Skocz do zawartości
slaw0001

Słuchawki do NAD 356 do 1 tys.

Recommended Posts

Witam,

Jak w tytule zaczynam poszukiwania słuchawk (stacjonarnych) przewodowych, które będą wpięte w NADa 356 lub może też/albo w DACa Pro Ject Pre Box S2 Digital. Kwota zdcydowanie nieprzekraczalna 1 tys., albo i mniej ;). Póki co słyszałem tylko Beyerdynamic DT880 i 990 ze wskazaniem na 880. Słuchawki bez redukcji szumów, mikrofonów i takich tam. Czego NIE słucham - discopolo i tego typu "wyrafinowanej" twórczości.

Jak zwykle z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Jakieś propozycje do odsłuchu?

Do 1000zł wielkiej filozofii nie ma w wyborze. Jeśli mają być używane do 1000zł to szukałbym Sennheiser, AKG lub Grado.

Beyerdynamic'ów nie słyszałem. Z AKG 701 lub Q701 - neutralne, można analizować nagrania. Senki HD600 - bardzo muzykalne, zakładasz i po prostu cieszysz się muzyką.

Grado 325 bardzo detaliczne, do rocka. Mnie do szczęścia brakuje tych ostatnich.

Wymiana kabla z fabrycznego na chociażby Canare podnosi walory słuchowe tych słuchawek - co do tego nie mam wątpliwości.

Pozostaje Ci odsłuch. Osobiście preferuję Q701 z recablingiem ale np. pożyczone mojemu koledze zupełnie nie podeszły: "miały za mało basu".

Tak to bywa. Człowiek się starzeje i pewne pasma są ograniczane.

Kolega z Top Hi Fi mnie uprzedził ale chyba się ze mną zgodzi co do konieczności odsłuchu.

Edytowano przez Marek Jankowski

Fostex TH-610, Beyer T70, AKG Q701, Hifiman HE-400i, FAD Sonorous III

Fostex TH-610 - 1500 zł, reszta poniżej tysiąca. Ktoś się wyprzedaje na MP3Store, ładny stan, widać że zadbane. Jest  z czego wybierać. Sam bym przygarnął ze 3 sztuki, alem się spłukał. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się