Skocz do zawartości

Umiejscowienie głośników w pokojach


Stawri

Recommended Posts

Witam,

Jest to mój pierwszy post więc najpierw chciałbym się przywitać.

Witam :).

Chciałbym prosić o waszą pomoc w rozmieszczeniu głośników w nowo-budowanym domu. Próbowałem znaleźć odpowiedź ale im więcej szukałem tym większy mętlik miałem w głowie. Jedni piszą, że głośniki na wysokości uszu inni, że za głową. Jeżeli chodzi o wysokości to też ile ludzi, tyle zdań na ten temat :).

Poniżej przesyłam plany 2 pomieszczeń w których chciałbym rozmieścić kino domowe. W związku z tym, że właśnie przyszedł czas na elektrykę to muszę przekazać ekipie budowlanej gdzie mają poprowadzić kable między innymi do kina domowego.

Powiedzcie mi proszę jak byście umiejscowili głośniki w tych dwóch pomieszczeniach i na jakiej wysokości:

Pokój 1: Salon, telewizor będzie na ścianie o długości 216 cm obok stołu. pomieszczenie generalnie jest otwarte bez sufitu. Przeznaczenie kina domowego raczej ogólne. Czasem muzyka, czasem film a czasem po prostu byczenie się przed TV :). Jak widzicie, kłopotem tu również jest ich rozmieszczenie z powodu ograniczonej ilości ścian.

Pokój 2: Sypialnia, telewizor na wprost łóżka. Tu jest prostsza sprawa, ale i tak chciałbym zasięgnąć waszej opinii o tym gdzie i na jakiej wysokości. Przeznaczenie ponownie raczej ogólne.

 

Podpowiedzcie proszę jak rozmieścić głośniki ew. czy waszym zdaniem zrobić 7 +1 może 5 + 1, czy jakieś inne rozwiązanie? - Narazie nie mówmy o dokładnym sprzęcie jaki miałby to być bo na to przyjdzie czas później. Generalnie chciałbym, żeby to był sprzęt ze średniej półki (Audiofilem nie jestem ale też nie chcę nic tandetnego z marketu :))

 

Od razu jakbym dostał od was informacje jakiego rodzaju kable najlepiej wmontować w ścianę i wszelkie inne wskazówki, które mogą się przydać to byłbym baaardzo wdzięczny :)

20181028_122641.thumb.jpg.04872f7fb3123c5c95f8dc5840c14e3c.jpg20181028_122652.thumb.jpg.d0f7c33b81019bfcc37392acb5d66935.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...