Skocz do zawartości

Yamaha Pianocraft - pomoc w wyborze sprzętu


norbertss

Recommended Posts

Witam serdecznie, niedawno pytałem Was jakimi kolumnami podstawkowymi zastąpić chwilowo moje podłogówki - dzięki za odpowiedzi :)

Sytuacja jednak uległa nagłej zmianie i musiałem oddać mój wzmacniacz FineArts V3. W chwili obecnej poszukuję na nowo zestawu stereo do mojego 20 m2 pokoju. Zastanawiam się nad którymś z zestawów Pianocraft Yamahy MCR-NX70D lub może R-NX02 + podstawkowe? W przyszłości zamierzam wymienić kolumny dołączone do Painocraft lub podstawkowe na moje Indiana Nota 550. Proszę o poradę.

Wytyczne:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
< 3000 PLN

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Yamaha CED-450E + CA Dac Magic

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
20m2 w kształcie kwadratu. Kolumny muszą być podstawkowe i najlepiej zawieszone na ścianie – maksymalna ilość wolnej przestrzeni na podłodze.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Lata 80,90,2000, POP, Instrumentalna, Klasyczna, Rock

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Na lata z opcją podmiany kolumn

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Funkcje sieciowe, TIDAL, FLAC wysokiej rozdzielczości

Jaki lubię dźwięk: dynamiczny bas + ostra góra , wyrazisty

Jakiego dźwięku nie lubię: zbyt ciepłego

 

Z góry dziękuję za pomoc!


Pozdrawiam

@Aktywny – dziękuję za wykorzystanie ram dla posta J

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

buorac pod uwagę Twoje wymagania, najlepsza opcja będzie wybór jednego z amplitunerów sieciowych - Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE. Yamaha jest najbardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skrajne pasma, gra bardzo swobodnie, myśle ze będzie to dla Ciebje najlepsza opcja. Dobrym uzupełnienie będą kolumny Polk Audio Signature S20E. To dynamiczne, raczej przejrzyste, szybkie granie. To zestaw, który mój zdaniem będzie najlepsza dla Ciebue opcją. Jako alternatywa rozważ kolumny Klipsch R-51M, ale wtedy w połączeniu z amplitunerami Onkyo lub Pioneer.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norbertss a może zupełnie inaczej?

MusicCast NX-N500, aktywne monitory stereo z MusicCastem.  Musisz je zapiąć do prądu (obydwie) + połączyć je ze sobą. Dźwiękowo to bardzo udana konstrukcja, moim zdaniem grająca zdecydowanie lepiej niż PianoCraft 670 z fabrycznymi głośnikami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

buorac pod uwagę Twoje wymagania, najlepsza opcja będzie wybór jednego z amplitunerów sieciowych - Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE. Yamaha jest najbardziej efektowna, wyraźniej eksponuje skrajne pasma, gra bardzo swobodnie, myśle ze będzie to dla Ciebje najlepsza opcja. Dobrym uzupełnienie będą kolumny Polk Audio Signature S20E. To dynamiczne, raczej przejrzyste, szybkie granie. To zestaw, który mój zdaniem będzie najlepsza dla Ciebue opcją. Jako alternatywa rozważ kolumny Klipsch R-51M, ale wtedy w połączeniu z amplitunerami Onkyo lub Pioneer.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Bardzo dziękuję za informacje. Spośród przedstawionych amplitunerów ONKYO wydaje się najbardziej zaawansowany technicznie (ilość funkcji sieciowych) czy gra on dużo gorzej niż Yamaha? ONKYO i Pioneer mają w specyfikacji wsparcie dla Tidala - u Yamahy tego nie ma. W zasadzie to z serwisów korzystam tylko z Tidala. Niestety, wszystkie przedstawione rozwiązania przekraczają mój budżet - najlepiej jakby kwota oscylowała wokół 2,5k PLN :) Czy Pianocraft gra słabiej niż R-N602?

9 godzin temu, S4Home napisał:

Cześć,

Ale to po co chcesz kupić cała stacyjkę skoro kolumny masz? 

W tej cenie kupisz yamahe rn602+cds300 albo odpowiednik od Onkyo 8250 + cd. i będzie to grało lepiej. Płacisz teraz za kolumny które nie są ci potrzebne. Czy źle myślę?

Piotrek

Na chwilę obecną (małe dziecko) muszę odstawić podłogówki :)

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@norbertss a może zupełnie inaczej?

