Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu


Furio

Recommended Posts

Witam,

Nosze się z zamiarem wymiany swojej starej wieży technics SA-EH600 na coś lepszego . Najpoważniej myśle o nowych kolumnach i używanym amplitunerze( lecz jestem otwarty na propozycje). Zestaw grałby w pokoju 13m2 , w przyszlości w salonie 25 m2 , przeznaczenie głównie muzyka :rock , hip hop , electro house  i filmy , muzyka odtwarzana z youtube za pomocą pc.  Przyznam że często słucham muzyki głośno więc zależy mi na mocyi czystości dźwięku oraz głębi bassu. 

Orientując się nieco na rynku zainteresowały mnie kolumny Q ACOUSTICS 3050 ( cena około 2600 zł za 2 szt.) oraz kolumny firmy klipsch r-28f , które według danych są mocniejsze i 200-300 zł  tańsze od w/w . Prosiłbym głównie o pomoc w wyborze używanego amplitunera ewentualnie tańszych propozycjach zestawu , Kwota jaką bym chciał przeznaczyć na całość to około 3000 zł ( im mniej tym lepiej )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz wielkość salonu (zakładam powierzchnie 25m2), system zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N402D oraz zestawu kolumn Monitor Audio MR6 lub Pylon Audio Pearl 25. Takie połączenia zapewnią mocny, szybki i dynamiczny dźwięk. Amplituner to urządzenie sieciowe, kompatybilne z setkami internetowych stacji radiowych, plików muzycznych z dysku NAS oraz streamingu np. Spotify. Jeśli nie potrzebujesz funkcji sieciowych, spójrz na Onkyo TX-8220.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dziękuję bardzo za odpowiedzi , zainteresowały mnie mocno kolumny Magnat shadow 207 ponieważ są o około 1000 zł tańsze od Q ACOUSTICS 3050  - co nie ukrywam robi różnicę .  Jaki wzmacniacz do nich wybrać ? Albo na jakie paramtery patrzeć dobierając wzmaczniacz do shadow 207 . Znacie jakiś fajny sklep w Warszawie gdzię będe mógł przetestować oba modele i porównać ich granie na żywo ?

Zainteresowały mnie jeszcze kolumny typu WHARFEDALE DIAMOND 220 kolumny podstawkowe, czyli tak jak mam obecnie czy jest duża różnica na korzyść kolumn stojących ? Czy ich główną zaletą jest większa moc , a jeśli chodzi o jakość dźwięku to kolumny podstawkowe nie mają się czego wstydzić w porównaniu do stojących . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błędne podejście teraz. Jeśli myślisz o podstawkowych to nie patrz na olbrzymie podłogowe shadow 207. A jeśli masz na nie miejsce to monitory będą zdecydowanie za słabe. To produkty których nie można brać wymiennie pod uwagę.

Do shadow jasny wzmak jak Yamaha as501, Pioneer a30, a40 czy też ostrzejsza Yamaha rn402.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Elizjum7919. napisał:

Onkyo 8250, Pioneer SX-N30AE, lub Yamaha rn402d.

A z używanych wzmacniaczy ? Wszystkie sprzęty ,które wymieniłeś kosztują 2000 zł biorąc pod uwagę cenę magnatów to całość wychodzi około 4 tyś , z kolumnami Q ACOUSTICS 3050   znacznie powyżej 5 tyś więc przekracza mój budżet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego @Furio przede wszystkim moc kolumn o niczym nie świadczy. Jest to informacja jaką moc maksymalną kolumny mogą przyjąć. Same kolumny nie generują mocy tylko wzmacniacz. Czyli im wyższa moc na kolumnach tym mocniejszy wzmacniacz potrzebny. Patrz na efektywność kolumn, przy słabym mocowo wzmacniaczu potrzebna jest duża efektywność. Czyli im słabszy wzmacniacz tym wyższa efektywność kolumn jest potrzebna i niższa moc kolumn. Ale moc wzmacniacza to nie wszystko, trzeba zwrócić uwagę na wydajność prądową wzmacniacza. Są wzmacniacze, które są stosunkowo słabe na "papierze", a są bardzo wydajne prądowo i przy 20-30W oddawanej mocy potrafią napędzić mało wydajne kolumny. Np. Rotel.

Masz pokój 13m2, a kiedy przeprowadzka do większego? Jeżeli nastąpi to w przeciągu 6-12 miesięcy to może warto pokusić się o tani zestaw na początek. Do 13m wystarczyłby ci wzmacniacz o mocy 25-40W. Coś taniego? Np. Cambridge Audio A1 (około 250 zł) do Twojego metrażu spokojnie wystarczy. Coś mocniejszego i bardziej na przyszłość do małego i większego pokoju - CA A5 lub A500 (około 700 zł). Z kolumn poszukaj Phonar lub Heco. Grają mocno dołem. Przy czym Phonar dla mnie osobiście gra lepiej wypełnioną średnicą i góra jest bardziej delikatna.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender Dziękuję za odpowiedź i objaśnienie , przeprowadzka dopiero za 2-3 lata tak że jeszcze troche... Przyznam szczerze ze kolumny ,które obecnie posiadam "mocowo" w zupełności mi wystarczają o ile dobrze pamiętam mają one 80w rms , i graja z wieżą technics eh600 . Więc głównie mi zależy na poprawię w jakości dźwięku oraz głębi basu . A swoją obecną wieże chce zmieniać ponieważ membrany już po pękały , połowa gniazd w wieży nie działa i ogólnie powoli kończy ona swoje życie. 

 

Przykładowo dla kolumn magnat shadow 207 o mocy rms 180w będę potrzebował mocnego wzmacniacza typu 2x 100 w ?

A dla kolumny Q ACOUSTICS 3050 o niższej mocy rms a wyższej skuteczności wystarcyz np wzmacniacz 2x60 w ?

I to że shadow 207 ma więcej mocy to wcale nie oznacza że zagrają one głośniej od w/w bo głównie zależy to od wzmacniacza oraz skuteczności wyrażanej w dB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...