Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

9 minut temu, tomek4446 napisał:

Kurczę , jak bym czytał notatkę motywującą z zebrania działu marketingu producenta kabli przed wyruszeniem w teren :)  

Nie mam wpływu na Twoje odczytywanie treści... Pozostań w niewiedzy dokładnie takiej jak sprzed 50. lat.

P.S. Nie jestem sprzedawcą, więc wolno mi wyrażać swoje zdanie na temat systemów audio i to dokładnie według moich przekonań bez żadnych ograniczeń.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Obejrzyj wpisy i zastanow sie kto siedzi po drugiej stronie. Nie warto. 

Szkoda, że co pięknie się zaczyna musi się źle kończyć... Dlaczego tylko na polskich forach? Ale to pytanie wolałbym pozostawić nie do dalszej dyskusji lecz tylko do refleksji.
Pozdrawiam Was, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wpszoniak napisał:

Nie mam wpływu na Twoje postrzeganie treści...

W pełni się zgadzam.

3 minuty temu, wpszoniak napisał:

Pozostań w niewiedzy dokładnie takiej jak sprzed 50 lat.

A tu się mylisz , zrobiłem kolejny już kabel , nie wiem sam już ile tego w szafce jest, i tych kupionych i tych DIY / za szafką za to wiem 54 szt/ , a więc ciągle eksperymentuje. Tym razem z kabelem do gramofonu / już dziewiąty/ , i nadal niestety tak jest , że odczuwalna istotnie zmiana dźwięku następuje dopiero po zmianie wkładki, a nie kabla.

IMG_2232.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

i nadal niestety tak jest , że odczuwalna istotnie zmiana dźwięku następuje dopiero po zmianie wkładki, a nie kabla.

Tak... Tylko wkładka ma wpływ na dźwięk wnoszony przez gramofon i dlatego produkuje się wiele wkładek i tylko jeden typ gramofonu. Bzdurą jest tym samym myślenie o tym, że warto zmieniać maty, dociski, interkonekty, a przede wszystkim kable zasilające, bo przecież wpływu mieć nie mogą skoro tyle kilometrów kabli jest położonych zanim prąd przepłynie z elektrowni do audiofilowego gramofonu.

P.S. Zmieniam opcję- z fotela  gdzie przesiadują "słyszący" przesiadam się na inny (chyba forumowo-wygodniejszy) Smutne będzie niestety to, że kto do tej pory był przyjacielem nagle stanie sie wrogiem.... Ale co tam, jakoś to chyba przeżyjecie, prawda?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Tomek kup używane wtyki wbt lub furu i spróbuj porownac.

Wbt nie mam, ale mam kable na trzech rodzajach Furutecha , przepinałem kable setki razy , już dawno odszedłem od kreowania dźwięku kablami może właśnie dlatego , że zbyt dużo ich w życiu "przerzuciłem". Co pewien czas zmieniam konfigurację , wczoraj wypiąłem PSC  i wstawiłem Nordosta między pre a końcówką , a zamiast Supry łączącej CD z pre wstawiłem kabel DiY Litz , wrzuciłem Yello , RAZ DWA,TRZY i nie stał się cud. Zagrało jak co dzień , wstawiłem ostatnio pułapki basowe i tu przyznam , że zmianę usłyszałem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

Tomek kup używane wtyki wbt lub furu i spróbuj porownac.

Audiowit, no coś Ty! Jakie zmiany każesz wysłyszeć? Przy końcu tamtego tygodnia zmieniłem srebrnego GigaWatta na złoconego Furutecha co to ma przepuszczać 240 V... I co? dalej to samo- Ino 240 Voltów (mierzyłem!) puszcza... Nie chce być inaczej! Po com posluchal takiego jednego od marketingu? Ino kasy wydałem kupę... O Boże! Dobrze, że ten zakup ukryłem przed małżonką mą ukochaną bo ścierą bym oberwał. Oberwałbym tym mocniej im mniej zmian wprowadza nowy gadżet audio.... A przeca zmienia- dokładnie NIC
Więc Koledzy brońcie mnie przed żoną mą....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Wbt nie mam, ale mam kable na trzech rodzajach Furutecha , przepinałem kable setki razy....

WBT? No coś Ty.... Przeca wystarczą Nakamichi co to w sklepach w latach 90-tych masowo się pojawiły. Przestań wydawać kase niepotrzebnie... Po co, skoro i tak zmian nie słychać.

11 minut temu, audiowit napisał:

No co Ty Wojtku, naraziłeś ciepło domowego ogniska? Ja bym się bał żonie powiedzieć o tak strasznej rzeczy. Uległeś wplywom tej sekty. Oszukali Cię. Taaaaaki wydatek. A mogłeś kupić parę ciepłych skarpet.

A wiesz jak tu fajnie na tym "fotelu ustawionym po przeciwnej stronie barykady"? No, po prostu super.... Nawet nie muszę myśleć zbyt mocno... Spróbuj sam... Przyłącz się do nas Kolego Audiowit. (tak mi dobrze teraz, że ciepłych skarpet mi nie trza)

P.S. A kiedy już będziemy wszyscy jednomyślni to ino raj będzie... Furuma nie poznamy!

 

 

Hej Panowie.... Napiszcie cuś.... Bo mi się nudzi

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ulegam paranoi i zupelnie niepotrzebnie zamawiałem ten sam kabel na dwoch rożnych rodzajach wtyków. Jak to się stało? Musiałem być slepy/ gluchy. Mogłem te pieniądze przeznaczyc na kupno " solidnego wzmacniacza". Taki solidny sprzęt. Wypchany w srodku, w salonie byla na niego obnizka 60%. Pewnie tak tanio ja sprzedawali bo chcieli zrobić ludziom przyjemność. Za ten kabel moglbym mieć dwie takie yamahy i jedną malutką...

