Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo ok. 2500zł


Grzegorz_65

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum. Piszę w sprawie pomocy w doborze zestawu stereo. Szukam kolumn podstawkowych  i wzmacniacza w cenie ok 2,500 zł. Źródłem dźwięku będzie komputer. Sprzęt ma być nowy, ewentualnie wzmacniacz może być używany.

Pokój ma niecałe 11m2 https://i.imgur.com/Hp1rsJg.png.

Planuję rozstawić kolumny przy bokach  biurka na stojakach, niestety na biurku mi się nic już nie zmieści.
Jestem kompletnie zielony w temacie i słuchałem tylko zestawu u ojca "YAMAHA Piano Craft MCR-670" i szczerze to nie byłem zbytnio zachwycony mam wrażenie, że gra to płasko.
Aktualnie używam zestawu 2.1 Logitecha 200w (tak wiem) + DAC/amp FiiO E17 służy mi jako karta dźwiękowa.
Słucham przeważnie muzyki elektronicznej typu Trance, lubię ciepłe brzmienie. Czy znajdzie sie cokolwiek do takiego pokoju ?                                                                                                                 To co sam znalazłem to : Castle Knight 2, Tannoy M2, Monitor Audio Bronze 2
Jeśli chodzi o odsłuch to tylko trójmiasto, Elbląg, Olsztyn.

Dziękuje za pomoc.

Edytowano przez Grzegorz_65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorac pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na pewno na wzmacniacz NAD C326 BEE, ewentualnie świetną francuską integrę Advance Acoustics X-i50BT. NAD to brzmienie szybkie, dynamiczne, energiczne z dobrym wypełnieniem. Advance Acoustics to troszeczkę spokojniejszy charakter, bardziej plastyczny, Do tego zestawu dobrały ma na pewno kolumny Q Acoustics QA3020i, ewentualnie Tannoy Mercury 7.2 bądź trochę tańsze Indiana Line Nota 550X. Mamy także w super cenie kolumny Cyrus One Linear, które także mogą okazać się ciekawą propozycją.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zapomniałeś o ważnej kwestii. Mianowicie do zestawu musisz mieć dac do podłączenia do komputera. Jak masz podłączyć zwykłym kablem to daj sobie spokój. 

W tej cenie dobrym modelem jest Cambridge audio dac100. Zostaje około 2k na pozostala część. Zatem musi coś być używane. To już zależy od ciebie.

Jeśli kolumny nowe to faktycznie bronze 2, elac b6, magnat quantum 723. 

Jeśli natomiast nowy wzmacniacz co raczej bym odradzał to Pioneer a30, Denon 720.

W razie pytań zapraszam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję Wam za pomoc. Byłem na odsłuchu w pobliskim salonie i odsłuchałem dwa wzmacniacze :

wyżej wymieniany NAD C326 oraz Rotel A10.

Oba były w porządku jednak bardziej mi pasował chyba Rotel. Miałem wrażenie, że dźwięk był cieplejszy.

Apropo kolumn to słuchałem właśnie ELAC B6 oraz PSB Imagine XB.

Te drugie były zdecydowanie lepsze, dźwięk był dużo czystszy oraz bardziej cieplejszy (oczywiście to są moje odczucia, każdy ma inne ucho).

Za ten zestaw z Rotelem dostałem ofertę 3,500 zł, także zwiększam budżet o cały 1000zł.

Apropo Dac'a to mam ten, który wymieniłem w 1 poście podłączyłem do niego yamahe 670d i był wystarczający, ewentualnie w przyszłości dokupie jakiś lepszy.

 

Także ponawiam pytanie, ponieważ budżet się zwiększył o okrągły 1000zł, odnośnie całego zestawu, a będę w dużo większym salonie za jakiś czas i odsłucham Bronze 2 + to co Panowie jeszcze ewentualne polecą.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

Edytowano przez Grzegorz_65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Odsłuchałem wiele kolumn i wybór padł na NAD'a 326 z Pylon Audio Opal Monitor. Zagrało to tak jak chciałem. Wracając do DAC'a aktualnie posiadam FiiO E17 i pytanie czy CA DAC100 będzie lepszy? Czytałem, że zaleca się wymianę zasilacza a to kolejny wydatek, którego wolałbym uniknąć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...