Skocz do zawartości

Kino domowe do 7000


kswitala

Recommended Posts

Witam,

Planuję zakup nowego kina domowego i potrzebuje pomocy w doborze sprzętu. Będzie on wykorzystywany  w 50 % do kina, w 50 % do muzyki. Muzyka to głównie cięższe brzmienia (rock, metal, alternatywa). Zależy mi więc na w miarę przyzwoitym brzmieniu audio. Zaznaczę, że dla mojej żony sprzęt będzie w 90 % do kina, więc wybór amplitunera do kina jest przesądzony i świadomy. W tej chwili sprzęt jakim dysponuję to leciwy amplituner Marantz SR 4600 z głośnikami Eltax summit. Pomieszczenie w którym będzie to grało to salon o wymiarach : 5 x 4 m2 połączony z aneksem kuchennym ok. 9 m2. Postanowiłem, że w pierwszym etapie zakupię amplituner z głośnikami. Suba i ewentualna rozbudowa zestawu nastąpi za jakiś czas. Kwota do wydania na teraz to 6-7 tyś.

Zwróciłem uwagę na amplitunery : Yamaha RX-V685, Denon AVR-H2500H, Onkyo TX-NR686. Pod kątem funkcjonalności wypadają podobnie. Czy brzmieniowo, któryś z nich ma przewagę? A może w cenie ok. 2500-3000 jest coś co brzmiałoby lepiej? Yamaha ma pre-out, ale czy z tej klasy sprzętem jak ta Yamaha ma sens podłączania wzmacniacza? Czy  jeśli w przyszłości zdecyduję się na takie rozwiązanie i  wydając ok. 2000 na taki wzmacniacz rzeczywiście  poprawię  zauważalnie jakość dźwięku stereo?

Zestawy głośników  często polecane na forum, na które zwróciłem uwagę to : Heco Aurora 700, Magnat Shadow 207, Dali Zensor 7, Polk Audio TSX 3305. I tu znowu pytanie, które brzmieniowo najlepiej wypadają? Które będą dobrze brzmiały z w/w amplitunerami, jakich połączeń unikać, żeby nie zrobić błędu. Proszę też o inne propozycję. Oczywiście będę chciał dokonać odsłuchów, nie chcę jednak mieć zbyt dużo kombinacji, łączyć wszystkiego z wszystkim, bo zrobi się z tego za duży mętlik w głowie. Ostatnie pytanie dotyczy amplitunera stereo Onkyo TX-8270. Jak ma on się do w/w amplitunerów kina domowego? Czy w stereo rzeczywiście zagra lepiej?

Z góry dziękuję za pomoc

Krzysiek

Edytowano przez kswitala
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem jak ty i z żoną i ze sprzętem praktycznie wziąłem pod uwagę te same podzespoły co Ty, i w końcu zdecydowałem się na zestaw Onkyo 8270 + ma brozne 6, wszyscy mówili że to Onkyo to wykastrowany Amplituner AV ale jakość w porównaniu z Y685 jest nieporównywalna. Co prawda nie masz efektu filmowego ale cóż ? mniej miejsca audio też jest super ? przesłuchaliśmy chyba że 20 kolumn i monitorów do kina wybrał bym klipsche takie małe nie pamiętam modelu tzn podłogowymi ale były micro ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

A co do kolumn to jeszcze zastanawialem się nad focal 726 się ta cena była ...

zestaw z MA Bronze 6 wychodzi mniej więcej około 6,5k PLN

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowano przez vermer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozumiem twoje podejście i bardzo się cieszę że jesteś świadomy swojego zakupu. 

Zaznaczę tylko jedna rzecz pamiętaj!

Kino to system 5.1 ( minimum) więc w budżecie musimy uchwycić subwoofer. 

I teraz tak ściśle wykorzystując twój budżet zdecydowanie w tym przypadku wybrał bym yamahe 685. Dlaczego? Bo jako jedyna ma wyjście pre out pod zewnętrzny wzmacniacz. Będziesz słuchał muzyki sporo. Jeśli z czasem, a raczej tak, zacznie ci czegoś brakować w zestawie to będziesz miał drogę wolna do rozbudowy. 

Co do kolumn to magnat shadow 207 to bardzo bezpieczny wybór. Kolumny dobre, ładnie wykonane o stosunkowo tanie jak na swoje możliwości. Do nich w komplecie sub.

Jako alternatywę można wziąć. Pod uwagę zensor 7 które z Yamaha też brzmią bardzo ładnie.

Co do twojego pytania. Tak Onkyo 8250 i 8270 ( bo to jest to samo) dźwiękowo są lepsze, ale patrząc na twój budżet i oczekiwania nie rezygnował bym z kina. Pod warunkiem że realnie oglądacie muktikanalowe filmy. Uwierz dobre stereo nie zastąpi tego efektu. Tutaj ukłon w kierunku żony. Jak raz skosztuje to będzie chciała więcej :)

 

zapraszam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Amplitunery kina wybrane przez Pana to bardzo zbliżony poziom, oczywiście brzmią inaczej ale wyboru dźwiękowego powinien dokonać Pan sam. Co do podłączenia dodatkowego wzmacniacza  to jednak wszystkie modele posiadają wyjście PRE OUT więc z tym nie będzie problemu w przyszłości. Co do sensowności takiego rozwiązania łatwo mógłby Pan się przekonać porównując budżetowy wzmacniacz np. do 2.000tyś. z którymś z wybranych amplitunerów. Na koniec kolumny i tu pewnie wybierałbym między Dali i Heco to fajne kolumny jednak  charakteryzujące się innym brzmieniem i tu również  warto by było oprzeć wybór o odsłuch.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 686 wydaje się być zdecydowanie najlepszym amplitunerem w tej cenie, jakbyś miał wątpliwości, to zerknij jeszcze na ten post z naszego Facebooka. Tutaj masz pelny opis amplitunera - nie ma on preoutu stereo, tylko subwooferowy. W tym budżecie, zerknij też na kina domowego na Melodice. Masz tam głośniki bipolarne, dedykowane do kina domowego surroundy, które dużo lepiej rozpraszają dźwięk niż zwykłe kolumienki. To produkt specjalistyczny właśnie do KD. 

https://sklep.rms.pl/melodika-bl420s-bl40-mkiii-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-nr686-txnr686-amplituner-kina-domowego-7-2-z-dolby-atmos-dts-x-wi-fi-bluetooth-certyfikatem-thx

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...