Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

5 minut temu, MobyDick napisał:

No to wcześniej jest stacja transformatorowa jedna a za nią linia średniego napięcia i dalej stacja wysokich napięć , linia wysokiego napięcia i jeszcze wcześniej elektrownia. A jeszcze wcześniej jest węgiel lub płynie woda. Jednak najbliżej nasza kolumny które mamy w domu i w nim one grają i wtedy ten czynnik generujący nam prąd jest na końcu :) .

Ależ skąd, na końcu jest "kowalski" i jego uszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Zwykle te same kable łączą wzmacniacz i CD. Jeśli chodzi o kable zasilające to już są kwestie paranormalne 

O mamma mia! Tegom się po Tobie nie spodziewał! Paranormalne? Mniej więcej od końca lat 90. ubiegłego stulecia zjawisko jest omawiane, kable zasilające produkowane i sprzedawane a Ty piszesz, że to ułuda? A przyznaj się tu uczciwie, jakie kable zasilające wpiąłeś do odtwarzacza lub wzmacniacza? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick, nie przegadasz...

Dej se synek siana, słuchaj muzyki jak do tej pory i nie zastanawiaj się bo ocipiejesz a i tak nie wytłumaczysz się ze swojego bluźnierstwa.

Ja się uspokoiłem i słucham zamiast się wkurzać.
A jak potrzebuje trochę fantazji w moim życiu to zapraszam moja Panią do odsłuchu. Wtedy są cuda, paranormalne i niemierzalne normalnie

Wtedy ułożenie czy grubość kabla słychać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smerfciamajda, bardzo to budujące, że wspomagasz @MobyDick'a,  ale jak go znam to potrafi mi odpowiedzieć, a przynajmniej tak było do tej pory. Przecież pytanie było proste- jakie kable kolega @MobyDick wpiął do odtwarzacza lub wzmacniacza (nawet nie musi wymieniać dwóch...). Informacja bardzo pomoże innym w dalszej dyskusji w tym i innych wątkach. 

A więc cierpliwie czekam na odpowiedź, ale nie na Twoją @Smerfciamajda, lecz na odpowiedź @MobyDick'a licząc się z tym, że informacja tego typu może być objęta tajemnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę rozczarować. Większość sprzętu jaki mam jest dość stary i ma przewody zasilające zamontowane na stałe. Nigdy nie czułem potrzeby przerabiania go aby zamontować do niego takie gniazda. Ważniejsza dla mnie jest możliwość zmiany ewentualnej polaryzacji zasilania. I nie przeczę że takie przewody maja wpływ na dźwięk i inne tego typu akcesoria. Uważam jednak że ten wpływ bywa dość różny i często niejednoznacznie wpływa na brzmienie systemu. Pisałem już o tym . Jeśli ktoś tego potrzebuje i uważa że jest zadowolony z stosowania takich akcesoriów to czemu nie. Przewody sygnałowe używam różne i jeśli zależy mi na dobrej jakości połączenia to je sobie robię możliwie krótkie z dobrej jakości przewodów sygnałowych. Przewody głośnikowe jakie używam również nie wzbudziły by specjalnego zainteresowania. Te muszą być dłuższe i różne modyfikują dźwięk inaczej. Generalnie jeśli chcę coś zmienić w brzmieniu to robię to z poziomu kolumn. Tu zmiany mogą być bardzo namacalne i konkretne lub delikatne jeśli tego trzeba. Jeśli się to robi kilkadziesiąt lat to nie jest to bardzo trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick, absolutnie mnie nie rozczarowałeś. Przeciwnie- dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się, że wpływ kabli jest często skandalicznie zły, ale to też dowód na jego wpływ. Są oczywiście kable bardzo satysfakcjonujące, które nie chrzanią a przeciwnie pozwalają wyzwalać potencjał drzemiący w sprzęcie tzw. podstawowym. Dodam- jeśli ktoś sądzi (nie myślę w tym momencie o Tobie Moby), że kable, które są w wyposażeniu wraz z kupnem np wzmacniacza nie mają wpływu na podpięty sprzęt to jest w błędzie (teraz wiem, że Ty też to wiesz i wyrażasz).

Pozdrawiam Ciebie @MobyDick, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Smerfciamajda napisał:

MobyDick, nie przegadasz...

Dej se synek siana, słuchaj muzyki jak do tej pory i nie zastanawiaj się bo ocipiejesz a i tak nie wytłumaczysz się ze swojego bluźnierstwa.

Ja się uspokoiłem i słucham zamiast się wkurzać.

Smerf...
Mam prośbę: to się jeszcze bardziej uspokój i nie sugeruj MobyDickowi co ma robić (albo jeść), bo sugestia odnośnie siana nie była miła - i tego typu wpisy nie powinny się znaleźć na Forum AUDIO. Jesteś tutaj od kilku tygodni zarejestrowanym użytkownikiem i powinieneś już to zauważyć, że tego typu wpisy nie będą tolerowane.

