Skocz do zawartości

Yamaha R-N803D + Q Acoustic 3050i


nwo86

Recommended Posts

Witam, 

Obecnie mój zestaw stereo to Yamaha R-N803D + Dali Zensor 3 a pomieszczenie w którym ten zestaw gra to salon z aneksem kuchennym ok 24m2.

Generalnie podoba mi sie barwa dźwięku, napewno na tą chwile nie zamierzam zmieniać amplitunera ponieważ jestem bardzo zadowolony z Yamahy, jedynie kolumny są raczej za małe do tego pomieszczenia i tak sie zastanawiam nad ich wymiana na Q Acoustic 3050i (nowa wersja).

Pytanie czy taka wymiana ma sens, czy bedzie to odczuwalny skok w jakości, dociążeniu dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Amplituner jest jak najbardziej OK więc rzeczywiście należy pomyśleć o wymianie kolumn. Raz, że gabarytowo (fizycznie) Zensor 3 są jednak zbyt małe na taki metraż oraz dwa, że potencjał wzmacniacza jest jeszcze niewykorzystany. Q Acoustic to dość równo i bezpiecznie brzmiące kolumny. Warto odsłuchać natomiast wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym jest jeszcze trochę ciekawych kolumn. Wziąłbym pod uwagę np. Pylon Audio Sapphire 25, Heco Aurora 700 lub naturalne rozwinięcie obecnego brzmienia jakim byłyby Dali Zensor 7. To sprawdzone modele kolumn, sprawdzone połączenia z Yamahą i wstępne gwarantowane zadowolenie :) Oczywiście warto udać się na odsłuch gdyż podczas takich prób może się okazać, że pod Twój gust będzie wymagał czegoś zupełnie innego. Z doświadczenia proponuję jednak zacząć od czegoś takiego.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zdecydowanie będzie to poprawa na plus. Ten model qacustic jest bardzo udany. Ale to nie do końca rozwinięcie brzmienia zensor 3. Żeby dobrze to zrozumieć, przeskok jakościowy na pewno będzie ale czy w takim stronę co chcesz?

Obok tych kolumn polecam polskie melodika bl40mkIII, oraz tańsze magnat shadow 207.

Zapraszam na odsłuch oraz porównanie modeli 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie słyszałem, że jeśli Dali Zensor to albo 3 albo 7...

Pytanie do osób które miały możliwość posłuchania obu modeli Dali Zensor 7 i Q Acoustic 3050i - jaka jest różnica między nimi jeśli chodzi o bas, średnie i wysokie tony oraz barwę dźwięku? Słyszałem że Q 3050i są bardzo podobne do Dali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...