Skocz do zawartości

Recommended Posts

15 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nie , ale nie mogę zmusić klocków by chodziły po bluetooth...

Tomku, żeby nie było jakowyś przykrości, pragnę Ciebie przestrzec przed zmuszaniem "klocków" do robienia czegoś do czego nie są te "klocki" zdolne napiszę, że pewien pan chciał zmusić fotel (na którym siedział) do fruwania przywiązując doń kilkadziesiąt balonów na drucikach... I wiesz, udało mu się- pofrunął. Gdzie tu przestroga? Zapewne też zdziwiony będziesz jak napiszę, że ta historia zakończyła się happy end'em bo co prawda nie wylądował bezproblemowo, bo zawisł pan siedzący na fotelu na przewodach wysokiego napięcia, ale po interwencji strażaków przeżył przygodę jakoś.... I wrócił na łono rodziny.

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Zapewne po to aby ich wartość postrzegalna była większa.

zapewne nie tylko....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja z przymrużeniem oka. Bardzo mi się podoba dystans sprzedawcy?szacun! Bardzo cenię takie podejście, jak chcesz to sprawdź organoleptycznie ?

https://allegro.pl/verictum-demiurg-ex-demo-kabel-zasilajacy-i7661094938.html

 

63D98589-A0DB-44A4-8CEA-71C76CCB6B16.png

 

Jeszcze dodam ze to kadr z bardzo ładnego filmu?

54C9A2A9-F09F-4F11-9F69-5184B67A4D91.png

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 25 lat  pod telewizorem stała jakaś yamaha.. pewnego dnia był impuls zakupu sprzętu.. złe zrobiłem ponieważ mogłem starą yamahe zabrać pod pachę i polecieć na odsłuch głośników... człowiek, który ją odkupił któregoś dnia przyjechał, chciał sprawdzić czy w ogóle ona gra..  jak podłączyłem ją pod nowe głośniki był szok dźwięk ładny czysty przejrzysty... żona milcząc spojrzała tylko na mnie, facet kasę na stół i sprzęt pod pachę..  jestem przekonany, że każdy z was ma 100% rację... kable są bardzo ważne.. daje przykład.. kupiłem chwilowo polską beztlenową miedz w rozmiarze 4mm2 o długości 8m. głośniki podłączone jak wcześniej wspominałem.. bass ciepły głęboki, średnie i wysokie tony ok. wczoraj te kable skróciłem o 3m i całkiem coś innego bass dudni, a średnie i wysokie tony jakby się cofnęły.. może to moje urojenia sam już nie wiem.. w grudniu mam wypłatę i myślę bardzo nad zakupem innych kabli.. 

zastanawiam się nad wymieszaniem kabli tz. górę i środek kablem posrebrzanym 2,5 mm2, a dół jakimś lepszą miedzią 4mm2. czy to będzie miało sens nie wiem.. Przechwytywanie111.PNG.74d491403f09a0143ef3f9aeb8be831e.PNG

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 2 zestawy interkonektow neotech-a km-6001 z wtykami neutrik rean. Trudno mi powiedzieć czy to tylko placebo czy naprawdę (w końcu większość znajomych mówi, że zwariowałem), ale rzeczywiście uważam, że dźwięk się zdecydowanie zmienił. Bardzo brakowało mi średnicy, miałem wrażenie jakby vokale gdzieś były przytłumione a teraz wszystko jest takie jakby bardzo zbalansowane, miękkie, dokładnie takie jakiego oczekiwałem. Góra drastycznie się nie zmieniła, ale jest jakby bardziej przejrzyście, namacalnje ale nie nachalnie... Niskie tony są super miękkie, gładkie tzn. nie "bezpłciowe" raczej super delikatnie zaakcentowane, obfite, ale nie dudniące. Może mnie ktoś wyśmieje, ale tak dokładnie bym to określił. Co prawda w większości słucham muzyki klubowej, popu, dance, ale niekiedy jak mam dzień leci np. "Allan Taylor - Colour to the moon" i brzmi genialnie. Dzięki za pomoc wszystkim. Może moja "recenzja" jest niezbyt dokładna, składna, ale może akurat komuś się przyda. 

