Skocz do zawartości

Pomóc w zmianie zestawu kina domowego.


Wojtek_Ajla

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym forum i mój stan wiedzy jak zapewne zaraz wyniknie z tego postu nie jest za duży, potrzebuję pomocy w zmianie zestawu kina domowego. Obecnie posiadam Amplituner Yamaha RX-V477 plus zestaw kolumn Yamaha NS-F160 + NS-P160 oraz subwoofer Yamaha NS-SW300. Zastanawiam się nad zmianą przede wszystkim amplitunera ponieważ nie jestem z niego zbyt zadowolony, parę miesięcy po utracie gwarancji zepsuł się i musiałem naprawiać na własny koszt i do teraz mam wątpliwości czy jest wszystko z nim ok. Do tego brakuje mi już w nim powoli paru funkcji na przyszłość, m.in. chcę pomyśleć o dokupieniu wzmacniacza więc przyda się sprzęt z pre out, chciałbym również mieć możliwość obsługi obrazu HDR. Chciałbym mieć również możliwość dołożenia dodatkowych głośników żeby stworzyć zestaw 7.1 ewentualnie stworzyć drugą strefę w innym pokoju. Zastanawiam się na chwile obecną nad dwoma amplitunerami, pierwszy to Onkyo TX-RZ730, a drugi to Denon AVR-X3500H. Na początku myślałem o niższych modelach odpowiednio Onkyo TX-NR686 oraz Denon AVR-X2500H ale one z tego co już się zdążyłem zorientować nie posiadają pre out. Na korzyść Onkyo przemawia lepsza cena oraz to że to jest możliwość zbudowania zestawu 9.2.  Wiem co zaraz odpowiecie, że pierwsze co to kolumny do wymiany ale to na pewno nie nastąpi na początek i zestaw będzie działać na tych co mam w tej chwili, kusi mnie zakup czegoś lepszego ale aż takich funduszy nie zdobędę a jak wspomniałem z działania obecnej Yamahy nie jestem zadowolony i chcę ją zmienić. Czy taka zamiana ma sens oraz który amplituner lepiej wybrać?

Co do wymiarów pokoju, pokój w kształcie litery L, wnęka o wymiarach 2x3 metry, odległość od telewizora i frontowych głośników około 3 metry może 3,5 zależy jak daleko wysunę kanapę i głośniki:) całkowita powierzchnia pokoju około 25-27m2 a

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje kolumny wbrew pozorom nie są aż tak złe (oczywiście w swojej cenie). Grają dość miękko i mają  obfity bas- nie dziwie się, że z obecnym amplitunerem jest tak sobie, bo jest trochę za słaby. Po przygodach masz już pewnie dosyć Yamahy, nie mniej jednak uważam, że RX-V685 jest bardzo dobrym pomysłem. Po pierwsze będzie pasował barwą dzwięku, po drugie ma preout na fronty na czym Ci zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

szkoda że nie napisałeś, jakie jest wykorzystanie systemu. Jeśli także duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na moim zdaniem bardzo dobry amplituner Marantz SR5013. Urządzenia samo w sobie oferuje bardzo przyzwoitą jakość dźwięku, dodatkowo pozwala na podłączenie zewnętrznej końcówki mocy dla wzmacniacza (koniecznie taki wzmacniacz musi mieć tryb wejścia na końcówkę mocy). Jeśli natomiast duży nacisk kładziesz na kino domowe, a w stereo słuchasz raczej szybszych, mocniejszych gatunków muzycznych, najlepszą opcją będzie Onkyo TX-RZ730. Amplituner ten także ma pre-out.

