Skocz do zawartości

wybór amplitunera/wzmacniacza


bikuss

Recommended Posts

Hej

obecny sprzęt:

Pylon Pearl 27

Onkyo TX-NR509

 

Myślę o zmianie wzmaka - chodzi raczej o nowy sprzęt

Mam tylko stereo i w obecnym mieszkaniu raczej KD odpada - ale za to cenię sobie i korzystam z dodatków typu odtwarzacze internetowe/radio/radio internetowe/usb itp - HDMI obecnie jest tez w pełnym użyciu

Lubię mocny bas i cykającą góre

Wyselekcjonowałem takie typy:

Onkyo tx - 8270

Yamaha R-N602

Onkyo 686

wiem ze najepszym z typów które przeglądałem byłaby yamaha R-N803d ale to niestety 1000zł więcej i to już może być poza moim zasięgiem na daną chwilę.

 

zamierzam pójśc na odsłuch tych pieców w najbliższym czasie ale chciałbym też poznać Wasze za i przeciw

 

pozdrawiam

Edytowano przez bikuss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do stereo odradzam amplituner wielokanałowy. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się amplituner sieciowy Yamaha R-N602, chociaż gorąco namawiałbym na flagowy R-N803D, jest po prostu lepsz, dodatkowo ma system kalibracji akustyki pomieszczenia. Jako alternatywa spójrz proszę na wzmacniacz NAD C338. To urządzenie, które dźwiękowo zagra najlepiej, pod 2zgledem sieciowym natomiast ma wbudowany google chromecast.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home - wiem że wzmacniacz zagra lepiej niz ampli - ale z drugiej strony cenie sobie dodatki (bajery typu BT, DLNA, no i hdmi z PT) itp dlatego pytam ktory z tych albo podobnych sprzetow ma szanse zagrac najlepiej.

Dodatkowo ja to jeszcze pół biedy - ale żona (hehe) ceni sobie wygląd i jak postawie takiego NADa na półce wyglądającego jak wzmacniacz z początku lat 90' to będzie dym ;) zwłaszcza ze stoi na wprost oczu 2m przed kanapą ;) Wiem że coś za coś ale czasami trzeba pójść na kompromis.

Dodatkowo nie chcę kilku urządzeń bo nie mam na nie miejsca ani chęci tak jak teraz włączać kilku urządzeń żeby posłuchać ulubionej muzyki.

 

 

@Q21 - wiem że 803 gra nieźle i jest mocno polecany ale jednak dodatkowy 1tyś zł w tym momencie robi dla mnie różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze może zabrzmieć to lepiej w takim zestawienie ale...

jak to zawsze jak już przestaje chodzić o kase to zaczyna sie drugi problem ;)

Żona lubi posłuchać radia - ampli klik i działa.... do tego jak postawie kilka sprzętów to kolejny problem bedzie hahahhaha :) Błahe ale niestety prawdziwe stad też pomysł na All in One ;)

Muszę chyba wypożyczyć ampli o których pisałem, następnie wzmaka np NAD'a o których mowa i muszę posłuchać co jak zagra żeby usłyszeć tą różnice ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...