Skocz do zawartości

Musical Fidelity Encore 225 czy ma to sens?


MarcinBest

Recommended Posts

 

mam pytanie - czy ktoś ma, słuchał lub czytał coś sensownego o Musical Fidelity Encore 225

już wyjaśniam o co mi chodzi.

mam wzmaka M6i do tego kompakt M3CD oraz Musical Fidelity M1HPAP do słuchawek. do tego jeszcze cocktail audio x40. głownie słucham plików i spotyfy, i tidal przez X40, jak mam CD to ripuje do WAV, czasem się trafia pliki Hi-Res, mam tez kolekcję płyt we FLACK'ach.

preferuje odsłuch przez kolumny - wiadomo, ale jak rodzina goni to albo słuchawki Grado PS500 wtykam do Coctaila X40 albo do M1HPAP - wielkiej różnicy nie słyszę jeśli jakąś w ogóle. X40 ma niezły wzmak słuchawkowy, choć w MF jest w klasie A

 

no i co mi chodzi po głowie, to to żeby ten cały majdan zamienić na Encore 225

argumenty za (z mojego pkt widzenia):

- bebechy wzmaka Encore to ponoć M6Si wiec nowsza konstrukcja

- CD w Encore pochodzi z M6CD wiec o klasę lepiej jeśli nie dwie :)

- DAC pochodzi z MX

- wszystko pięknie zapakowane w jedno stylowe pudełko zamiast czterech które robią to samo (czy na pewno?)

- brak plątaniny kabli, interkonektów, kombinowania z różnymi kablami zasilającymi itp. itd.

- MF chwali się że zapakował co najlepsze z linii "6" i nie oszczędzał, o czym ma świadczyć wyjściowa cena za nowe Encore która mała nie jest, a raczej spora

 

ale ale …. czy tak jest naprawdę ? odrzucając marketing

- czy nie przyoszczędzili jednak np. na zasilaczu który w M6i mam potężny

- jak to brzmi ? nie mam jak posłuchać we Wrocławiu - nie mogę znaleźć

stąd moje pytanie do szacownego grona

- nie szukam większej mocy M6i ma jej tyle ze max 40-50% czasem …. odkręcę i ściany pękają

- odpowiada mi barwa M6i i pięknie gra z Focal Chorus 836v

- nie chcę żeby było gorzej !

- nie chodzi o kasę

co do zasady to wiem ze osobne klocki powinny grać lepiej, ale pytam bo może MF nie kłamie z tym "co najlepsze z linii 6" ? i może to zagra nawet i lepiej niż mam teraz ? dla mnie wystarczy ze zagra nie gorzej i to już będzie argument do zmiany.

co myślicie ? a może co wiecie bo testowaliście?

 

piszcie, mówcie, krzyczcie "don't do it " :)

 

dzięki za rady

Marcin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przyznam szczerze, że podchodziłbym ostrożnie do urządzeń typu all in one. Same w sobie nie muszą być złe, na pewno są bardzo wygodne i użyteczne natomiast pod względem brzmienia, zwłaszcza w bezpośrednim porównaniu z dobrymi "klockami", systemem dzielonym przeważnie wypadają gorzej. Przyznam szczerze, nie miałem okazji na spokojnie słuchać Encore 225 ale znam dobrze brzmienie M6 oraz M6si i poprzeczka jest postawiona dość wysoko. Rzeczywiście głównym znakiem zapytania będzie właśnie sekcja zasilania, które musi być w urządzeniu all-in-one ograniczone. To również urządzenie, które jest już na rynku jakiś czas co oznacza, że jego możliwości systemowe nie należą do najnowszych i najszybszych. Od siebie mogę zaproponować odsłuch - myślę, że jesteśmy w stanie zorganizować takie porównanie jeśli byłbyś zainteresowany. Musisz to sprawdzić przed decyzją gdyż, jak podkreślam, masz aktualnie naprawdę dobry system i łatwo można to zepsuć.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, aby zagrało to porównywalnie niż twój obecny system. Nie słuchałem tego klocka, jednakże doświadczenie mówi, że będzie gorzej. 

np. Moon Neo Ace gra zdecydowanie gorzej niż połączenie Moon 250 + moon 280, yamaha 803D gra gorzej niż A-S701 itp. itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie 2:0 wiec nie zawracam głowy odsłuchami. jakoś mnie to na razie nie zaskakuje  a jak napisaliście ze "... podkreślam, masz aktualnie naprawdę dobry system i łatwo można to zepsuć" to mi się od razu zrobiło lepiej i a i muza płynąca z kolumn od razu zabrzmiała ładniej :)

dzięki wielkie za uwagi i czekam na kolejne wpisy jeśli ktoś cos wie, uważa  ….  

 

m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zauroczony brzmieniem marki Moon.... 

nie zgodzę się do końca że:

21 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

np. Moon Neo Ace gra zdecydowanie gorzej niż połączenie Moon 250 + moon 280, 

owszem siłą rzeczy i pieniędzy gra gorzej ale nie aż tak zdecydowanie :)

wersja droga ale idealna..... Moon 390 plus 330A.... dla mnie rewelacja...

wersja tańsza a równie użyteczna Moon Ace plus 330 A 

to moja sugestia... jedynie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też skończę na 390 i 330 :) 

jednak ja mówię  tutaj o Ace jako preampie ...bo przecież nie można porównywać dwóch klocków do jednego....

jak Ace jest tak podłączony do 330a to już jest dobrze....

w stereo nie da się kupić czegoś za 10 tyś co gra jak coś za 40 tysięcy

Edytowano przez Vonito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...