Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego - 1500 zł


pawelekdabek

Recommended Posts

Witam. 

Otóż postanowiłem wymienić swoje głośniki komputerowe na coś zdecydowanie lepszego. Do tej pory miałem Edifier R1600TIII i były okey ale grały gorzej niż zestawy, których czasami słuchałem w sklepach z elektroniką. Postanowiłem, że wymienię je na coś trochę większego co zaoferuje mi lepszą jakość dźwięku. Przeczytałem wiele tematów na forach internetowych dotyczących audio z PC oraz stereo. Na początku chciałem kupić wyższy model Edifierów - R2730DB ale znalazłem opinie, że lepszym wyborem będą głośniki takie jak Kef Egg i Definitive Technology Incline jednak i o nich znalazłem trochę złych opinii. Myślałem też o jakichś aktywnych monitorach studyjnych ale szybko wybiły mi to z głowy opinie ludzi, że takie głośniki nie nadają się do słuchania muzyki dla przyjemności.

Postanowiłem więc, że kupię sobie stereo. Mój budżet nie jest wielki ale mam nadzieję, że za około 1500 zł kupię zestaw, który będzie grał lepiej niż wspomniane wyżej Edifiery R2730. 

 

W skrócie:

Czego szukam: wzmacniacz oraz kolumny 

Budżet : około 1500 zł może być ciut więcej 

Stan sprzętu : Nowy

Pomieszczenie : Pokój około 14 metrów kwadratowych, chciałbym żeby kolumny stały na biurku przy ścianie więc otwór bass reflex musi być z przodu. 

Źródło:  komputer, na razie jako DAC używam odtwarzacza Shanling m0 ale w przyszłości zainwestuje w coś lepszego. 

Muzyka jaką słucham: słucham dosłownie wszystkiego

Jakie brzmienie lubię: nie jestem bassheadem ale chciałbym żeby niskie tony były zauważalne, nie lubię jasnego grania, takiego które kłuję w uszy, raczej lekko ocieplone brzmienie, jeżeli można to jakoś do słuchawek przyrównać to Sennheisery HD600 to jest prawie takie brzmienie jakiego szukam. 

 

Na oku jak do tej pory miałem Denona pma 720 oraz Onkyo A-9010, nie jest to wysoka półka ale od czegoś trzeba zacząć. 

 

Czytałem też o wzmacniaczach w klasie D ale nie wiem czy nadaje się to do słuchania muzyki. 

 

Liczę na pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zbudowałbym system oparty na wzmacniaczu Onkyo A-9110 lub Marantz PM5005. Jako kolumny zastosowałbym świetne Cyrus OneLinear lub Indiana Line Nota 550X. Obydwie konstrukcje nie mają przedniego bas-refleks, jednak jest bardzo mało małych konstrukcji z przednim wylotem. Podane powyżej modele bez problemu sprawdzą się w Twoim systemie.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Troszkę źle podszedłeś do tematu. Jeśli chcesz nowy wzmak i nowe kolumny to nie kupisz nic sensownego w tej cenie. Możesz jak najbardziej szukać używanych i to ma sens. 

A jeśli chcesz nowego to szukał bym na twoim miejscu monitorów aktywnych bliskiego, średniego pola. I tak podłączasz to do komputera więc takie podłączenie ma sens. 

Przemyśl to i nie rób błędów.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie monitory do 1500 zł będą nadawały się do słuchania muzyki? Z tego co mi wiadomo to monitory studyjne grają bardzo analitycznie. Mi zależy na przyjemnym słuchaniu. Ludzie na różnych forach polecają JBL LSR 305 Mk2, w środę pojechałbym na odsłuch jakichś ale nie wiem za jakie modele się zabrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...