Skocz do zawartości

Da się coś zrobić?


slaw0001

Recommended Posts

Kłaniam,

Mój pokój odsłuchowy to normalny rodzinny pokój wspólny, "bogaty" w różne elementy. Do tej pory eksperymentowałem głównie z sprzętem i myślę, że to jest już. Teraz chciałby sie skupić troche bardzie na akustyce. Schemat pokoju w załączeniu. Sprawa a tyle trudne, że raczej odpadają zmiany w obecnej konfiguracji pokoju. jedyne co można zrobic to dodac jakies elementy korygujace, najlepiej mobilne, czyli nic na stałe do ściany itp. (:D niski wsp. WAŻ). Do tej pory walczyłem z irytującymi wysokimi częstotliwościami, co w większości udało mi sie załatwić doborem sprzętu, teraz czas na bas, który bywa rozlazły i dominujacy. Obecnie załatwiam to wkładając "korek" z pianki w bassreflksy kolumn. Moja konfiguracja to: Pioneer N-50AE podłaczony do NAD-a C356 i kolumny Audio System Saxo 40.

Z góry dziękuję za pomoc

Schemat pokoju.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się pewnie da... niestety na tym rysunku dużo nie widzę, pokój wydaje się być mocno zagospodarowany. Ze względu na WAŻ pewnie odpadają wszelkie pułapki basowe, można by pomyśleć o podstawowych panelach tłumiących na pierwsze odbicia. Spróbuj wyznaczyć je sobie w tym kalkulatorze:

https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/

I sprawdzić, czy w miejscach gdzie kalkulator wyznaczy, możesz coś zamontować. Panele z wełny mineralnej np. u nas są z całkiem fancy frontami :D niskie WAŻ (rozumiem że tutaj używasz jako Wife Angry Factor :P ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardziej nastawiam sie na pułapki basowe piankowe, które można łatwo rozkładać i składać. Trochę bawiłem się narzędziem http://www.acousticmodelling.com i zaczynam się zastanawiać czy kształt trójkątnych pułapek jest optymalne ze względu na akustykę czy bardziej funkcjonalność. Uwzględniając, iż najlepsze efekty są w pewnej odległości od ściany oraz przy większej grubości, optymalne wydają się walce. Czy to w miarę słuszne rozumowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...