Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

10 minut temu, Kraft napisał:

 Jeśli mamy stosować się do Twojej rady, to zarówno opisy Twoich testów, jak i resztę tego typu wpisów na forum, musimy traktować jedynie jako przejaw twórczości literackiej ich autorów, pozbawionych niestety przydatnych treści audiofilskich (poza znaczeniem informacyjnym o którym wspomniałeś, że dany sprzęt istnieje, ma takie a nie inne funkcjonalności itd). Z punktu widzenia audiofila - forma bez treści.

Krafcie drogi, (przy okazji- Też lubię się z Tobą spierać). Nie ma aspiracji bycia literatem... Choć do dalszej częsci Twojej wypowiedzi odniosę się niejako z przymusu, bo nadinterpretujesz moje zdanie. Mam nadzieję, że moje testy coś jednak czytającym dają, nie wiedzę typu- dokładnie ten czy inne element "zagra" zawsze tak samo u mnie co i u Ciebie (na przykład), bo to nie jest możliwe, lecz inspirującą (mam nadzieję) do własnych poszukiwań (nie raz przecież o tym pisałem). Wiesz jakie tematy mojego bloga sa najpopularniejsze? Te, które dla "niesłyszących" są najbardziej kontrowersyjne- o bezpiecznikach i zaślepkach RCA...
Nie chcę nikomu niczego przecież wmawiać, ani namawiać do kupna przedmiotów, na które wielu z nas (i mnie też) nie stać... Nie o to chodzi, zresztą tu na forum też nie chodzi o to by wszyscy Verictum kupowali. Mamy (tak mi się zdaje) obowiązek mówić o róznych aspektach naszego hobby, by nowicjusze znaleźli coś dla siebie. I przeciwnie- buntuje się gdy czytam zdania (czasami Twoje) odstręczające od poszukiwań tych co tu zaglądają... Wystarczy forum audiostereo poczytać, albo audiocafe żeby odechciało się marzeń o lepszym graniu systemu audio.... Tu- na forum.audio.com.pl tak wcale nie musi być! Miej swoje zdanie (odezwa do wszystkich), ale używaj uczciwych argumentów!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak bardzo nie rozpędzał, zaraz zaczniemy wnikać w kable sieciowe i czy płyta była z pierwszego tłoczenia? czy zdolność pochłaniania pomieszczenia? to zostawmy.

Taki ogólny zarys, że po przeczytaniu testu jesteśmy gotowi kopić dany sprzęt, bo tak wspaniale gra z opisu (mało jest tych gdzie recenzent, nie poleca)

24 minuty temu, Kraft napisał:

Kraft

Znamy Twoje zmagania z najpopularniejszym sprzętem w naszym kraju. Jak to mówią "nie wszystko złoto, co się świeci"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Taki ogólny zarys, że po przeczytaniu testu jesteśmy gotowi kopić dany sprzęt, bo tak wspaniale gra z opisu (mało jest tych gdzie recenzent, nie poleca

Dodam w takim razie- kupiłem Lebena CS300XS bez odsłuchów, wyłącznie dzięki recenzjom i wypowiedziom forumowym. Jednak wtedy (5 lat wstecz) nie spotkałem ani jednej złej opinii o tym wzmacniaczu... Dwa dni przesleczalem nad wpisami w forach światowych i nad recenzjami w prasie specjalistycznej. i wiecie co? Do grobu mojego ulubieńca zabiorę....
Mam nadzieję, że i ta odpowiedź będzie satysfakcjonująca Ciebie Boguslawie, choć nie przystoi dokładnie do moich opinii wcześniejszych... Ale to już tak jest z nami audiofilami- czasami działamy niczym zwierze co ma instynkt, a czasami jako maszyna co ma "miarkę" w oku (i uchu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Emotivę.... Bardziej mi się podobał (w pewnym systemie, ale nie moim bo nie miałem takiej okazji, natomiast w systemie, który działa SoundClubie katowickim tez mi się podobał ten odtwarzacz) niż Krell, choć nie obrażałbym się na Krella gdyby mnie ktoś do niego przymusił. A więc jeśli jest gdzieś w sieci Internet dobra opinia o CD Emotivy, to będzie już trzecia taka dobra jak nasza... A to juz rokuje nadzieję na zakup udany, prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Czy narzekam? Po prostu zapytałem bo w polskiej tego nie ma. To wszystko. Czemu się unosisz??

