Skocz do zawartości

Polk audio RTi9 vs Heco Celan GT 902


kolka02

Recommended Posts

Witam,

Przy okazji chciałbym się przywitać, chociaż czytam forum już troche wiec jakbym był bywalcem:)

Potrzebuję porady odnośnie kolumn jak w temacie. Czy sugerować się wyłącznie wrażeniami odsłuchowym czy może ktoś na coś sensownego zwrócić uwagę? 

Polko mi względnie pasują, ale Heco tez mnie intrygują, chociaż ich nie słuchałem jeszcze. 

Wiem, że odsłuch najważniejszy, ale super doświadczenia nie mam i mogę niuansów nie usłyszeć, wiec może dobra rasa być cenniejsza. Polko - firma, renoma, sami zadowoleni użytkownicy itp. Ładnie geają basy, na czym mi zależy. Potrzebuję do mieszkania ok 32m2 (5x6m), w miarę symetryczne ustawienie mebli. Wzmacniacz (najpewniej zintegrowany) będzie w drugiej kolejności, myśle o Hegel h90 albo używanym h160. 

Proszę o opinie jak na tle Polko wypadają Heco, nie wiem czy ten model będę miał możliwość odsłuchu (a słyszałem że oni każdy model robią inaczej, a ten ogólnie kończy się już produkcja)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odnoszę się do twojej pierwszej wypowiedzi. Tak, sugerować się tylko dźwiękiem!

Czemu? Bo to skrajnie różne produkty. Polk jest mocny, pełen grania ofensywnego, mocnego, żywego. Z kolei heco jest na pewno kolumna dużo lepiej wykonana, grająca bardziej otwarcie, mocno, ale nie tak jak Polk. Bardziej w kierunku neutralności, zwiewności. 

Możesz u nas odsłuchać te modele.

Zapraszam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie różne dźwiękowo konstrukcje. Heco jest bardziej neutralne, plastyczne, równe, spokojne. Polk Audio to sxbkosc, dynamika, duża swoboda. Jeśli słuchasz szybszych i mocniejszych gatunków muzycznych, moim zdaniem zdecydowanie Polk Audio będą lepszą opcją.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy. W podobnych przedziałach cenowych mamy mnóstwo kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać na elektronice Hegel. A w pakiecie z elektroniką możesz liczyć na atrakcyjną ofertę, nie będziesz musiał szkać używek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Z odsłuchem to musiałbym wyprawę zrobić z Wwy, ale jak warto to pomyślę chyba

 

A czy Heco kolumny (patrząc na jakość wykonania, zastosowane materiały no i opinie użytkowników czy wrażenia ‚eksperckiego ucha’) są warte swoich pieniędzy w porównaniu do konkurencji?? Bo można kupić pewnie coś tańszego, ale pytanie czy porównywalnego - abstrachując oczywiście od indywidualnych wrażeń słuchowych, co jak rozumiem ppwinno stanowić kluczowe kryterium wyboru. Jednak, mam nadzieję rozumiecie mnie, pytanie czy warto wkładać dodatkową kasę??

Edytowano przez kolka02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na heco celan GT dostaniesz rewelacyjna cenę bo wchodzi nowy model. Ale musisz się spieszyć bo to końcówka polskiego stanu magazynowego. 

Rtia9 zresztą też mają być zastąpione nowa seria :)

W razie czego zapraszam. 

Ps i tak są warte swoich pieniędzy. Gdyby tam był inny napis były by droższe. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 902 chyba grają o wiele lepiej, ale niech branża się wypowie, będę obserwował temat, bo jest interesujący, sam jestem ciekaw opinii i cen, te polki za parę chyba około 6500 to atrakcyjna cena, posłuchał bym z chęcią ich, tych celanek także , zresztą te celany nie grają miękko jak Aurora, tylko sztywnej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

902 ma 20 cm membrany basowe. Nadaje się do znacznie większych pomieszczeń.

Napisz do mnie na piotr@s4home.pl to wycenie.

 

 

Piotrek

Piotrek z tego co widzę u was na stronie to celany gt702 też mają 20 cm basowe?

A GT 902 ma wszystkie głośniki 20 cm tylko wysokotonowy ten sam.

Oczywiście GT 902 są o wiele lepsze???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...