Skocz do zawartości

SX-S30DAB + JBL Arena 130


Marcin_zak

Recommended Posts

Cześć,

Wiem, że udzielają się na forum sprzedawcy z Warszawy i głównie do nich kieruję moje pytanie:
Gdzie mogę odsłuchać taki zestaw?

Jeśli chodzi o głośniki to jestem otwarty na propozycje ale muszą być podobne cenowo. Myślałem wcześniej o JBL Studio 230, ale razem z amplitunerem nie mieszczą się w moim budżecie, który i tak już bardzo urósł. SX-S30DAB raczej nie do ruszenia, ze względu na funkcjonalność, złącza i wymiary (slim).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co prawda nie jesteśmy z Warszawy, ale do nas masz tylko 1.5-godziny drogi, zawsze zapraszamy. Mam nadzieję natomiast że pomożemy.

No właśnie, abyśmy mogli ustosunkować się do Twojej propozycji, ewentualnie przedstawić alternatywy, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu, jaki masz maksymalny budżet na zakup całego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za propozycję, niestety tyle czasu nie będę posiadał przez najbliższy czas.

Pomieszczenie 26m2. Muzyka: totalnie wszystko: klasyczna, house, popularna, rock (jak nie ma nikogo oprócz mnie ? ). Max 3k pln.

 

 

Szykowałem poniższy tekst już wcześniej. Może komuś kto rozważa soundbar/5.1/stereo się przyda. I to mniej więcej wyjaśnia czego potrzebuję.

Cześć, to mój pierwszy wpis na tym forum i pierwszy dotyczący sprzętu audio. Zatem jestem świeżakiem.
Po pierwsze: dzięki, bo poprzez m.in. to forum zmieniłem koncepcje dotyczącą audio.
Po drugie: już nie takie dzięki, bo ciągle nie mam sprzętu i ciągle chcę czegoś dodatkowego ;)

Tak jak wspomniałem, jestem świeży w tych tematach, ale zdążyłem poczytać już kilka artykułów (dotarłem nawet do kabli z próżnią) i kilka tematów na tym forum i dzięki temu przekonało mnie stereo.

Może od początku: Ponad 15 lat temu moje pierwszy głośniki to był zestaw 5.1 Creative z oddzielną kartą muzyczną do komputera. Grało (i pewnie ciągle gra) to dobrze. Po przeprowadzce zostawiłem swój desktop ze wszystkimi peryferiami i przesiadłem się na laptopa i smartfon... Po drodze była stara miniwieża (nawet bez AUXa), więc do słuchania było tylko radio albo youtube ze smartfona (Motorola z wbudowanymi głośniczkami stereo). Nie dało się tego do wieży podłączyć... Później kolejne przeprowadzki i w końcu finalnie tu gdzie jestem. Muzyka ciągle z YT ale streamowana do TV, bo dźwięk trochę lepszy i mocniejszy na pewno. Przy okazji streamowanie do Anycasta powoduje jedną bardzo fajną rzecz: Nie ma reklam, które przerywają muzykę/film.

Od kilku lat rozważałem zakup głośnika bezprzewodowego. Upatrzyłem pewnego Sharpa ale po odsłuchu (w sieciówce) zwątpiłem. Odsłuchałem też przenośnego JBL-a. Było dużo lepiej ale i dużo drożej i stwierdziłem, że za takie pieniądze to chyba nie warto.

Jak już docelowo się przeprowadziłem to wróciłem do tematu głośnika bezprzewodowego.Było to pod koniec tamtego roku. Wymyśliłem sobie, że chcę taki radobiudzik all-in-one, który zastąpi mój stary radiobudzik Grundiga.