MusicCast NX-N500, aktywne monitory stereo z MusicCastem.  Musisz je zapiąć do prądu (obydwie) + połączyć je ze sobą. Dźwiękowo to bardzo udana konstrukcja, moim zdaniem grająca zdecydowanie lepiej niż PianoCraft 670 z fabrycznymi głośnikami. 

Dzięki za propozycję ale wolałbym coś w stronę zestawu/amplitunera. Miałbym również z dostarczeniem zasilania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem funkcji praktycznie wszystkie amplitunery oferują podobną funkcjonalność. Yamaha także obsługuje serwis Tidal. Yamaha ma system MusicCast, to firmowa platforma dostępna tylko w sprzęcie Yamaha. Onkyo i Pioneer stawiają natomiast na systemy otwarte tylu DTS Play:Fi. Onkyo nie gra gorzej niż Yamaha, gra trochę inaczej, bardziej równo, dokładnie, analitycznie.

Spójrz na ofertę pakietów na naszej stronie, w cenie do 3 tys. zł. masz ciekawe propozycje. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Pod względem funkcji praktycznie wszystkie amplitunery oferują podobną funkcjonalność. Yamaha także obsługuje serwis Tidal. Yamaha ma system MusicCast, to firmowa platforma dostępna tylko w sprzęcie Yamaha. Onkyo i Pioneer stawiają natomiast na systemy otwarte tylu DTS Play:Fi. Onkyo nie gra gorzej niż Yamaha, gra trochę inaczej, bardziej równo, dokładnie, analitycznie.

Spójrz na ofertę pakietów na naszej stronie, w cenie do 3 tys. zł. masz ciekawe propozycje. Zapraszam.

Dzięki - patrzyłem, coś bym znalazł :)- co możesz mi polecić?

Jeszcze jedno pytanko: czemu Yamaha MCR-N670 PianoCraft + Indiana Line Nota 260X 2777zł wychodzi taniej niż z oryginalnymi głośnikami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, norbertss napisał:

Dzięki - patrzyłem, coś bym znalazł :)- co możesz mi polecić?

Jeszcze jedno pytanko: czemu Yamaha MCR-N670 PianoCraft + Indiana Line Nota 260X 2777zł wychodzi taniej niż z oryginalnymi głośnikami?

Tak już jest to przeliczone, a zestaw lepszy. Na pewno polecam zestawy na bazie kolumn Heco Aurora 300. Jest taki z amplitunerami Yamaha R-N402D lub troszeczkę powyżej 3000 na R-N602. Ciekawą opcją jest także Onkyo TX-8250 z Aurora 300 w cenie poniżej 3000 zł. Onkyo w stosunku do Yamaha jest równiejsze, dokładniejsze, bardziej ciepłe. Z mojej strony zwróciłbym jeszcze Twoją uwagę na zestaw NAD C338 z Indiana Line Nota 260X. To klasyczny, bardzo dobry wzmacniacz, który ma wbudowany system Google chromecast, tak wiec masz także funkcjonalność sieciową. Także kosztuje poniżej 3000 zł., a dźwiękowo moim zdaniem będzie rozwiązaniem najlepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność sieciowa Yamahy jest bardzo dobra, a MusicCast jest wisienką na torcie, która buduje znacznie przewagę da korzyść Y. Przyszłościowa rozbudowa systemu do multiroom jest bardzo ciekawa i np dla mnie przydatna. Dokupiłem pierwszy bezprzewodowy głośnik i już się zastanawiam nad kolejnym.

Bierz RN602 i się nie zastanawiaj. Jak nie będzie Ci pasowało granie jakoś mniej lub bardziej to skorygujesz kolumnami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, norbertss napisał:

Dzięki - patrzyłem, coś bym znalazł :)- co możesz mi polecić?

Jeszcze jedno pytanko: czemu Yamaha MCR-N670 PianoCraft + Indiana Line Nota 260X 2777zł wychodzi taniej niż z oryginalnymi głośnikami?

Wcale nie

Piano 670- 2 695

Piano 670 + Nota 260- 2777

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Chyba zdecyduję się na R-N602 z Nota 260 lub Aurora 300 - jak sądzicie w stosunku do tego co miałem FineArts v3 + Indiana Nota 550 czy proponowany zestaw zagra lepiej?

