Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

Boguslaw, w tym momencie juz mam 2 chetnych na moj wzmacniacz praktycznie w cenie zakupu. Produkty krajowe dobrych manufaktur nietrudno odsprzedać. Tak jak Kuba pisał, manufaktury muszą sie starać i ich produkty są po prostu lepiej wykonane niz podobne markowe w tej samej cenie, a niezadko niż 2,3 krotnie droższe.

Wiem ile " kosztuje" wstawienie produktu do salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten narzut, to pewnie dlatego tak dużo firm rezygnuje z Top HiFi, co z tego ze tyle salonów w Polsce jak cena tam wielce nie zachęcająca dla kupujących, no, chyba że wyprzedaże, no ale jak się miało wyłączność.......to......./ zaraz nam odpisze Top, że nowe firmy wchodzą. (ciekawe jak na jak długo?)

A rodzima produkcja? jestem Za, czemu mamy być gorsi, bo komuna nas spowolniła? to fakt, ale mamy coś jeszcze do powiedzenia w świecie. Pamiętam wizytę w Akkus i rozmowy z szeryfem, sypał symbolami głośników jak z rękawa, ich parametry i do jakiej objętości obudowy lepiej się sprawdzą, ja nie miałem nic do powiedzenia, hehe

Chociaż jestem przeciwnikiem kupowania kabli od kogoś kto tylko bierze przewód na metry i dokręca tylko zakończenia. Gdzie zaplecze techniczno-badawcze? hmm, chyba dlatego biorę kable od Audioquesta, tam nie ma nic z przypadku.

Napisałem o sprzęcie z drugiej reki bo sam dostałem Mac`a za cenę nie podlegającej zastanowienia czy wątpliwości, czy warto. Dziś, chyba bym już dostał więcej, niż sam dałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ach ten narzut, to pewnie dlatego tak dużo firm rezygnuje z Top HiFi, co z tego ze tyle salonów w Polsce jak cena tam wielce nie zachęcająca dla kupujących, no, chyba że wyprzedaże, no ale jak się miało wyłączność.......to......./ zaraz nam odpisze Top, że nowe firmy wchodzą. (ciekawe jak na jak długo?)

Jako nasz klient pewnie wiesz, że ceny podlegają negocjacji :) 

Polityka producentów jest różna, dlatego zmiany dystrybucyjne w naszej branży to chleb powszedni. Zobaczcie np. na takiego Audio Physica, w przeciągu kilku ostatnich lat zmieniał dystrybucję co najmniej 3 razy.  Zależy to od wielu czynników, jak np. zmiana export managera u producenta, który musi się wykazać i zmienia dystrybucję w co 2gim kraju. A potem producent po roku przychodzi z płaczem, że chce wrócić :) (było kilka takich przypadków, ale niestety nie o wszystkim mogę pisać publicznie). W ostatnim roku rozeszliśmy się raptem z 2ma firmami- przy naszej ofercie jest to tylko mały wycinek oferty, więc uważam za krzywdzącą opinię, że dużo firm z nas rezygnuje. Tak, nowe firmy wchodzą  a w niedalekiej przyszłości powinna wejść jeszcze jedna zacna firma (na razie nie mogę zdradzić szczegółów), i finalnie nasza oferta będzie (w moim mniemaniu) jeszcze bogatsza i ciekawsza niż w zeszłym roku. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań, z czego ty się tłumaczysz? Moim zdaniem macie ofertę taką, jak trzeba. Kilku producentów kolumn, kilku wzmacniaczy, kilku słuchawek itd. Do tego wszystko ładnie wyeksponowane. Czy da się z waszego sprzętu ułożyć satysfakcjonujące kombinacje? Oczywiście, że tak. Czy macie ofertę dla każdego? Nie. Jak szukałem sprzętu dla siebie, byłem też u Was. Do odsłuchów nie doszło, bo żadne kolumny nie wpasowały się estetycznie w mój gust (uwzględniając oczywiście cenę, jaką założyłem). Takie życie. Jednak otwierając sam salon audio,  wybrałbym właśnie Wasz model biznesowy.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że ceny są zmienne, zresztą karta z numerem jest też, wiec może dopisz, co ona daje, 

Czy opinia krzywdząca? Nie chciałem nikogo urazić, stwierdziłem tylko fakt, sorry że tak jakoś wasz salon w pamięci zapadł, chyba za często tam bywam. aczkolwiek czekam na NAD C 658 jeśli się nie sprawdzi to skorzystam z karty i na 102% i biorę Node2i

 

 

Dopisze jeszcze że Właściwy numer karty rabatowej jest z drugiej strony.

 

karta.JPG

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Kraft chyba za bardzo biorę wszystko do siebie :) Jak byłeś u nas, to w którym salonie robiłeś odsłuchy? 