Musisz natomiast zdawać sobie sprawę z dosyć dużych ograniczeń w klasie kolumn, które są wąskim gardłem jakościowym zestawu. Na pewno w przyszłości warto pomyśleć o wymianie. Natomiast w kwestii rozbudowania systemu o więcej kanałów w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym widziałbym Dolby Atmos. Jeśli masz możliwość zamontowania głośników sufitowych to super, jeśli nie, to są nastawki na kolumny przednie, które naprawdę świetnie sprawdzają się w swojej roli.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zmianie kolumn tak szybko mi nie zależy:) interesują mnie polecane przez wszystkich Dali Zensor 7 ale jest to zdecydowanie po za moim budżetem więc cieszy mnie opinia ze te co aktualnie mam nie są aż tak złe. Przynajmniej w perspektywie całego przyszłego roku kolumn już nie wymienię. Zaproponowany przez Ciebie amplituner Yamahy wygląda bardzo przyzwoicie zważywszy na cenę i to co oferuję, jest co prawda najsłabszy z tych wymienionych przeze mnie amplitunerów ale pozostałe rzeczy oferuje na tym samym poziomie a do mojego mieszkania chyba nie potrzebuję aż tak mocnego sprzętu. Pozostaje kwestia tego czy uda mi się przełamać znowu do Yamahy bo jestem nią sporo zawiedziony.

Q21 fakt zapomniałem napisać o przeznaczeniu, zdecydowanie w 80% przypadków jest to kino domowe a może i nawet 90%, lubię jednak czasem posłuchać muzyki więc chciałbym do zestawu dołączyć w niedalekiej przyszłości wzmacniacz stereo. Jak najbardziej zdaję sobie sprawę z ograniczeń moich kolumn, co do Dolby Atmos mówisz o głośnikach montażowych które mogę zamontować w suficie podwieszanym? Zastanawiam się nad tą opcją bo możliwości techniczne jak najbardziej mam żeby to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk rz730 to 686 natomiast denona x3500 to dźwięk x2500. Różnice są w funkcjach które posiadają z wyższego modelu.

Jak koledzy doradzał bym ci model Yamaha 685 a dokupienie lepszej końcówki lub integy pod to. 

No chyba że któraś z funkcji tamtych modeli jest dla ciebie bezcenna.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

Dźwięk rz730 to 686 natomiast denona x3500 to dźwięk x2500. Różnice są w funkcjach które posiadają z wyższego modelu.

Jak koledzy doradzał bym ci model Yamaha 685 a dokupienie lepszej końcówki lub integy pod to. 

No chyba że któraś z funkcji tamtych modeli jest dla ciebie bezcenna.

Piotrek

Jestem kiepski w tym temacie więc muszę spytać, przez końcówkę rozumiem wzmacniacz stereo a intega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wojtek_Ajla napisał:

Jestem kiepski w tym temacie więc muszę spytać, przez końcówkę rozumiem wzmacniacz stereo a intega?

Wzmacniacz = końcówka mocy

Integra = przedwzmacniacz + wzmacniacz w jednej obudowie

i mamy jeszcze 

Wzmacniacz dzielony czyli przedwzmacniacz i końcówka mocy jako dwa elementy w oddzielnych obudowach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w tym temacie, czy Denon AVR-X3300W będzie dobrym rozwiązaniem? Znalazłem go w dobrej jak dla mnie cenie 2200 zł nowego, więc różnica między AVRX3500H czy Onkyo TX-RZ730 jest znacząca a zaoszczędzone pieniądze mógłbym zainwestować w lepszy wzmacniacz. Aha i jeszcze jedno czy pod taki zestaw podłączę w przyszłości gramofon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner jest w moim koszyku jak się okazało bo poważnie się nad nim zastanawiam i mam rezerwację zrobioną, czytam porównanie na stronie denona i jest praktycznie identyczny nie licząc paru drobiazgów. Chyba się skuszę bo różnica w cenie 1700 zł jest ogromna, i za te pieniądze kupie w niedalekiej przyszłości rozsądny wzmacniacz

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 15:21, S4Home napisał:

Ale nowy? Kto to trzyma tyle czasu? Pokaż linka.