Edytowano przez robercuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robercuss napisał:

[...] Trudno mi powiedzieć czy to tylko placebo czy naprawdę (w końcu większość znajomych mówi, że zwariowałem), ale rzeczywiście uważam, że dźwięk się zdecydowanie zmienił. Bardzo brakowało mi średnicy, miałem wrażenie jakby vokale gdzieś były przytłumione a teraz wszystko jest takie jakby bardzo zbalansowane, miękkie, dokładnie takie jakiego oczekiwałem. Góra drastycznie się nie zmieniła, ale jest jakby bardziej przejrzyście, namacalnje ale nie nachalnie... Niskie tony są super miękkie, gładkie tzn. nie "bezpłciowe" raczej super delikatnie zaakcentowane, obfite, ale nie dudniące. Może mnie ktoś wyśmieje, ale tak dokładnie bym to określił. 

Robercuss, skoro potrafiłeś tak dokładnie opisać zmiany jakie wysłuchałeś, to nie podejrzewam tu wpływu zjawiska placebo, a więc zastrzeżenia- żeby broń Boże nikt Ciebie nie wziął za wariata są tylko objawem tchórzostwa (przepraszam, że tak to odebrałem). A że znajomi nie słyszą to norma, sądząc choćby po wpisach na naszym forum lub innych forach (zaznaczam- polskich!). Jest grupa sympatycznych forumowiczów, którzy z jednej strony demonstracyjnie "nie słyszą" ale jakoś gdy prezentują swoje systemy nie zauważam u nich tzw "zwykłych sznurówek"... Nie, oni Ciebie nie wyśmieją, bo kultura na to nie pozwoli (naprawdę w to nie wątpię) i dlatego, że przywykli już do inności adwersarzy. Spierać się to jednak coś innego niż wyśmiewanie. A więc obaw nie ma!
Pozdrawiam Ciebie, WP

P.S. Muszę pochwalić Twój opis mimo wszystko, bo jasny i precyzyjny.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wpszoniak napisał:

Robercuss, skoro potrafiłeś tak dokładnie opisać zmiany jakie wysłuchałeś, to nie podejrzewam tu wpływu zjawiska placebo, a więc zastrzeżenia- żeby broń Boże nikt Ciebie nie wziął za wariata są tylko objawem tchórzostwa (przepraszam, że tak to odebrałem). A że znajomi nie słyszą to norma, sądząc choćby po wpisach na naszym forum lub innych forach (zaznaczam- polskich!). Jest grupa sympatycznych forumowiczów, którzy z jednej strony demonstracyjnie "nie słyszą" ale jakoś gdy prezentują swoje systemy nie zauważam u nich tzw "zwykłych sznurówek"... Nie, oni Ciebie nie wyśmieją, bo kultura na to nie pozwoli (naprawdę w to nie wątpię) i dlatego, że przywykli już do inności adwersarzy. Spierać się to jednak coś innego niż wyśmiewanie. A więc obaw nie ma!
Pozdrawiam Ciebie, WP

P.S. Muszę pochwalić Twój opis mimo wszystko, bo jasny i precyzyjny.

Kable kupione i zmienione. Odcinki po 6 metrów ( niestety) na stronę lewą i prawą. Góra i środek kabel posrebrzany N5 99,999% 2.5 mm2 in - akustic podłączony pod wyjście ''A'' Yamahy oraz dół Jentech Sky N5 99.999% 4mm2 pod 'B''. Jaki Efekt.. góra bardzo wyciągnięta, bass przestał dudnić jak na polskim kablu za 6.90zł. Natomiast cofnął się gdzieś środek.. ale na chwilę jak dodałem do srebrzaka równolegle stary kabel 4mm2, środek wrócił i pozostała tak jak wcześniej pisałem bardzo wyostrzona góra.. efekt bardzo dobry w moim własnym odczuciu.. 

Natomiast jak grają same osobno podłączone kable.. Srebrzak góra piękna środek średni i bass, Niedziak bardzo dużo powróciło basu i średnich, ale góra jest wyłagodzona.. Zdjęcia są zrobione jeszcze z polską miedzią 4mm2..  Natomiast Zdjęcia z kablami białymi na dole już kabel Sky 4mm2. 

WP_20181203_19_19_17_Rich_LI.jpg

WP_20181203_19_22_17_Rich_LI.jpg

WP_20181205_17_35_35_Rich_LI.jpg

WP_20181205_17_33_45_Rich_LI.jpg

WP_20181203_18_18_17_Rich_LI (2).jpg

końcówki zalałem środkiem lutniczym  1 metr  25zł. z bardzo dużą domieszką srebra i oczyszczoną cyną.. 

