Skocz do zawartości

Yamaha rx481 quadral 6500 5.0 jakie ustawienia


Tomasz Zdeb

Recommended Posts

Posiadam zestaw jak w temacie i przyznam szczerze że chce zakupić do niego Subq natomiast chwilę mi to jeszcze zajmie. Na okres przejściowy potrzebuje pomocy aby z posiadanego zestawu wyciągnąć trochę więcej basu w ustawieniach gdy gra 5 kolumn.. W stereo jest ok natomiast gdy np załącze muzykę na 5 kolumn to gra strasznie wysoko. Brak jakiegokolwiek basu który jest wyraźnie słyszalny na stereo 2. Tryb stereo 5 to samo bass znika. Czy istnieje możliwość aby w trybach z 5 głośnikami podbić bass. Extra bass włączony w tonach bass ustawiony na 6 max. Są jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia amplitunera natomiast nie do końca się na nich znam. Głośniki sa ustawione w surround i tył jak i center jako small fronty large. W jednym z ustawień jest 100hz domyślam się że to jakieś odcięcie ale chyba wymaga Suba aby działało. Wiem że muzyki nie słucha się na 5 głośnikach ale przy próbie ustawień i puszczaniu filmu by czekać na wystrzał lub wybuch wolę puścić jakaś muzykę i próbować. Słychać szybciej roznice pomiędzy ustawieniami. Będę wdzięczny za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekuj, że jak dołączysz surround'y i centralny, to zagrają one takim samym basem, jak fronty. Nie mówiąc już o tym, że obciążając 5 kanałów, moc na każdy z nich jest (w przypadku tego ampli pewnie dużo) niższy, niż przy obciążonych dwóch kanałach. I o to taki masz efekt końcowy.

Poza tym opisanie ścieżki dźwiękowej jako 5.1, to nie jest tylko napis - ścieżka ujęta po "kropce" istnieje i samymi frontami, choćbyś nie wiem jak bardzo tego chciał, sub'a nie zastąpisz.

Jeżeli oczekujesz z samych 5 kolumn bez sub'a trzęsienia ziemi, to muszę Cię rozczarować.

 

ps. i staraj się nie zakładać co chwila nowych tematów "kręcących"się wokół jednego i tego samego zagadnienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DEMOLKA napisał:

Fronty na fullband i będzie trochę lepiej

 

Tylko gdzie jest to fullband przeszukałem i nien widze takiej opcji mogę ustawiać każdy głośnik osobno z equalizerem ale trochę cienki jestem z tego mógłby ktoś mi pomóc z ustawieniem tego. Podbiłem na maksa niskie tony i faktycznie głośniki zaczęły bardziej dudnic

15405565173292213322811053171491.jpg

Edytowano przez Tomasz Zdeb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...