Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

zakupione kable to polskie z miedzi bez tlenowej 99,99% w rozm. 4mm2. jak podłączyłem podwójnie tylko pod wejście ,,A,, Amplitunera różnicy nie było pomiędzy podłączeniem jednym kablem, a dwoma.. natomiast różnica już jest jak podłączy się głośniki góra i środek pod wejście ,,A,, a dół pod wejście ,,B,,. po wypłacie na górę i środek kupuję kabel z domieszką srebra 2,5mm2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy nie chcąc zakładać nowego tematu krótkie pytanie - Posiadam sprzęt: audiolab 8000a, cantony SC-L z kontrolerem od RC-L, jako przetwornik aune t1 mk2 ze standardową lampą, kable głośnikowe 2x4mm2 alphard da vinci i w obecnej chwili interkonekty prolink futura, ale chciałbym je zmienić na coś innego - nawet nie chodzi mi o to, że grają źle(bo nie bardzo miałem z czym porównać), ale o to, że są niewiarygodnie twarde, nie da się ich zgiąć, zależy mi na czymś co przedewszystkim będzie dość "elastyczne" i nie będzie kuło w uszy, lubię muzykę gdzie podkreślone są dolne rejestry i średnica, ale nie na tyle by góry nie było w cale - raczej by nie była męcząca lecz delikatna jeśli można to tak określić. Interkonekty potrzebuję krótkie (0,5m - 1m). Co polecicie do ok 100zł? Widziałem na poratalch używane interkonekty w niezłych cenach - melodike czy neotecha, takie akurat gość ma i poleca, ale nigdy ich nie używałem a na testy nie mam po prostu czasu. Polecicie coś? 

Edytowano przez robercuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robercuss napisał:

chyba, że inny użytkownik podpowie coś więcej.

 

10 godzin temu, Fafniak napisał:

Np. Takie

Też polecam Sommer Cable , dobrze wykonane , elastyczne a szczególnie z wtykami jak u kolegi Fafniaka czyli Amphenolach.

polecam ze stajni Sommer też :

http://www.audiofan24.pl/p503,sc-spirit-xxl-instrumentalny-gitarowy-kabel-top-high-end-klasy-kolor-czarny-transparent-300-0071.html

Kosztorys przy dł. 1m.

Kabel /2m/ 30 zł + wtyki Amphenol 40 zł = 70 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, głupie stwierdzenie. Mialem po prostu w pracy do czynienia z wtykami neutrik i amphenol i w sumie to co napisałem bardziej tyczyło się samego montażu a nie sposobu grania. Chyba przemęczenie robi swoje..wracając do tematu. Szukam czegoś gotowego. W pracy w tej chwili nie mam kiedy tego zrobić a po godzinach robię remont dlatego szukam gotowca.

Edytowano przez robercuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fafniak napisał:

ohhh !!!!!

O bosze

O bosze!!!!

Och, nie płacz! Wszystkie złączki są złem koniecznym i chrzanią. Fakt, że z różnym skutkiem chrzanią, ale chrzanią.
Ale żeby to chrzanienie ograniczyć niektóre firmy ekstremalnie utrudniają stosowanie wtyków, na przykład firma Richarda Vandersteena...


M7_BackPlateCrop_Color_CF004090_1.jpg.02f56df5f3e36bc8ca989ebd52df4779.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wpszoniak napisał:

Uściślijmy- "nie grają" bo chrzanią...O!

Jak to nie grają !!! Zapłaciłem 40 zł i nie grają !!! :) 

Dzięki , Wpszoniak za informację , a już miałem kupić Gato , ale oświeciłeś mnie , poodcinam wszystkie wtyki RCA , wywalę gniazda, wlutuje bezpośrednio albo ...przyszła mi do głowy jeszcze jedna opcja , kable to też dodatkowy element toru który psuje / bo jak wtyki to kable też/,  przejdę na bluetooth i będzie malina. :)

Sieciowy też psuje ,bo pierwsze dwa wtyki/ i to wielkie/, i do tego jeszcze gruby kabel / jak gruby to musi duuuużo psuć/ , przerobie wzmacniacz na baterie i zrobi się taki hi end , że Gato będzie mnie na kolanach prosić o licencje.  :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...