Im więcej szukałem tym więcej znajdowałem wynalazków i cena szła w górę, aż do momentu gdy znalazłem Yamahę ISX-80. Koncepcja bardzo mi się spodobała: budzik, radio FM, radio internetowe, bluetooth, wyświetlacz z zegarem no i MusicCast, kórym się mocno podjarałem. Znów w sieciówce miałem okazje potestować jak działa urządzenie i apka MusicCast (był skonfigurowany smartfon na wystawie). Były tam wgrane pliki muzyczne, w tym jeden z vocalem kobiecym - taki spokojny kawałek do posłuchania w sypialni. I to zagrało bardzo ładnie. Ten radiogłośnikobudzik ma 4 głośniki, więc wydawało mi się wtedy, że stąd ten fajny dźwięk. Dziś już wiem dlaczego rockowe kawałki i takie mocniejsze nie bardzo mi odpowiadały na tym sprzęcie. Obok był inny sprzęt Yamahy w tym soundbar...

Zacząłem mocno się interesować urządzeniami Yamahy wyposażonym w funkcjonalność MuiscCast. Stwierdziłem, że wcześniej wspomniany głośnik będzie fajnym rozwiązaniem w sypialni, bo do salonu wykorzystam coś większego i bardziej uniwersalnego (w sensie podepnę pod telewizor). Zacząłem wnikać w soundbary Yamahy i okazało się, że mój kumpel ma model YAS-105 bądź YAS-306 ( nie pamiętam). Po wnikliwych porównaniach soundbarów Yamahy okazało się, że dopiero od modelu YSP-1600 Yamaha wykorzystuje technologie YSP (w tym modelu YSP 5.1) i dopiero to daje efekt przestrzenności. Potwierdzała to jedna z recenzji:
https://www.trustedreviews.com/reviews/yamaha-ysp-1600. Autor pisał, że ten model faktycznie radzi sobie z efektem przestrzenności naprawdę nieźle. No i napaliłem się na ten sprzęt. Cena 2100zł. Cena ISX 80 - ok 1100zł. Stwierdziłem, że tyle nie wydam, więc na początek wielofunkcyjne fajnie grający soundbar a głośnik za jakiś czas. Byłem nawet na odsłuchu i dźwięk przestrzenny zrobił na mnie wrażenie. Nie słyszałem dźwięków z tyłu, ale z boku w jakiś sposób dało się je odczuć. Wg sprzedawcy podobno wrażenia w mieszkaniu powinny być lepsze. Także film w 5.1 naprawdę fajnie. Włączyliśmy też radio internetowe i moją mp3. po bluetooth. Tutaj szału nie było i teraz też już wiem czemu, ale wtedy obstawiałem że mp3 i radio w jakichś słabych jakościach. Mimo to postanowiłem, że poczekam do stycznia/lutego to może cena spadnie. Nie spadła do dziś ;) Marzec/kwiecień zacząłem zatem szykować się do zakupu i nawet przeglądałem opcje z używanymi. Na ceneo soundbar ten miał kilka b.dobrych opinii jednak jedna opinia odroczyła mój zakup. Autor pisał, że soundbar do słuchania muzyki się nie nadaje..

No i zacząłem zgłębiać temat czy faktycznie tak jest. W ten sposób dotarłem na to forum i z początku było dla mnie szokiem, że 5.1 czy 7.1 czy jeszcze więcej nie jest czymś najlepszym dla muzyki co może być. Trafiłem na jeden bardzo fajny długi wpis o kinie domowym i stereo i jakoś mnie to wszystko zaczęło intrygować. Szczególnie przekonał mnie jeden opis, że ścieżka dźwiękowa w filmie to w większości stereo a jedynie efekty to efekt przestrzenny i że na stereo można fajnie obejrzeć film, a na KD słuchać muzyki to już średnio. Zadałem sobie pytanie w takim razie jeszcze raz. Po co mi ten sprzęt? Co ja będę realnie na nim odtwarzał? Filmy 5.1? W domu w ten sposób nie obejrzałem ani jednego (chyba, że nieświadomie). Nie  mam BlueRay, nie mam żadnych filmów w Dolby, DTS itd. Oglądam to co uda mi się namierzyć w necie ze streamingu. Na więcej nie mam czasu. Czy zmienię podejście do oglądania filmów? Przez długi czas - nie sądze. Czasem włącze TV, Czy tam są filmy w 5.1. Chyba czasem są. Ale czy ja oglądam TV? Raczej unikam. Czego słucham? Teraz głównie YT, bo to olbrzymie źródło muzyki popularnej i tej mniej. Nie wiem jak jest obecnie z serwisami muzycznymi, ale jak pojawiał się Spotify na rynku to wielu swoich zespołów nie mogłem tam znaleźć, natomiast było to na YT. Co ja zatem będę puszczał na tym sprzęcie? Głównie (w 90%) muzyka z czego 99% z sieci. Moje mp3 mogę ewentualnie udostępnić na NASie.

