Skocz do zawartości
bartplu1

Słuchawki wokółuszne + USB DAC/AMP do 2000zł.

Recommended Posts

Sprzęt do użytku domowego, słuchawki raczej zamknięte ale nie jest to warunek bezwzględnie konieczny. DAC ma działać bez problemu z iOS, Androidem i ew Windowsem + Tidal HiFi. Na chwilę obecną skłaniam się ku Audioquest Nightowl + Dragonfly Red. Słuchałem na Redzie Nighthawków i były nieco zbyt ciemne jak na mój gust. Podobno NO są od nich jaśniejsze i myślę że to razem z DFR byłoby już akceptowalne. 

Słucham głównie wszelkiej maści house'u, ambientu, acid jazzu, smooth jazzu, trip hopu. Oczekuje brzmienia nastawionego na przyjemność odbioru, nie analitycznego, jednak o przyzwoitej detaliczności. Ze względu na rodzaj muzyki jakiej słucham raczej ciepłego. 

Nie mam możliwości przesłuchania polecanych gdzieniegdzie Sennheiserów HD 600 i HD 650 i interesuje mnie zwłaszcza ich porównanie z słuchawkami Audioquesta. 

Audioquest Nightowl + Dragonfly Red to polecany duet. U mnie NightHawk Carbon gra z Pionkiem XDP100r i absolutnie nie jest to zaciemnione granie. Fakt te słuchawki lubią się z jaśniejszymi źródłami, neutralnymi a wręcz z analitycznymi. Druga sprawa czy oby słuchałeś NightHawk wygrzane, bo tu trzeba ponad 200 h, żeby te słuchawki pokazały pełnię możliwości. Co do porównania z Senkami, Howki zagrają Ci  z przysłowiowego kartofla, czego nie można powiedzieć o HD 600\650. Niech najlepszą rekomendacją dla Howków będzie takie autentyczne zdarzenie. Mam kolegę na Śląsku który uwielbiał HD 600\650, to było jego brzmienie i przez wiele lat uważał te słuchawki za najlepsze dla siebie. Posłuchał Howków i sprzedał Senki.

Edytowano przez Janusz Duryn

5 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Druga sprawa czy oby słuchałeś NightHawk wygrzane, bo tu trzeba ponad 200 h, żeby te słuchawki pokazały pełnię możliwości.

Słuchałem z pudełka w sklepie. Mam to na uwadze ;)

Kupiłem Howki które miały na liczniku 200h, od wiarygodnej osoby. Wygrzewał dla siebie, ale nie podeszły mu do końca. Tu bardzo ważna jest synergia. Gdy do mnie przyjechały to grały nerwowo, mało przejrzyście i najzwyczajniej mnie męczyły. Pograły u mnie jeszcze z 50-70 h i teraz to jest balsam na moje uszy. Ale powtarzam one są bardzo wrażliwe na sprzęt z którym się je łączy. Osobiście uważam, że nie powinno się a nawet im nie służy, łączenie z wydajnymi wzmacniaczami słuchawkowymi. Są tak skutecznie, że do ich wysterowania wystarczy telefon, przenośny grajek lub właśnie coś w stylu Dragonfly Red.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się