Muszę schować paragon przed zoną. Tylko jak wytlumaczę braki na koncie jak musze sie tlumaczyc z kazdej paczki fajek. Oj bedzie bicie...:(

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Czyli ulegam paranoi i zupelnie niepotrzebnie zamawiałem ten sam kabel na dwoch rożnych rodzajach wtyków. Jak to się stało? Musiałem być slepy/ gluchy. Mogłem te pieniądze przeznaczyc na kupno Yamahy. ................

 

O.... Witamy w wygodnym fotelu! Fajnie jest, prawda Audiowit? To poważne pisanie bardzo mi sie podoba.... Kaj sa jakieś inne fora tam też trza by konto założyć.... Co Ty na to Audiowit? Kraftowi nie proponuję, bo już kiedyś namawiałem do dołączenia do ekipy audiocafe.pl, z którego podkradał ciekawe wątki... Ale nie chciał.

7 minut temu, audiowit napisał:

Oj bedzie bicie...:(

E tam bicie... Może jesteś masochistą i o tym jeszcze nie wiesz... Nastaw pupę a sie przekonasz.

 

P.S. Fajnie tak sobie popisać o psychologicznych aspektach życia naszego, prawda Audiowit

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audiowit napisał:

A najciekawsze, ze to ma sprawiać przyjemność.

Masz rację , ma sprawiać przyjemność, a nie być czasem nachalnym sugerowaniem , że ten co nie ma ODPOWIEDNIEGO kabla zasilającego włączonego do ODPOWIEDNIEJ listwy zasilającej i jego sprzęt nie ma ODPOWIEDNIEGO okablowania w postaci interkonektów i ODPOWIEDNICH kabli głośnikowych wspartych na ODPOWIEDNICH podstawkach a w wolnych gniazdach RCA nie tkwią ODPOWIEDNIE zatyczki,  ten nie wie, co naprawdę ma , bo to właśnie te gadżety, są równie istotne jak jego wymarzony sprzęt, który nabył z pomocą w wyborze kolegów z forum ,mając jak na ceny gadżetów audio które przedstawiacie prawie zerowy budżet.  

Pytam , gdzie tu przyjemność ?

To co mam do powiedzenia w sumie idealnie określił w swoim poście Kraft :

39 minut temu, Kraft napisał:

Myślę, że ten lekki ton jest swego rodzaju reakcją obronną, odtrutką na zbyt ezoteryczne teorie i praktyki serwowane nam na forum. To próba sprowadzenia rozmowy na normalne tory, a że wahadło wychyliło się mocno w drugą stronę... taka fizyka.

Tak to reakcja obronna przed odrealnieniem, przepraszam , że zaburzyłem sielankę ,ale dopóki dyskusja jest czysto akademicka jest ok. gorzej jak zaczyna się przeradzać w marketing.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

I Wojtku pozbądź się tego przestarzalego Lebena. To stara technologia. 

Nie mogę... Obiecałem mu, że do grobu zabiorę... A wiesz... obietnica to święte przymierze między człekiem a przedmiotem....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Mogłem te pieniądze przeznaczyc na kupno Yamahy. Taki solidny sprzęt. Wypchany w srodku, w salonie byla na niego obnizka 60%. Pewnie tak tanio ja sprzedawali bo chcieli zrobić ludziom przyjemność. Za ten kabel moglbym mieć dwie takie yamahy i jedną malutką...

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale tego typu sarkazmem obrażasz sporo ludzi piszących lub zaczynających pisać na tym forum. Bo może taka właśnie Yamaha jest dla kogoś w tej chwili szczytem marzeń. Radziłbym bym bardziej ważyć słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

 Taniej jest sluchac radia. Najlepiej z otwartego okna od sasiada.

wiesz... to ze obiecalem mu, że do grobu zabiorę nie znaczy, że go slucham... To bujdy, po co mam słuchać Lebena skoro Pioneera A-5 mam jeszcze sprawnego.... Ma co prawda 30 lat ale przeca (czytałem tu na forum), że w tej technologii nic sie nie zmienia od lat 60-tych... Pisał o tym niejaki.... Hmmmm.... Zapomniałem, ale Kraft przypomni zapewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Wiesz co nudzą juz mnie te dyskusje. Malo ostatnio pisuję. Wolę zająć się sluchaniem. Coś tam nowego planuję. Zmiany, zmiany, zmiany. Uczę się audio. 

A jasne.... Idź, zmieniaj, zmieniaj.... jeno nie wydawaj kasy. Zrób z darmochę, bo i tak skutek bedzie jednaki- NICZEGO NIE USŁYSZYSZ! A jak usłyszysz to i tak Ci nie uwierzę, nawet Wojtkowi C przestałem z dniem dzisiejszym wierzyć.... Nikomu nie wierzę... Nawet sobie!

7 minut temu, audiowit napisał:

Plagą tego forum są teoretycy, medrcy internetowi. I tyle.

No to zdecyduj się Audiowit, z kim trzymasz sztamę... Z nimi czy z nami? Na jakim siedzisz "fotelu"? 

 

No co tam Panowie?... Jakieś teorie, wykresy.... Proszę wrzućcie coś interesującego, bo nudno jakoś....

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio mozna skompletować za psie pieniadze i zagra lepiej niz to z salonu. Tyle, ze trzeba poswiecic temu czas i mieć otwarty umysl. A nie isć do salonu i z workiem kasy powiedzieć to, to i to. Proszę zapakować.

Albo kupić streamer, wzmacniacz katalogowo z najlepszymi parametrami i kolumny o plaskiej charakterystyce.

Po tym mozna poznac kto jest kto.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...