Później zacząłem czytać artykuły na StereoLife jak wybrać głośniki, na temat kabli itd. Bardzo fajne, wciągające artykuły otwierające oczy na to ile w sprzęcie muzycznym jest zagadnień. Część informacji przyjmowałem jako ciekawostka (ale bardzo interesująca) i współczuję osobom, które kupują metrowy interkonekt za 42 tys zł. bo czują róźnicę ? To musi boleć :P

Obejrzałem jeszcze kilka poradników na YT, w tym kilka nagrań wg mnie rewelacyjnego kanału ReduktorSzumu, który od kuchni wyjaśnia kwestie sprzętu. Z ciekawości oglądałem naprawy sprzętu i wyjaśnienia poszczególnych znaczeń audio.

Jeszcze przed tymi wszystkim artykułami i nagraniami stwierdziłem, że warto kupić lepsze kolumny/głośniki niż soundbara ale zostałem przy amplitunerze 5.1 Yamaha, który zdobył nagrodę EISA: Yamaha MusicCast RX-V483.  Po tych wszystkich materiał gdzie autorzy zgodnie zachwalali stereo i jego bronili doszedłem do wniosku, że definitywnie nie potrzebuję 5.1 a wolę posiadać dobry zestaw stereo. No i mijają kolejne tygodnie i jak odtwarzałem muzykę ze smartfona (ewentualnie z TV) tak ciągle to robię.. Jednakże wybór padł na Yamaha MusicCast R-N402D. Założyłem budżet o 400zł większy niż na soundbar czyli 2500zł. Chyba również na tym forum ktoś polecał głośniki podstawkowe JBL Studi0 230 - ok. 700zł i razem z R-402D mieści się to w budżecie. Jednak na początku tego wątku dowiaduję się o Onkyo 8270 i jego HDMI. W soundbarze było HDMI w R-402D nie ma, a funkcjonalność w postaci włączenia amplitunera automatycznie po włączeniu TV i przesłanie dźwięku do amplitunera bez włączania czegokolwiek to jest coś co musi być. Wg mnie taki sprzęt ma ułatwiać życie, a nie utrudniać:)

W końcu gdzieś na forum znalazłem Pioneer SX-S30DAB i przypadł mi do gustu. Potrzebuję do tego głośników, ale JBL Studio 230 przekraczają mój budżet, więc chciałem sprawdzić brzmienie SX-S30DAB z jakimiś głośnikami za 900zł za komplet i w końcu jeszcze przed świętami móc słuchać muzyki jak człowiek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 31.10.2018 o 10:16, Q21 napisał:

Proponuję w takim  razie Pylon Audio Pearl Monitor najtańsze przyzwoicie grające monitory,  co do ceny na pewno można będzie się dogadać. Na rynku jest znacznie więcej w tym pułapie cenowym kolumn, ale są to z reguły albo kolumny efektowe albo po prostu słabo brzmiące propozycje.

 

Dzięki za propozycję. Czy w takim razie mogę u Państwa wypożyczyć SX-S30DAB wraz z Pylon Audio Pearl Monitor i ewentualnie innym kompletem kolumn w podobnym przedziale cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin_zak napisał:

Dzięki za propozycję. Czy w takim razie mogę u Państwa wypożyczyć SX-S30DAB wraz z Pylon Audio Pearl Monitor i ewentualnie innym kompletem kolumn w podobnym przedziale cenowym?

Oczywiście, zapraszam serdecznie. Najwygodniej będzie najpierw porozmawiać. Jeśli jest taka możliwość, proszę na priv podać nr telefonu do siebie oraz dogodny termin kontaktu z naszej strony. Porozmawiamy także o alternatywnych konfiguracjach i wybierzemy rozwiązania, które wyślemy do wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...