Piotrek, widocznie chłopaki z Euro RTV zrobili inwentaryzację przed końcem roku i okazało się , że im się jeden przez dwa lata zapodział w czeluściach magazynu :)

A teraz znaleźli i proszę ... Ale zmysłu handlowego to nie mają za grosz , potrzymali by jeszcze 18 lat i sprzedali na Allegro jako vintage z adnotacją " stan igła , nówka sztuka, legenda " z min. 5k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup tego amplitunera ze sklepu Euro, przekonała mnie ta cena oraz pełna gwarancja i możliwość ewentualnego zwrotu jak to w przypadku zakupów przez internet. Ampli dotarł wczoraj ale dopiero dziś dotarłem do biura w którym na mnie czekał. Jest w oryginalnym kartonie, bardzo ładnie zapakowany, wszystkie akcesoria oryginalnie zapakowane a na samym amplitunerze nie widać najmniejszych śladów użytkowania, wrócę popołudniu do domu to zacznę z nim zabawę i zobaczymy jak się będzie sprawować.

IMG_0644.JPG

IMG_0645.JPG

IMG_0646.JPG

Edit:

Amplituner został podłączony i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne więc sprzęt zostaje u mnie. Po pierwsze w końcu nie zastanawiam się czy tylne głośniki działają czy nie, słychać z tyłu wszystko bardzo ładnie i wyraźnie, przy poprzednim sprzęcie nie słyszałem również żadnych efektów dźwiękowych czy to z lewej czy z prawej strony, tutaj wczoraj trzy razy zastanawiałem się czemu sąsiad mi puka w ścianę albo kto się dobija do drzwi z lewej strony po czym szybko uświadamiałem sobie że to nie sąsiad a w filmie pukają do drzwi. Dla niektórych może być to dziwne ale jednak przy poprzednim zestawie nie słyszałem tych efektów i co chwile przykładałem ucho do tylnych głośników sprawdzając czy grają czy nie. Mówię tutaj o oglądaniu filmu przy raczej cichych ustawieniach na czym mi też zależało bardzo żeby wszystko było słychać, bo w Yamaha jak nikogo nie było w domu i mogłem sobie puścić film zdecydowanie głośniej niż wieczorem to też grało bardzo dobrze. W Denonie natomiast nawet kiedy wieczorem cicho odtwarzam sobie film to słyszę wszystko bez problemu i z przodu i z tyłu, jedyny problem jaki mam to bas z subwoofera. Podczas konfiguracji audyssey wszystko poszło dobrze, jednak już podczas samego odsłuchu bas wydaje mi się dosyć słaby jak na to co mam ale to też wina niestety braku możliwości poprawnego ustawienia suba w pokoju, ale za pół roku przeprowadzka i w nowym mieszkaniu będzie zdecydowanie więcej możliwości i poprawnego ustawienia sprzętu. No i jeden minus Denona to pilot i sterowanie, bardziej mi odpowiadało działanie pilota z Yamahy, ciężej się zgłasza i przycisza dźwięk, pilot Yamahy pozwalał to zrobić bardzo płynnie, natomiast Denon w momencie kiedy przytrzymam na dłużej przycisk volume +/- to bardzo szybko zmienia swoją wartość i trzeba to robić stopniowo. Trochę bardziej też mi w Yamaha odpowiadały ponumerowane kanały na pilocie, w Denonie natomiast są przyciski ponazywane typu CBL/Sat, aux, TV itd. ale to już kwestia przyzwyczajenia się. Bardzo fajnie również poszła pierwsza konfiguracja tego wszystkiego, jest wszystko tak obrazkowo pokazane na telewizorze ze raczej trudno cokolwiek źle zrobić, konfiguracja audyssey też przebiega bezproblemowo.

Następny etap to zakup wzmacniacza stereo i najprawdopodobniej gramofonu ale to dopiero w przyszłym roku w nowym mieszkaniu bo tutaj nawet nie uda się tego nigdzie podłączyć. Dzięki wszystkim za pomoc to był bardzo dobry wybór.

Edytowano przez Wojtek_Ajla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...