Ale teraz mam dylemat jaki przekrój dokupić kabla miedziaka do tego srebrzaka by odzyskać tak jak pisałem środek.. 2.5mm2 cz 1.5 mm2 lub 4mm2???

srebrzak ma 2.5 mm2 plus 2.5mm2 miedziaka będzie w sumie 5mm2 czy 2.5mm2 i 1.5 mm2 niedziaka wówczas 4mm2?? czy na max 4mm2 miedziaka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słyszysz i jesteś zadowolony to jest ok, ciesz się zakupem i baw się dobrze.

Jeśli Twoi znajomi nie słyszą to tez jest ok, nie muszą słyszeć.

Jest bardzo nie ok jeśli jedni albo drudzy próbują wpychać sobie na wzajem prawdy bez możliwości udowodnienia lub przedstawienia faktów/danych/liczb.

Wtedy zaczyna się wojna.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2018 o 11:53, Smerfciamajda napisał:

Jeżeli słyszysz i jesteś zadowolony to jest ok, ciesz się zakupem i baw się dobrze.

Jeśli Twoi znajomi nie słyszą to tez jest ok, nie muszą słyszeć.

Jest bardzo nie ok jeśli jedni albo drudzy próbują wpychać sobie na wzajem prawdy bez możliwości udowodnienia lub przedstawienia faktów/danych/liczb.

Wtedy zaczyna się wojna.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jestem bardzo zadowolony... Dużo negatywnych opinii słyszałem na temat takiego pomieszania kabli srebro - miedz... Gdyby moja żonka wiedziała, ile kasy wydałem na kable to by mnie zaj......ła. Wiedza jej jest taka, że amplituner odpowiednio ustawiłem, a ona była tylko proszona o opinie czy dźwięk się zmienił i czy jej się tak podoba.. I już nie będę nic dokładał tak jak wcześniej chciałem i pisałem, ponieważ albo ja przyzwyczaiłem się do barwy albo kable barwę trochę zmieniły przez ciągłe grabie.. Jest naprawdę fajnie.. 

A to pozostało po tych wszystkich zmianach.. I nie wiem zbytnio, co z tym zrobić... przekrój 4mm2 polskie ofc. 

WP_20181207_13_43_25_Rich_LI.jpg

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek miałem któregoś dnia trochę czasu i zrobiłem odsłuch kilku nagrań na każdych z kabli.. yamaha ustawiona na wyjście 'A' 

1. kabel posrebrzany N5 2,5mm2 in-Akustic tony wysokie i średnie super natomiast bas bardzo średni.. 

2. kabel miedziak N5 4mm2 Sky tony wysokie średnie natomiast środek i dół bogaty.. 

3. polska miedz ofc,  którą się na samym początku bardo podniecałem 4mm2 bass dudnienie średnie ładne góra taka sobie.. 

Teraz kable podłączone pod wejścia A i B ampka A środek i góra srebro, B dół miedziak. Brakowało środka..  po długich godz grania bas jest całkiem inny.  Może się przyzwyczaiłem, ale to gra całkiem inaczej nie wiem nie będę się upierał, ale jest naprawdę dobrze.. żonka też tak twierdzi.. naprawdę nie wiem ???? może masz rację... 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo luty cynowe z dodatkiem srebra stosuje się do lutowania elementów srebrzonych. Takie luty nie zawierają topnika i dlatego bardzo trudno się nimi lutuje miedź. Dla wielbicieli metali szlachetnych jest lut cynowy ze srebrem i złotem Mundorfa. Ten zawiera topnik. I tym dobrze się lutuje. Ale czy ma on wpływ na dźwięk ? Czasem słyszymy to co chcemy ...

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Bo luty cynowe z dodatkiem srebra stosuje się do lutowania elementów srebrzonych. Takie luty nie zawierają topnika i dlatego bardzo trudno się nimi lutuje miedź. Dla wielbicieli metali szlachetnych jest lut cynowy ze srebrem i złotem Mundorfa. Ten zawiera topnik. I tym dobrze się lutuje. Ale czy ma on wpływ na dźwięk ? Czasem słyszymy to co chcemy ...

No ja polutowałem, ale czy ma to jakiś wpływ??? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gołąb....

10 minut temu, Gołąb napisał:

No ja polutowałem, ale czy ma to jakiś wpływ??? 

...takich pytań na forum audio nie zadawaj bo otrzymasz odpowiedzi skrajnie różne: 

  • Tak, ma wpływ, jak wszystkie elementy nawet najminiejsze
  • Nie, bo wszystko prócz głośników gra jednako, niepotrzebnie się męczyłeś
Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...