17 godzin temu, norbertss napisał:

Dzięki za pomoc! Chyba zdecyduję się na R-N602 z Nota 260 lub Aurora 300 - jak sądzicie w stosunku do tego co miałem FineArts v3 + Indiana Nota 550 czy proponowany zestaw zagra lepiej?

:) Nie chciałbym kupić czegoś co będzie gorsze :)

Dnia 25.10.2018 o 10:36, Smerfciamajda napisał:

Funkcjonalność sieciowa Yamahy jest bardzo dobra, a MusicCast jest wisienką na torcie, która buduje znacznie przewagę da korzyść Y. Przyszłościowa rozbudowa systemu do multiroom jest bardzo ciekawa i np dla mnie przydatna. Dokupiłem pierwszy bezprzewodowy głośnik i już się zastanawiam nad kolejnym.

Bierz RN602 i się nie zastanawiaj. Jak nie będzie Ci pasowało granie jakoś mniej lub bardziej to skorygujesz kolumnami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanko, czy nie ma problemu z Tidale,? Nie wiesza się? Rozumiem, że aplikacja jest wbudowana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2018 o 08:18, Q21 napisał:

Tak już jest to przeliczone, a zestaw lepszy. Na pewno polecam zestawy na bazie kolumn Heco Aurora 300. Jest taki z amplitunerami Yamaha R-N402D lub troszeczkę powyżej 3000 na R-N602. Ciekawą opcją jest także Onkyo TX-8250 z Aurora 300 w cenie poniżej 3000 zł. Onkyo w stosunku do Yamaha jest równiejsze, dokładniejsze, bardziej ciepłe. Z mojej strony zwróciłbym jeszcze Twoją uwagę na zestaw NAD C338 z Indiana Line Nota 260X. To klasyczny, bardzo dobry wzmacniacz, który ma wbudowany system Google chromecast, tak wiec masz także funkcjonalność sieciową. Także kosztuje poniżej 3000 zł., a dźwiękowo moim zdaniem będzie rozwiązaniem najlepszym.

Dzięki za pomoc! Chyba zdecyduję się na R-N602 z Nota 260 lub Aurora 300 - jak sądzicie w stosunku do tego co miałem FineArts v3 + Indiana Nota 550 czy proponowany zestaw zagra lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2018 o 18:14, norbertss napisał:

Dzięki za pomoc! Chyba zdecyduję się na R-N602 z Nota 260 lub Aurora 300 - jak sądzicie w stosunku do tego co miałem FineArts v3 + Indiana Nota 550 czy proponowany zestaw zagra lepiej?

No a ja właśnie nie był bym taki pewien . 

Chyba że poprzedni zestaw był uszkodzony. I nie grał jak powinien. Będzie inaczej, ale to kolega wskaże czy lepiej dla niego. 

Mimo że to monitory wyższej klasy to podłogowki zapewne miały coś czego monitory w tej cenie mieć nie będą. Chodź to zobaczymy przy odsłuchu domowym 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Q21 napisał:

Nowy zestaw będzie wyraźnym krokiem do przodu w kwestii jakości dzwięku, oczywiście zasługa tu przede wszystkim nowej elektronice.

jak sądzisz czy od Aurora 300 będą lepsze Polk Audio Signature S15E - można je powiesić na ścianie co jest dla mnie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy prawidłowym ustawieniu kolumn na standach Heco Aurora 300 zagra obiektywni lepiej niż Polk Audio S15E, musielibyśmy brać pod uwagę większ model S20E. Natomiast sytuacja diametralnie zmienia się jeśli kolumny te powiesimy. Heco Aurora 300 to dosyć głęboka kobstrukcja z tylnym bas-reflex. Jaki masz pomysł na powieszenie, musisz je chociaż parę centymetrów odsunąć od ściany. Przemyśl temat, zapraszam na odsłuchy, mamy w salonie oczywiście Heco Aurora 300 i wszystkie modele Polk Audio Signature, wszystko dostępne od ręki we wszystkich kolorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy R-N602 nie ma problemu z obsługą "dużych" dysków talerzowych po USB bez zewnętrznego zasilania?

W instrukcji znalazłem:

 

Do not connect devices other than USB mass storage class devices (such as USB chargers or USB hubs), PCs, card readers, an external HDD, etc

 

czy ktoś to sprawdził? Nie chciałbym inwestować w NAS'a :(

Cytat

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...