadzieję że kolega @Fafniak się nie obrazi, że piszę w jego temacie. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...