Skocz do zawartości

kolumny podłogowe do marantz sr6007


martinzg

Recommended Posts

Proszę o sugestie jakie kolumny podłogowe wybrać do marantz sr6007.

Pomieszczenie 28 m2. Przeznaczenie  60% kino 40% stereo. (muzyka filmowa , ale też czasem rock)

Zestaw 5.0 na na razie bez subwoofera (został mi  głosik centralny paradigm seria monitor, bo mój paragidm frontowy seria monitor po 15 latach padł)

Byłem na odsłuchu z moim marantzem w trybie pure direct:

Acoustic Energy AE-109  - dobre, ale brakowało dla mnie średniego pola

Indiana Line Nota 550X -  dźwięk płaski , bez wyrazu

Klipsch r-620f - dla mnie najlepsze z tej trójki, kontrolowany bass i wyrazista góra.

Jakie jeszcze kolumny podłogowe  warto posłuchać w cenie do 3200 zl ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twój system oraz wnioski z odsłuchów, moim zdaniem najlepiej sprawdzi się polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. To kolumna, grający szybki, mocnym, dynamicznym dźwiękiem ale także z dobrym wypełnieniem, dociążeniem. Ewentualnie posłuchaj jeszcze Polk Audio S55 Siganture.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwest

Dnia 25.10.2018 o 06:42, martinzg napisał:

Co jest bardziej godne uwagi do sr6007 Dali Oberon 7 czy starsze Zensor 7?

Kwestia indywidualnych preferencji. Oberon jest jaśniejszy, trochę szybszy, twardszy. Dali Zensor natomiast gra łagodniej, bardziej ciepło, plastycznie. Obydwie konstrukcje swietnie sprawdzą się w połączeniu z Marantz. Zapraszam na odsłuchy i wyceny, mamy wszystkie kolory Zensor i Oberon dostępne w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem się na dali oberon 7.

W sklepie podłączone były do PIONEER NC-50DAB.  Dźwięk i brzmienie było bardzo dobre z kontrolowanym soczystym bassem.

Utwory z Tidala. Utwór Cisza Budki Suflera odbiór znakomity. Zachwycił mnie dźwięk perkusji.

Po podłączeniu w domu do mojego marantz sr6007 lekkie rozczarowanie. Dźwięk dość  analityczny ze szczegółami, dobry bass i wysokie tony , ale to wszystko za taką jakby zasłoną. Wszystko odtwarzane w trybie pure direct, pliki flac . Zmieniałem również ustawienia kolumn, lecz to tez nie pomogło.  Kable to Klotz LY225 2x2,5mm.  Kolumny, które kupiłem są te same ze sklepu, w którym je słuchałem.  Czas pracy ich to około 30 godzin.

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?  Tak graja Oberon 7?  Winny jest marantz sr6007?  Czy zmiana kabli głośnikowych może coś zmienić ?

 

Edytowano przez martinzg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kabli głośnikowych powinna pomóc (choć cudów nie oczekuj). Większość salonów audio ma kilka używanych kabli i umożliwia ich wypożyczenie za kaucją na pare dni i odsłuch w warunkach domowych. Warto skorzystać :-)

Czy Twoje kolumny są fabrycznie nowe a w salonie słuchałeś kolumn używanych? Bo jest różnica i w przypadku nowych warto poczekać aż będą miały kilkadziesiąt godzin grania na koncie.

Przede wszystkim trzeba zachować cierpliwość i nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów (tzn. sprzedaży i zakupów).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...