Piotrek

Źle mnie doczytałeś, zupełnie się nie unoszę zwyczajnie zapytałem. Wcześniej pisaliście sporo o tym ze testy nie są miarodajne i trzeba się samemu przekonać , tak to odczytałem. A ja znam takie co mnie już kilka razy nie zawiodły.

Bardzo fajne zestawienia były w ostatnim numerze WhatHiFi z gramofonem, bez, do strumieniowania, do kina itd. Wszystko do zadanego budżetu. Jak to bywa z WhatHiFi sporo tam brytyjskich marek. Fajna osobista historia dotycząca takich testów Do mojego syna do pokoju kupiłem CA MinXi i szukałem monitorów. Jedne grały lepiej inne gorzej, nie chciałem wydawać dużej sumy i wtedy czytając i szukając coś w necie natrafiłem na test właśnie z WhatHiFi i za namową przesłuchałem i wybrałem Qacoustic 2020i i gra naprawdę super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, uśmiałem się ? Nie zmienia to faktu że ja je znam i dzięki nim troszkę mniej miałem pracy. Oczywiście nie były to drogie zestawy za 250 KPLN  ale co za sztuka wydać worek pieniędzy, chyba żadna > z tego powodu ludzie logują się na fora i pytają o poradę żeby w rozsądnych pieniądzach kupić zgraną „ paczkę”. I luzik nie unoszę się ? ciśnienie wzorcowe 120/80

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno, ale ja znam wielu takich co to pieniędzy nie liczą bo mają ich za dużo, a i tak nie udało się im "zrobić" dźwięku (palcem nie wskażę winowajców, żeby wstydu nie robić Panom, którzy umieli liczyć złotówki, ale skonfigurować to już nie bardzo). Znam też ich przeciweństwa- za skromne pieniądze zrobili "coś z niczego"... Niestety, żeby różowo aż tak nie było to i bogaczom się czasem udaje, a biedakom nadal wiatr w oczy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym razie nie spotkałem się z dobrym dźwiękiem gdy adaptację akustyczną pominięto. Do tej pory się nie spotkałem…

(...)

Ode mnie dla niektórych:

Powyższe refleksje nie przekonają zapewne tych wszystkich, którzy lubią zawistnymi być, gdy inny ktoś może sobie pozwolić na wydawanie mnóstwa pieniędzy na swoje hobby. Tych pozostawiam w ułudzie, że „pieniądze nie grają„.

 

Trudno oczekiwać aby sama adaptacja zagrała. Kabelki zresztą też

 

Źródło -> wzmacniacz -> kolumny - a nie wydawanie kasy na pierdoły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, j23 napisał:

Trudno oczekiwać aby sama adaptacja zagrała, że o kabelkach nie wspomnę.

A gdzieś to wyczytał, że sama adaptacja grać potrafi?  Że o kabelkach nie wspomnę.... Gdzie to można wyczytać? Proszę podaj źródła twojej wiedzy (trzymam się twojej zasady- stosuję dla ciebie wyłącznie "t" a nie "T" w grzecznościowych formach). Trudno oczekiwać? Przecież to nie jest możliwe! (wg mojej wiedzy)

17 minut temu, j23 napisał:

Źródło -> wzmacniacz -> kolumny - a nie wydawanie kasy na pierdoły emoji14.png

O ile się dobrze orientuję to kasę można wydawać wg swoich upodobań, pod warunkiem, że się ją ma.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A gdzieś to wyczytał, że sama adaptacja grać potrafi?  Że o kabelkach nie wspomnę.... Gdzie to można wyczytać? Proszę podaj źródła twojej wiedzy


Przeczytaj to co napisałem na spokojnie, może rano?

O ile się dobrze orientuję to kasę można wydawać wg swoich upodobań, pod warunkiem, że się ją ma.


3c64c06893e41940535d8042a78d6e18.jpg42eeca41d404ddf5193932d7a6da1e5b.jpg

No ale ja jestem słabej wiary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, j23 napisał:

Przeczytaj to co napisałem na spokojnie, może rano?

 

Jestem nad wyraz spokojny, więc czekać do rana nie zamierzam. Przeczytałem co tu na obrazkach wielgachnych wciąż uparcie (i do znudzenia) zamieszczasz... I co z tego niby ma wynikać? Może wreszcie "wyplujesz co Ciebie boli"? Może chcesz koniecznie zaklinać rzeczywistość? Niestety- pieniądze wcale niemałe trzeba wydać jeśli  się chce uzyskać to co jest celem od wielu lat.... To wszystko co mam Ci do powiedzenia.

