Skocz do zawartości

Wybór zestawu kina domowego-mieszane połączenia


greenadine

Recommended Posts

Witajcie, 

Przy okazji przeprowadzki do nowego lokum nie pomyślałem nad przeprowadzeniem w ścianie/podłodze kabli do głośników tylnich.. 

Wczoraj padł mi amplituner, który napędzał dotychczas w systemie stereo 2x Tonsil Maestro II 180. 

Przy tej okazji chciałem rozbudować swój zestaw do 5.0, tu pojawiają się jednak pewne problemy. Chcę dobrać taki amplituner, który obsłuży mi zarówno Tonsile, jak i centralny głosnik połączone kablami z amp. natomiast 2głośniki tylne chciałbym mieć podłączone bezprzewodowo. 

Czy na rynku oprócz Musiccast`a od Yamahy i Heosa od Denona cokolwiek obsłuży takie połączenie?

Będę wdzięczny za wszystkie porady, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon z systemem Heos na dzień dzisiejszy nie daje możliwości konfiguracji głośników efektowych w systemie kina domowego w trybie bezprzewodowym. Owszem możemy wykorzystać jeden z modeli głośników Heos, ale będzie to oddzielna strefa, a nie kanały efektowe w systemie kina domowego. Jako głośnik centralny zastosowałbym jeden z modeli Polk Audio Signature E. Tak brzmieniowo, jak i pod względem wystroju będzie pasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dla nowego ampli poszukaj innego miejsca, bo jak zamierzasz umieścić go tak, jak poprzednika (patrząc na zdjęcie), to za "chwile" będziesz smarował kolejny temat, z poszukiwaniem trzeciej sztuki ;) 

wracając do tematu bezprzewodowych tyłów, to musisz pamiętać, że bardzo mocno ogranicza to wybór samych kolumn. Naprawdę nie da się nic zrobić, że puścić to przewodowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 Czy jeszcze jakieś propozycje centralnego się znajdą?

@Markcox zdaję sobie z tego sprawę, nowy nabytek ma stać na szafce:) Niestety salon mam otwarty na przedpokój więc nawet pociągnięcie kabli w listwie przypodłogowej nie wchodzi w grę a nie chcę kuć całkiem niedawno położonych gładzi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cieszy zdrowo-rozsądkowe podejście ;) 

nie wiem, jak to do końca u Ciebie wygląda, czy "otwarcie" jest tylko z jednej strony, może masz szanse puścić oba kanały po drugiej zamkniętej stronie salonu (o ile takowa jest-bez jakiegoś rzutu pomieszczenia ciężko doradzić). W każdym razie zrobiłbym wszystko, żeby jednak owo połączenie było jednak przewodowe.

W sumie...

1 godzinę temu, greenadine napisał:

nie chcę kuć całkiem niedawno położonych gładzi..

...zawsze możesz zerwać podłogi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Markcox napisał:

może masz szanse puścić oba kanały po drugiej zamkniętej stronie salonu (o ile takowa jest

W sumie...

...zawsze możesz zerwać podłogi :) 

Niestety listwy przypodłogowe są klejone, więc montaż pod listwą nie wchodzi w grę, tak samo jak i zrywanie podłóg..;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak z racji ograniczonego budżetu muszę stawiać na jakieś kompromisy. 

Subwoofer.. no właśnie. Mieszkanie w bloku, wszędzie dookoła marudzący sąsiedzi. Chciałem ale chyba trzeba będzie obejść się smakiem. Nie jestem fanem dudniącej muzyki a dotychczas radziłem sobie z zestawem stereo, tak więc najprawdopodobniej będę zmuszony pominąć ten element zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzyki owszem, spokojnie można się bez niego obyć, ale skoro idziesz w ampli KD, do tego chcesz uzupełnić ilość kolumn do 5.0, to zinterpretowałem, że w kontekście filmów, właśnie z zastosowaniem ścieżki wielokanałowej, będzie używany. A tu, moim zdaniem, subwoofer jest niezbędny. I wcale nie chodzi o przestawianie nim mebli u sąsiadów ;) 

tak tylko wspominam, żeby nie było, że nikt Cię nie uprzedził, kiedy nastąpi u Ciebie małe rozczarowanie jego brakiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, to czy kupisz od razu, czy też rozłożysz to sobie w czasie, to jest Twoja indywidualna sprawa. Ważne, żeby mieć świadomość, ze sub w kinie i odtwarzaniu ścieżki wielokanałowej jest - i tu się powtórzę - niezbędny!

wiele osób myśli, ze kupi sam zestaw 5.0 oparty o podłogówki i to w zupełności wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden pomysł, który podsunął mi znajomy przed chwilą. Podeślę zdjęcie poglądowe z mieszkania poniżej.

Jeżeli kable byłyby wystarczająco cienkie-można było by przeciągnąć je pod szafką a nastepnie pod dywanem i wypuścić je z tyłu za kanapą i dać satelity na podstawkach. Co Wy na to?

Czy są na rynku wystarczająco cienkie kable aby nie odznaczały się pod dywanem?

photo5965259384718208731.jpg

 

Edytowano przez greenadine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przed podjęciem decyzji chciałem jeszcze wypytać o jedną rzecz: standby passthrough.

Niektóre portale piszą, że w modelu 485 nie ma tej funkcji, tak samo jak i w 585 a pojawia się dopiero w 685, natomiast inne podają informację, że już 485 ją ma.

Jak to w końcu jest z tym hdmi standby passthrough. Nie wszystkie materiały będę chciał puszczać przez KD..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...