Skocz do zawartości

amplituner AV do ok. 5000


DD9

Recommended Posts

Chciałbym w najbliższym czasie zakupić apmlituner i proszę o poradę. Tak sobie przeglądałem w necie i wpadły mi w oko na razie 2 modele: Pioneer VSX-LX302 i Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE. Pomijam różnicę w cenie. Pioneer na 6 wejść HDMI 2.2 a Yamaha tylko 3 takie reszta to zwykłe HDMI. Z kolei Yamaha ma DAB+ a Pioneer tylko usb dab+ ale nie wiem czy to rzeczywiście działa prawidłowo w sensie wyświetla polskie znaki ? Docelowo chciałbym skompletować zestaw do Dolby Atmos czyli jeszcze kolumny + odtwarzacz ultra blu ray razem tak do 10 000.

Edytowano przez DD9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przepraszam że deczko się zaśmieje ale heh ani jeden ani drugi. Jeden to odpowiednik modelu Onkyo 686 za połowę wyznaczonej ceny. Drugi, Yamaha to gorszy model od niższego 685. 

Toteż jeśli masz 5k na sam ampli i nie wolisz części wydać na amplituner to w grę wchodzą znacznie wyższe modele Denon x4400, Marantz 6012 czy Yamaha 1070. 

Wybierz  ampli to doradze i kolumny. 

Odpowiem na wszelkie pytania. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. 

Masz wszystkie stacje w necie. Wiem zaraz zleca się zwolennicy radia i powiedzą że DAB ma lepszą jakość. Ok, niektórych tak, ale bez przesady. To nie może być powód wyboru amplitunera. Kupujesz sprzęt muktikanałowy, pod kino. I to pod tym kątem wybieraj. A jak tak bardzo chcesz DAB to możesz to kupić za grosze i dopiąć do amplitunera. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nasza dyskusja tutaj niewiele wniesie jeśli nie porównasz amplitunerów kilku firm. Oczywiście mogę napisać bierz Yamahę, Denona czy inną firmę i pewnie bez odsłuchu byłbyś zadowolony bo jak nie masz porównania to wszystko gra fajnie, jednak różnice w brzmieniu są zauważalne. Co do radia to rzeczywiście w dobie internetowych stacji radiowych można znaleźć dziesiątki dobrze nadających więc tym bym się w ogóle nie przejmował. Co do kolumn to oczywiście w takim budżecie jest kilka ciekawych zestawów np. Dali Zensor, Monitor Audio Bronze, Pylon Sapphire i inne ale i w tym wypadku warto skonfrontować je ze sobą i z wybranym amplitunerem.

 

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie że radio jest też w internecie itd ale chyba każdy amplituner ma FM więc z idąc z duchem czasu niech ma już też DAB+ ? . Korzystam w domu z audio Marantza w połączeniu z Boston Acoustics. Skoro w tym przedziale cenowym zostaje mi Yamaha 1070 to jakie kolumny do niej pod Dolby Atmos ?

Edytowano przez DD9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci. Bo właśnie dlatego że podobno. Większość domowych pomieszczeń nie jest duża. I stosowanie 4 atmosów to taki sam "podobno " jak systemów 7.1

Jeśli przednie atmosy są za blisko tylnich to nic to nie daje. 

Jeśli odległość jest spora to tak. Płaszczyzna dźwięku jest lepsza. 

I nie tak że nie polecam. Jestem przecież sklepem powinienem wam polecać jak najwięcej :) ale po psortu wolę żeby było lepiej. Sub a nie dwa po prostu nie potrzebne w tym przypadku atmosy.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda

Wszystko zalezy od wielkosci pomieszczenia. 

Przyrost 4 glosniki a 2 glosniki atmosowe jest maly,  Problem jeszcze taki ze tylnie atmosowe glosniki zaczynaja sie zlewac z tylnimi surround. Nikt nie ma wyzej w domu niz 2.30 - 2.50m. No i jeszcze kanapy w 80% przypadkow dosuniete do tylniej sciany. I wez tu wsadz 4 atmosy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...