Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

Myślę Zet o nie kwestia tego że polskie. Jakoś do tonsila nagminnie ktoś wraca. Pylon jednak to wyższa klasa ma zadatki na dobre kolumny. Tylko zgadzam się z kubakk, mi też kilkukrotnie testy rozjechały wizję tych kolumn przy odsłuchu. Dlatego o nie zachaczyłem. Prawdę mówiąc nie pamiętam początków tej firmy. Może ktoś mi przypomni. ?

Ale chyba w większej skali testy o których tu mówimy przyczyniły się do popularności tych konstrukcji. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejna nowość od Pylon Audio w ofercie salonie Q21. Tym razem model Ruby 25 doczekał się poprawionej wersji MKII.

Ruby 25 MKII to kolumny charakteryzujące się szybkim i zwartym basem, plastyczną średnicą oraz swobodną i detaliczną górą pasma. Wraz z pojawieniem się nowej generacji głośników niskośredniotonowych zaprojektowanych pod kątem użycia w zestawie Ruby 30, producent zdecydował się na upgrade 25-ki.

W zestawie Ruby 25 mkII role głośnika niskośredniotonowego powierzono... nowej jednostce wyposażonej w przeprojektowany układ magnetyczny, dodatkowo wyposażonej w pierścień Faraday'a oraz cewkę o większej średnicy. Dzięki tym zabiegom środek pasma uzyskał jeszcze lepszą przejrzystość i neutralność, pozwoliło to również na niewielką modyfikacje objętości obudowy, co z kolei przełożyło się na rozszerzenia możliwości w zakresie niskich częstotliwości.
Finalnie Ruby 25 mkII brzmią pełniej i klarowniej od swojego poprzednika.

Konstrukcja została oparta o głośniki niskotonowe PSW 17.8 EXA, których membrana wykonana jest z Endumaxu. Jest to tworzywo posiadające bardzo dobry balans między tłumieniem wewnętrznym a sztywnością, przy czym ciężar właściwy membrany jest niższy od analogicznej membrany opartej o włókno szklane czy celulozę. Górę pasma odtwarza jedwabna kopułka, ładnie podkreślając charakter brzmienia głośników niskośredniotonowych." <-- z FB q21.pl

 

Po roku od premiery i już trzeba było poprawiać ? Co nam to mówi o firmie pylon ? Mnie to iż testuje sprzętu na klientach , czy też wypuszcza niedopracowane konstrukcje. Gdyby to była mała manufaktura to bym zrozumiał a tak to ... ;) 

Ciekawe czy są testy tej kolumny u kogoś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów kolumn będących na rynku od bardzo dawna nawet nie wspomina o wprowadzanych zmianach wewnątrz kolumn, często bardzo znaczących. To ze pojawiają się wersje Mk II , to dobrze świadczy o tym że są wprowadzane udoskonalenia. Gorzej jeśli zmiany polegają na obniżaniu kosztów i wprowadzaniu tańszych podzespołów o gorszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Smerfciamajda napisał:

A co na mówi np o firmach motoryzacyjnych fakt że tez potrafią zrobic FL po 2 latach?
Mało tego, zmiany potrafią być bardzo znaczące a samochody kosztują.

To samo producenci telefonów.

Kubakk uwaga nie trafiona.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

prawie 20 lat siedzę w motoryzacji więc nawet nie podejmujmy o tym rozmowy bo ja dobrze wiem po co są face-lifty ,a mało kto wie po co są engine "lifty" szczególnie w grupie vag :D

Wczoraj czytałem na którymś forum podobne spostrzeżenia pylon sapphire 25 , iż mocno dudniły w ~25m^2 , natomiast żaden z recenzentów (często w nie większym pomieszczeniu) o tym nie wspominał , a niestety te kolumny grają "zeusowo" jeśli ktoś zna taką kolumnę tonsila pod lokale :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no model Ruby był nie udany, no nie oszukujmy się. Jak z MKII nie wiem. Nie widziałem, nie słyszałem nawet że już jest. Jakoś mnie nie targa aby go poznać.