W Poznaniu, tyle że właśnie nie robiłem (poza słuchawkami), bo mi się żadne Wasze kolumny, w założonym przedziale cenowym, akurat nie podobały z wyglądu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

W Poznaniu [Top HI-Fi], tyle że właśnie nie robiłem (poza słuchawkami), bo mi się żadne Wasze kolumny, w założonym przedziale cenowym, akurat nie podobały z wyglądu.

Boże! Ty to widzisz i nie grzmisz?!
Kraft, byłeś tak "blisko" i nie skorzystałeś z okazji by wreszcie sprawdzić czy słyszysz zmiany dźwiękowe po wymianie kabli? Ale znowu (chętnie i z uporem) będziesz rozsiewał twierdzenia, że one (kable) wpływu mieć nie mogą... Jednak kto Ci teraz uwierzy, skoro sam nie doświadczyłeś?
Pozdrawiam, WP

P.S. To nie był głos w dyskusji, więc proszę, nie wypominaj mi, że się odzywam.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Super. Licze że już dźwięk się ułożył.

Urządzenie jest tak świeże, że nie było czasu na głębsze porównania. Nie mniej jednak chwilę go słuchałem, wrażenia bardzo pozytywne a  największe wrażenie zrobił na mnie przedwzmacniacz. Po przepięciu z wejść XLR w Rotelu Ra1572 na końcówkę RB 1552, połączenie bezpośrednio z końcówką zagrało dużo lepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wpszoniak napisał:

Boże! Ty to widzisz i nie grzmisz?!
Kraft, byłeś tak "blisko" i nie skorzystałeś z okazji by wreszcie sprawdzić czy słyszysz zmiany dźwiękowe po wymianie kabli? Ale znowu (chętnie i z uporem) będziesz rozsiewał twierdzenia, że one (kable) wpływu mieć nie mogą... Jednak kto Ci teraz uwierzy, skoro sam nie doświadczyłeś?
Pozdrawiam, WP

P.S. To nie był głos w dyskusji, więc proszę, nie wypominaj mi, że się odzywam.

Nie wypomnę Ci, że się odzywasz, tylko to, że się odzywasz bez sensu. Zupełnie nie trafiłeś z tą wypowiedzią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

 Zupełnie nie trafiłeś z tą wypowiedzią.

Tak? Więc dlaczego nie spróbowałeś wysłuchać zmian jakie wprowadzają kable zasilające (dla przykładu)? Bo musieliby Panowie z Top Hi FI podpinać do głośników "nieładnych"?

Eeeeh.... Pozdrawiam Ciebie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Urządzenie jest tak świeże, że nie było czasu na głębsze porównania. Nie mniej jednak chwilę go słuchałem, wrażenia bardzo pozytywne a  największe wrażenie zrobił na mnie przedwzmacniacz. Po przepięciu z wejść XLR w Rotelu Ra1572 na końcówkę RB 1552, połączenie bezpośrednio z końcówką zagrało dużo lepiej. 

hmm, .......no własnie, nie ten element jest moim priorytetem. 

Czasami już nie chce mi się zmieniać płyty cd, wiec chce pójść na łatwiznę, hehe, no i ten DAC, sam mam NAD 1050, ale chce już coś więcej + MQA.  I coś, co nie bywa często "Dirac Live" a Bluetooth w obu kierunkach czy dodatkowy moduł HDMI to cenne dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kraft napisał:

Wojtku, uspokój się. Sytuacja miała miejsce dawno temu. Wtedy miałem jeszcze inny stosunek do okablowania, więc do głowy mi nie przyszło, by robić jakieś kontrolne testy, czy kable zasilające "grają". Wtedy się tym nie interesowałem.

Kraft, jużem dużo spokojniejszy! Ale dla jasności pełnej chciałbym (jeśli to nie wkraczanie w Twoją prywatność) i dla odpowiedniego odczytywania Twoich postów poznać  Twój obecny "stosunek do okablowania" skoro jak piszesz jest inny. A więc jaki jest obecnie?
Pozdrawiam Ciebie, WP

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nieco teorii nt. wpływu jakości kabla poradnik . Osobiście uważam, że warto mieć lepszą instalację elektryczną w domu ale czy jej wpływ na brzmienie zestawów może mieć wpływ to już powątpiewam. Niemniej jednak z ogromnym zaciekawieniem śledzę wątek i liczę na ciekawe wnioski po eksperymencie. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smerfciamajda napisał:

Pylon to fajna firma ale Polakom co polskie to jeszcze śmierdzi niestety.
Gdyby na Pylonie było logo zachodniego producenta to ludzie cuda by słyszeli.

emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak kiedyś sądziłem , bo mi się kojarzył z badziewiem car audio (nie wiem czemu) , ale przy wyborze kolumn 2x dawałem szansę , niestety nie moje granie ;) Testy i recenzje mnie lekko "oszukały"

Być może recenzenci z poczucia patriotyzmu lepiej oceniają polskiego produkty :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...