Skocz do zawartości

Recommended Posts

27 minut temu, Kubakk napisał:

No właśnie , a ja będę potrzebował kątowego , najwyżej kupię zwykły do pc/tv 8-15zł

58 minut temu, Kubakk napisał:

Są jakieś "lepsze" kable zasilające kątowe (w dół , w bok) ?

 

A co ty na to? 


539269155_furutech2.JPG.8253bb951ed82f674f9338911a6724f8.JPG

655639356_furutech1.JPG.622489debc9612c65ef43191d2709bad.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem się trochę blaty jak wszedłem na stronę FURUTECH, ile te rzeczy mogą kosztować..

Z listwami to się zgodzę, rzeczywiście mogą odwalać kupę dobrej roboty chroniąc przed np. udarami prądowymi itp. z sieci.. A co w takim razie ze starymi przegrzanymi aluminiakami w ścianie??. skręconymi kombinerami.. 

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku, gdyby niklowany mosiądz chciał "grać" jak miedziany pokryty rodem Furutech to byłoby wspaniale. Ale skoro się umiejscowiłem w wygodnym fotelu razem z "niesłyszącymi" to napiszę tak: nie znam wtyków jakie przedstawiłeś, więc nie będę dopuszczał się przypuszczeń, że kiepsko grają skoro przeca nie "grają"!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gołąb napisał:

no te twoje tomek4446 trochę gorzej wyglądają.. 

Oj zaraz gorzej , za różnicę cenową między nimi a Furutechem / marża producenta , transport z Japonii, cło , marża dystrybutora , marża sklepu , koszty reklamy - to musi kosztować /, możesz zamówić dowolny napis / najlepiej audiofilski/ na tych dwóch wtykach i jeszcze Ci sporo zostanie :) 

A propos , byłem wczoraj w Best Audio po właśnie kable sieciowe , jak Ci się podobał dojazd do sklepu ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

Ja bym się skupiał na tym jak graja kolumny :) , kable i wtyczki powinny sobie milczeć.

Oczywiście masz rację, jeno problem w tym, że zanim sygnał elektryczny uruchomi membrany to parę wtyczek zalicza, ale co tam....  Masz rację, wtyczki trza albo ominąć albo skoro już muszą być to najtańsze, bo te Furutecha to drogie niczym głośniki, a nawet całe zestawy audio razem z wtyczkami, odtwarzaczem, wzmacniaczem, korektorem i głośnikami (kabli nie wliczę, bo za 1.50 zł). Tak masz rację, głośniki są najważniejsze! A przynajmniej dla mnie od kiedy Gould gra Bacha jak Perahia, czyli jak wmówiłem sobie , że nic nie gra różnie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wtyki bananowe, jeśli nie są niezbędne do podłączenia, zawsze sobie można odpuścić. Jeśli chodzi o dobór kabli głośnikowych i chyba masz jakiekolwiek do podłączenia , to trzeba sobie zadać pytanie co chcesz nieco zmienić w brzmieniu. Dość istotne jest to ile chcesz na to wydać. Jeśli tego nie wiesz, to  może lepiej dać sobie spokój ze zmianą kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie mam żadnych kabli, wszystko poszło w świat, niechcący zostały mi 4 banany 😉 aktualnie czekam na paczkę Yamaha rn 602 + dali zensor 7 i właśnie do tego zestawu potrzebuje kabli głośnikowych. Co chce uzyskać ? Dobry stosunek jakości do ceny, żeby nie było przerostu nad formą.

Łącznie potrzebuje 4 metry kabla także tragedii nie ma, powiedzmy że nie chce wydać kilkaset złotych tylko po to żeby mieć markowe kable których jakości i tak nie odczuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej kupić kable miedziane 1,5-2,5  mm2 w miarę tanie i dopiero po odsłuchu można się zastanawiać czy warto kupić coś droższego, czy pozostać przy tych które są.

Np. taki : https://allegro.pl/oferta/alphard-da-vinci-sl-412-4x1-20mm-kabel-glosnikowy-7630834820

lub https://allegro.pl/oferta/alphard-da-vinci-sl-422-4x2-20mm-kabel-przewod-7650525621

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 czysta miedź OFC jakieś firmowe z metra - Klotz, Schaller, AdamHall itp.
Max 15zl/m

Sumienie czyste, że masz dobre kable a nie badziewie oraz fakt, że kablami nie zwiększyłeś wartości sprzętu o 50% bez proporcjonalnego wpływu na brzmienie w jedną lub w drugą stronę.

To fajny zestaw ale nie do spuszczania się nad kosmicznymi kablami.

Jak dokupisz ładny oplot i założysz koszulki to jeszcze będą ładnie wyglądały i małżonka nie będzie marudzić.

Wszelkie banany i widełki to niepotrzebny dodatkowy element w torze

Chyba że często wypinasz to ma sens.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...