Nie zmienia to faktu że firma nakładem pracy czy się to komuś podoba czy nie. Uzyskała bardzo duży rozgłoś oraz rozpoznawalność na rynku. A już to we współczesnym świecie obok testów daje wysokie wyniki sprzedaży.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na fora wbijają niekiedy trolle by dojechać pylona to bronię , bo widać nagonkę. Natomiast to nie zmienia faktu iż stawiając obok kolumny starszych producentów słychać różnicę wynikającą z większego doświadczenia.

Pylon napewno ma fajną stolarkę , którą docenili także inni producenci zlecając im budowę obudów. Ale też ładne pudło + przetworniki znanych producentów to nie wszystko ;) 

Tak czy siak , 1 recenzent jest dla mnie kompletnie nie wiarygodny , szczególnie iż w innych tematach także pisał jakieś bajki względem tego co słyszałem czy też inni pisali także ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk-a który to recenzent jest taki niewiarygodny? Z chęcią się dowiem, sam dla Siebie, jakby co to napisz mi na prv ? ja osobiście do rodzimych konstrukcji nic nie mam, kibicuje naszym bardzo ? tylko że nasi, często gęsto przesadzają z cenami, powinni obniżyć niektórzy trochę ceny, by przekonać ludzi do siebie, nie mówię że zagraniczni, nie przesadzają z cenami, a i owszem oczywiście, zdzierają z nas flotę ile się da ? pylon dla mnie gra po prostu poprawnie ? na Rls się zawiodłem, a Taga mnie miło zaskoczyła ? a i minas anor 4 pięknie grał, ale studio 16hz, moim skromnym zdaniem, także przesadza z cenami i to często za bardzo ?

A i testom tym z gazetek, lub na stronach internetowych, to już w ogóle im nie ufam, w ogóle już ich nie czytam ?

Czytam co ludzie piszą ze swoich własnych doświadczeń, aczkolwiek jest sporo bicia piany nad niczym, mało rzetelnych informacji z odsłuchów itd, w wielu recenzjach użytkowników, jest pianie zachwytów nad niczym, trzeba być uważnym i przesiać bzdury, a wyłuskać prawdę ? a potem samemu isc na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/03/kolumny-pylon-sapphire-25.html

"Niskie tony są szybkie i zwarte, a także doskonale dociążone i zróżnicowane" <-- niezłe żarty :D w sapphire 23 były lepsze lecz brakowało tzw. przywalenia ,ale dla mnie grały spójniej niż 25ki , zresztą playvideo nagrał parę filmików i kiedyś z nim pisałem by potwierdzić moje odczucia z 25 , finalnie stwierdził ,że szału nie było.

Lubię PL firmy ,dlatego też mam wzmak lampowy zbudowany w PL manufakturze :) tylko właśnie cena , heco,magnat,focal itp. w mainstreamie dla Kowalskiego mają w miarę rozsądnie wycenione produkty do jakości grania , poparte latami doświadczeń. Pylon niekiedy za szybko wypuszcza sprzęty i cóż , mała manufaktura bym zrozumiał , natomiast oni są już firmą którą trzeba stawiać obok wcześniej wymienianych i takich "wtop" nie powinni mieć.

Ostatnio oglądałem wywiad z Królewskim (taki it freak , zainwestował w wisłe kraków) i wspominał ,że jest pod wrażeniem cedeków ,że wiedźmina 3 dłużej robili bo nie chcieli wypuścić badziewia. CP też już robią ~5lat , pewnie wyjdzie w 2020 by nawiązać do fabularki (którą sam posiadam od ~94r) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

"Niskie tony są szybkie i zwarte, a także doskonale dociążone i zróżnicowane" <-- niezłe żarty

Jakość niskich tonów w dużej mierze zależy od akustyki pomieszczenia. Nie jest żadną sensacją, że odczucia słuchających tych samych kolumn w różnych pomieszczeniach mogą być odmienne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon podaje do jakiej wielości pomieszczeń są przeznaczone konkretne modela i na temat Sapphire 31 piszą Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 20 - 42 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Co do dudnienia ich kolumn to sam się przekonałem że są ludzie którzy lubią gdy im kolumny dudnią. Na stopień dudnienia spory wpływ ma nie tylko akustyka pomieszczania, również wzmacniacz sporo tu może zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MobyDick napisał:

Na stopień dudnienia spory wpływ ma nie tylko akustyka pomieszczania, również wzmacniacz sporo tu może zmienić.