A dodatkowo również innych Kolegów proszę o wpisy merytoryczne, a nie OT.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie mailem na celu nikogo obrazić. Mój wpis miał być sarkastyczny, został źle odczytany. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Natomiast po tym czasie spędzonym na forum odnoszę dziwne wrażenie graniczące z pewnością, ze jest tu klub wzajemnej adoracji. Są osoby, w stosunku do których w złym tonie jest się sprzeciwiać lub mieć inne poglądy.

Miałem kiedyś takiego inżyniera w zespole - typ wszystkowiedzący i znający się lepiej. Niepotrafiący uszanować czyjegoś zdania, bo przecież to z nim trzeba się zawsze zgadzać. Tu niestety jest podobnie w pewnych przypadkach, dlatego wyzwala to we mnie takie zachowania. Nie pisze tu do Moby, wpis nie miał go obrazić.

 

Jak ktoś się poczuł urażony to przepraszam jeszcze raz.

 

Co do OT, to leci o kablach od jakiegoś czasu i nikt tego nie hamuje choć takie wątki i dyskusje są prowadzone gdzie indziej. Mocno emocjonalne.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wpszoniak napisał:

Piotrze, a czy walka z obiegowymi opiniami o wpływie akcesoriów spotyka się z samym zrozumieniem? I dlatego walka wciąż trwa.

Na szczęście ani w jednym przypadku ani w drugim ja nie walczę.

W domu mogę z audio robić co chce. 

Klientom powiem tak tym nie wierzącym, daje możliwość wypożyczenia kabli czy akcesoriów, nie chcą? Nie słyszą? Na prawdę nie naciągam. Ja nie z tej branży. Ktoś chce coś wymienić , kupić ciekawego , testować zapraszam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Klientom powiem tak tym nie wierzącym, daje możliwość wypożyczenia kabli czy akcesoriów....

Kupowanie / sprzedawanie to inny problem, nie o tym myślałem pisząc, że "I dlatego walka wciąż trwa." Myślałem wyłącznie o forumowych dysputach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to najlepsze podejście to tematu - "Pożycz i Sprawdź u Siebie"  bo walka obu obozów, tych co słyszą i tych u których to nic nie zmienia, była, jest i będzie. 

Tu nikt nie ustąpi, z mojego punktu widzenia (słyszenia) czemu mam to zrobić jeśli ja zmiany słyszę, to samo podejście będą miały osoby u których nic się nie zmieniło, Czemu sam, mam wieżyc komuś, kto chce mi wmówić że to tylko złudzenie w mojej głowie bo to jest w naturze niemożliwe. ............dajmy temu spokój, bo takie teksty, czy lodówka była off, czy testy były bez światła? to żałosne czepialstwo się. Mnie nikt nie przekona a ja sam  też tego nie będę robić, wiec jeśli chcesz to "Pożycz i Sprawdź u Siebie" a że salony nam to umożliwiają to chyba nic złego, ......dla chcącego.

Teraz wróćmy do tematu..........

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek x, bardzo dałeś mi dużo satysfakcji tym wpisem, ale przede wszystkim jestem kontent z udanej porady. Wiesz... takie porady lub podobne, są obarczone ryzykiem takim, że usłyszy ten któremu się doradziło nie to czego się spodziewał albo wymarzył (bo przecież każdy ma swój model estetyczny). Naprawdę bardzo jestem szczęśliwy, że tu "sztuka" się udała.
Nie wiem czy nie za dużo zdradzę- ale przecież razem z listwą kupiłeś bardzo w świecie audiofilskim chwalony kabel Furutech Alpha 3 (był moment, że bardzo chciałem go kupić). Czy próby jakieś robiłeś (zapomniałem Ci zasugerować) zamieniając ten nowy nabytek na kable jakie wcześniej używałeś, bądź np na te zwykłe komputerowe (tak je nazwę). To też powinno być ciekawe doświadczenie....

Pozdrawiam Ciebie @misiek x, WP (liczę, że rozwiniesz recenzję o jakieś inne jeszcze szczegóły)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wpszoniak napisał:

Myślałem wyłącznie o forumowych dysputach.

 

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

bo walka obu obozów,

Na forum to odpuszczam jeszcze szybciej ;) bo zawsze, zawsze tworzą się obozy i konflikty. Temat kabli to temat rzeka, wylała już tyle razy i nikt nigdy wału tu nie zbuduje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, misiek x napisał:

Mam też CDka Hegla i tam mogę zmienić kabel oryginalny na Furutech Alpha 3, ale przyznam że nie zrobiłem tego do tej pory....ale może jutro na spokojnie.

Pomyślałem o innej próbie- zamiast Alphy, którą masz wpiętą do listwy Oyaide (coś mylę?) wpiąłbyś jakiś kabel inny np komputerowy.

8 minut temu, S4Home napisał:

Temat kabli to temat rzeka,... 

Ale jak piękna i głęboka! Można się rzeczywiście w niej zatopić....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Najlepsze zdanie z tego testu ?:

Audiophiles would never accept a subpar thin cable in a grey plastic jacket that everyone uses for internet connection. That is why all meaningful manufacturers have launched “audiophile grade” LAN cables to meet the market needs.

A naprawdę dobry patchcord można kupić za max kilkadziesiąt złotych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...