Skocz do zawartości

Głośniki do TV (uniwersalne) - stereo


FireChicken

Recommended Posts

Cześć! 

Szukam uniwersalnych głośników które będą podłączone do TV. 

Chciałbym się zmieścić w 500zł za same kolumny (lub 1000zł jeżeli jestem w stanie kupić coś z wzmacniaczem w tej cenie), sprzęt powinien być nowy (chcę na niego fakturę). Głośniki muszą mieć możliwość podłączenia przynajmniej dwóch źródeł dzwięku i dobrze aby dysponowały połączeniem bezprzewodowym. W TV dysponuję wyjściem optycznym.

Pokój jest bardzo "otwarty" i ma w sumie 38m2, a TV jest zaraz przy otwartej klatce schodowej. Pod TV nie za bardzo jest miejsce aby specjalnie odsuwać kolumny od ścian z uwagi na małe dzieci w pomieszczeniu.

Do czego będą używane - Netflix + Radio, głównie chill, jazz później rock, pop.

 

Nad czym obecnie myślę? 
Solo 7c, Edifier R1280T, R1700BT

 

Jestem w stanie znaleźć coś sensownego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Forum komputerowe. Tam ci pomogą. 

 Pozdrawiam

Piotrek

Wolałem poszukać jednak pomocy tutaj. Nie szukam głośników typowo komputerowych. Jestem po przeczytaniu podstawowych opinii na portalu audiofanatyka i chciałem zaczerpnąć jeszcze informacji tutaj... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to co podajesz będzie dobre ale do solo raczej bym kupił dac aby wykorzystać optyka. I jak to zliczysz to głośniki + dac+ optyk to juz będziesz miał z 1000zł. Za to możesz kupić solo 9c ale dac prawdopodobnie będzie gorszy. Ja maiłem podobny dylemat finalnie kupiłem rd-402d + nota 550 i przeskoczyłem na inny pułap budżetu. Po prostu stwierdziłem ,że to rozwiązanie nie ma sensu i lepiej dołożyć kasę do wzmacniacza i kolumny. Myślałem jeszcze o edifier s350db trochę droższe niż 1000zł ale za to lepsze od solo 7c i ma dac wbudowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie to mam w domu jakiś kosmiczny wynalazek typu ZOWIE Vital Audio i DragonFly Black, ale to bierze z zasilania USB więc się nie nada...

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Jako wzmacniacz dobrze sprawdzi się SMSL Q5pro  https://www.ceneo.pl/46604411 . Do tego kolumny Denon SC-M40 https://www.ceneo.pl/37383559 albo SC-F109 . W przyszłości ewentualnie można system rozbudować o jakiś subwoofer.

Bardzo podoba mi się Twoja sugestia i wydaje się mieć bardzo duży sens. Czy taki zestaw będzie grał lepiej niż kolumny o których ja wstępnie myślałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze tak. Same głośniki powinny być sporo lepsze. Wzmacniacz bez porównania. Wygląda niepozornie ze względu na wymiary. Warto do niego podłączyć dużo wyższej klasy kolumny. Osobiście szukał bym do niego raczej używanych kolumn, które jako nowe kosztowały przynajmniej kilka razy więcej niż te Denony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MobyDick napisał:

Sądzę ze tak. Same głośniki powinny być sporo lepsze. Wzmacniacz bez porównania. Wygląda niepozornie ze względu na wymiary. Warto do niego podłączyć dużo wyższej klasy kolumny. Osobiście szukał bym do niego raczej używanych kolumn, które jako nowe kosztowały przynajmniej kilka razy więcej niż te Denony. 

Mógłbyś w takim razie coś takiego zasugerować? Może to faktycznie lepsza droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Jestem zdania jak mobydick. Jak chcesz sprzętu audio to w tej cenie nowego nie znajdziesz. Szukaj używek. W razie czego także mogę pomóc.

Piotrek

Piotrek - a czy z Twojej strony mogę prosić o propozycje używek - jeżeli faktycznei zdecydowałbym sie na smsl Q5 Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...