Reasumując wpływ na to ma samo nagranie, źródło, wzmak, kolumny, akustyka i wreszcie gusta odbiorcy. A no i najważniesze: Kable i koniecznie filtr Schaffnera (tylko II stopnia)

Teraz dobierz to wszystko do kupy, sprawdź, poukładaj, dopasuj i jeszcze znieś te pełne politowania spojrzenia domowników Ahhh. Ciężkie jest życie audiofila :D.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego iż recenzent często odnosi się do ostatnio słuchanych sprzętów = robi się papka w głowie :D 

Akustyka to podstawa , w miejscach gdzie odbierałem kolumny czy wzmacniacz ona nie istniała , i o ile w manufakturze jest to zrozumiałe , to salon audio miał salkę z gadżetami akustycznymi itp. a była lipa ... Chociaż niektóre kolumny są mniej wrażliwe niż inne

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się, także w polskich magazynach. W angielskich jak sprzęt dostaje trzy gwiazdki na pięć, to raczej komplement to nie jest, a takie oceny są co pewien czas. Z drugiej strony, to może redakcje (w porozumieniu z producentami) co pewien czas poświęcają jakiś produkt, żeby strategicznie podtrzymać swoją wiarygodność. Tak gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przychodzi mi do głowy coś takiego:

Magnat Quantum Edelstein

"Edelsteiny grają dźwiękiem precyzyjnym, mocno wykonturowanym na krawędziach, ale posuwają się w tym za daleko, zaburzając proporcje. Wyraźnie brakuje wypełnienia średnich tonów. Te brzmią chudo. Utwór „La Bella Cubana” Paquito D'Rivery rozpoczyna się od świetnie nagranych dęciaków. Brzmią one tym lepiej, im wyższej klasy są kolumny. Na Magnatach zabrzmiały najsłabiej w całej stawce. Brakowało masy, ciepła, były tylko same kontury. Podobnie było z fortepianem, który brzmiał precyzyjnie, wręcz świetnie w dolnych rejestrach, ale miał szkliste wybrzmienie prawej strony, objawiające się metalicznym nalotem."

Dynavoice Definition DF-5

"Średni zakres pasma był nieco podbarwiony wyższym basem i jednocześnie charakteryzował się dziwnym nosowym wybrzmieniem, którego na pewno nie było w większym modelu tej samej serii. Tam jednak mieliśmy do czynienia z konstrukcją z wydzielonym głośnikiem średniotonowym. Wokale były trochę szorstkie, czasem nawet ostre i suche, w zależności od materiału muzycznego. Wynikało to z wyostrzenia góry pasma oraz przełomu pomiędzy średnimi i wysokimi tonami."

"„Piątki” to dość przeciętne kolumny, choć dynamiczne. Oferują dobrą stereofonię, ale trapią je podbarwienia, nie najlepsza barwa, szczególnie w środku pasma. Skutek pozbycia się głośnika średniotonowego nie jest w tym przypadku najlepszy."

(Marek Lacki - AV 09/2014)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Dnia 3.11.2018 o 13:59, Bogusław 66 napisał:

Powiem że żałuje zakupu tej listwy i żeby bardziej się nie dołować, nie wnikam czy cd gra lepiej z listwą czy bez. Po prostu listwa zasila cd, dac, kaseciaka i tv. Wiec w tym przypadku pozytywne recenzje u mnie się nie sprawdziły lub wpływ jest nie wielki.

Żaden 

audioquest-powerquest-3-power-conditione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...