Dopisz koniecznie i to (jeśli znowu obrazek ten sam zamieścisz), że pozycja mówiąca o kablu głośnikowym- NEOTECH NES 1002 jest w cenie (z gorszymi wtykami) 21 000 zł, Sprawdź tu niedowiarku:  http://metrum.online/kable-glosnikowe/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@j23.... 

Mówiono, że Mozart komponował "Requiem" z myślą o własnej śmierci....
Opowiadano, że Mozart został zamordowany przez swoich braci z Loży wolnomularskiej, ponieważ w operze pod tytułem Czarodziejski flet (KV 620) zdradził tajemnice ich misterium.
Peter Shaffer napisał, że Antonio Salieri doprowadził do śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Opowiadano, że.... 
I ty też bajdy powtarzasz jak Ci co wolą ploty od faktów (pomijam fakt, że chyba tylko Ciebie te bzdury jeszcze rajcują, bo inni zapewne woleliby dowiedzieć się czegoś na temat "Testów" jak życzyłby sobie autor tego wątku)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiono, że Mozart komponował "Requiem" z myślą o własnej śmierci....

 

"Kiedy komponował Requiem, był już bardzo chory. Kompozytor nie zdołał ukończyć dzieła, choć zaprzątało go do ostatnich chwil życia – jeszcze 4 grudnia pracował nad wątkami Lacrimosa dies illa. Mozart prowadził wyścig z czasem, uważając, że pisze requiem na własną śmierć. Z takim przekonaniem zmarł."

 

A czy ufać testom? Testy mogą być dobre na etapie wstępnej selekcji - tylko tyle i aż tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to chciałem napisać, dobre testy oszczedzaja czas właśnie wstępnej selekcji. Powodują ze nie mając doświadczenia co fajnie z czym gra możemy wybrać coś dla siebie. To jest właśnie ten kawałek wiedzy tajemnej którą ja wyciągam z rzetelnych testów. Chętnie bym kupił takie kable albo chociaż posłuchał różnicy jaką robią listwy, przewody z powyższych testów. Tyle że problem pozostaje finansowy. Ale rozumiem osoby których pasja powoduje takie zapotrzebowania. Kurczę może zamiast się przekomarzać spróbujmy się zrozumieć ? ?

@wpszoniak Jak kiedyś będziesz miał ochotę pochwalić się Twoim systemem jestem pierwszym w kolejce na odsłuchy! Oczywiście mogę sie odwdzięczyć takim samym odsłuchem u mnie, tyle ze system jest daleki od opisywanych wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inferno napisał:

Jak kiedyś będziesz miał ochotę pochwalić się Twoim systemem jestem pierwszym w kolejce na odsłuchy! Oczywiście mogę sie odwdzięczyć takim samym odsłuchem u mnie, tyle ze system jest daleki od opisywanych wyżej.

Zapraszam.... Kawę już szykuję!

P.S. Śmiem twierdzić, że każdy z nas ma system "daleki" od innych

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zdroworozsądkowe podejście do tematu ....... i bardzo dobrze.

Przychylam się również do testu listew przez miesięcznik AUDIO. Moją listwę Gigawatta musiałem pominąć w zasilaniu wzmacniacza, nie sprawdziła się. 

22 minuty temu, Inferno napisał:

Kurcze to chciałem napisać, dobre testy oszczedzaja czas właśnie wstępnej selekcji. Powodują ze nie mając doświadczenia co fajnie z czym gra możemy wybrać coś dla siebie. To jest właśnie ten kawałek wiedzy tajemnej którą ja wyciągam z rzetelnych testów. Chętnie bym kupił takie kable albo chociaż posłuchał różnicy jaką robią listwy, przewody z powyższych testów. Tyle że problem pozostaje finansowy. Ale rozumiem osoby których pasja powoduje takie zapotrzebowania. Kurczę może zamiast się przekomarzać spróbujmy się zrozumieć ? ?

@wpszoniak Jak kiedyś będziesz miał ochotę pochwalić się Twoim systemem jestem pierwszym w kolejce na odsłuchy! Oczywiście mogę sie odwdzięczyć takim samym odsłuchem u mnie, tyle ze system jest daleki od opisywanych wyżej.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Moją listwę Gigawatta musiałem pominąć w zasilaniu wzmacniacza, nie sprawdziła się. 

Miałem podobne odczucia, gdy produktów tej firmy słuchałem (i kondycjonery i listwy) w dwu różnych systemach (nie w moich). Jeśli spojrzeć w bebechy to "rekord świata estetyki" i technicznego zaawansowania (chyba)... A nie "grają".... Zaznaczam w tych dwóch systemach w jakich słuchałem. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...