Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do TEAC AG-D8800


AudioMłot

Recommended Posts

Witam szanowne grono forumowiczów.

Od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany kolumn podłogowych, posiadam amplituner TEAC AG-D8800.

Specyfikacja amplitunera:

https://www.manualslib.com/manual/1098270/Teac-Ag-D8000.html?page=27#manual

Budżet do 3000zł. 

Salon o powierzchni 30m ale za rok to się zmieni i będzie 20m dlatego wolałbym bas refleks z przodu kolumny aby mogła stać bliżej ściany. Kolumny bardziej do Muzyki w stereo niż do Kina 90/10% słucham wszystkiego po trochu ale najczęściej to rocka i metalu, Rozmiar nie jest istotny chciałbym tylko żeby fajnie grały ;) zależy mi na ładnym basowym brzmieniu, chciałbym też aby wysokie tony były czyste bez zniekształceń, bas kolumn które posiadam można porównać do dźwięku dzięcioła stukającego w drzewo a wysokich tonów do odpalonej szlifierki w warsztacie blacharskim ;) więc nowe kolumny jakie by nie były i tak będą lepsze od tych które mam. 

Mam już kilka modeli upatrzonych a mianowicie Klipsch r28f, Polk Audio s55.

Proszę o sugestie jakie kolumny wybrać a może jakimi jeszcze warto się zainteresować.

Pozdrawiam.

Edytowano przez AudioMłot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Na pewno nie klispch. To typowe kolumny do kina. 

Jeśli mogę zapytać co sprawiło twój pierwszy, wybór? Czym jest podparty?

 

 

Byłem w salonie Audio, polecono mi te kolumny nawet posłuchałem jak grają z tym że, nie na moim amplitunerze a na wzmacniaczu hybrydowym, nie ukrywam iż w niedalekiej przyszłości, jak zmniejszy mi się salon do 20m chcę zrezygnować z amplitunera i sprawić sobie hybrydę. Znalazłem nawet w necie artykuł gdzie Klipsch r28 polecają do lampowych wzmacniaczy.

Edytowano przez AudioMłot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Do lampowych ciepłych wzmacniaczy. Ale i tak raczej wybierają model RP 280. 

Hybryda to nie to samo. 

Piotrek

Wiem co to jest wzmacniacz hybrydowy. 

W artykule piszą że nadają się nawet do lampy więc dlaczego ich nie polecasz i twierdzisz że są

"To typowe kolumny do kina"

Edytowano przez AudioMłot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch po prostu ma specyficzną charakterystykę brzmienia, grając skrajami pasma - i nie każdemu to się podoba.

Z racji tej właśnie charakterystyki i wysokiej skuteczności w kinie sprawdzają się świetnie, ale w muzyce bym ich też nie skreślał. Jeszcze jakiś czas temu właśnie Klipsch był polecany do sprawdzenia w co drugim temacie (i względy muzyczne wtedy w tym nie przeszkadzały), teraz  w większości przypadków panuje mała "nagonka", że Klipsch nie nadaje się do muzyki. A tu jak zwykle zdecydują indywidualne gusta każdego z nas... Zaznaczę tylko, że ja u siebie nie wyobrażam sobie innego brzmienia, niż właśnie z tej stajni ;) 

Jeżeli Klipsch Ci "smakuje" to postaraj się koniecznie posłuchać coś z serii RP (Reference Premiere), choćby wspomniane przez Piotra RP280. Ale postaraj się też zestawić to z odsłuchem kolumn innego producenta o zupełnie innym brzmieniu, żeby poczuć kontrast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

Jeżeli Klipsch Ci "smakuje" to postaraj się koniecznie posłuchać coś z serii RP (Reference Premiere), choćby wspomniane przez Piotra RP280. Ale postaraj się też zestawić to z odsłuchem kolumn innego producenta o zupełnie innym brzmieniu, żeby poczuć kontrast

"Smakuje" ;)

Słuchałem jeszcze, Klipsch RP6000, Dali Oberon 7 oba modele grały o wiele ładniej, Klipsch nawet bardziej przypadł mi do gustu, ale to już inna bajka, mają bas refleks z tyłu no i niestety nie mój budżet :(

Ja szukam czegoś do 3000zł no i z wylotem z przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Byłem wczoraj na odsłuchu w salonie audio.

Kolumny Klipsch r28f, dla porównania zestawiłem z  Polk Audio s55e i RtiA7, panowie z salonu polecili mi jeszcze Heco Aurora 700.

Heco według mnie grały najsłabiej, mają bas refleks z tyłu, więc od razu odpadły.

Polk Audio s55e zagrały bardzo ładnym basem zbudowały ładną scenę, przez chwilę poczułem się jak na koncercie, ale brakowało mi smaczków które wydobył Klipsch w pasmie wysokich tonów.

Polk Audio RtiA7  to niby inna półka cenowa, więc myślałem że mnie czymś zaskoczą i warto będzie dorzucić grosza, ale stało się inaczej bardziej spodobał mi się dźwięk  PA s55e,  RtiA7 zagrały ładnie, ale niczym szczególnym się nie wyróżniły.

Ostatecznie padło na Klipsch r28f, po przywiezieniu ich na chatę, rozpakowaniu, podłączeniu do amplitunera, puściłem Queen Bohemian Rapsody i od razu pojawił się banan na ryju ?

Obawiałem się że mój stary sprzęt nie zagra tak  ładnie,  jak salonowa Yamaha i będę musiał zmienić amplituner na coś nowego, ale TEAC mnie zaskoczył, gra ładnie i jestem bardzo zadowolony?  

Według mojego gustu.

1.Klipsch r28f.

2.Polk A. s55E.

3.Polk A.RtiA7.

4.Heco Aurora 700.

Wszystko co się działo było na sprzęcie, YAMAHA R-N602 BL, A muza to AC/DC - Thunderstruck

Dziękuję ?

Edytowano przez AudioMłot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...