Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

8 minut temu, audiowit napisał:

Audio mazna skompletować za psie pieniadze i zagra lepiej niz to z salonu.

Oczywiście.... Tylko za psie pieniądze zagra porządnie.... Bo audio działa na zasadzie- im drożej ty gorzej! Zapewne z taką tezą łatwo się utożsamiać prawda? Jest super.... Bardzo mi się podoba wygodny nowy "fotel".

 

No co Panowie, dawni adwersarze, napiszcie coś.... Bo ja chcę się z wami zgadzać do ostatniej literki.... (użycie małego "w" jest celowym zabiegiem, ale nie z pobudek płytkich)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Tomku, nie zapominaj, ze to ja tu jestem pierwszy do gloszenia prawdy, ze pieniadze nie grają.

To po cholerę ta wstawka o Yamasze ? :) 

Wszyscy staramy się nie odnosić do modeli czy marek w tak radykalny sposób, ośmieszając je. Jako doświadczony słuchacz zdajesz sobie sprawę , że dźwięk który nam się podoba, może być nie do zaakceptowania dla drugiej osoby , po prostu za dużo jest w audio zmiennych ,by kreować jedyną słuszna prawdę.

A niestety i tak w końcu wszystko weryfikuje budżet :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

To po cholerę ta wstawka o Yamasze ?  
Wszyscy staramy się nie odnosić do modeli czy marek w tak radykalny sposób, ośmieszając je. Jako doświadczony słuchacz zdajesz sobie sprawę , że dźwięk który nam się podoba....

Twoje oburzenie jest słuszne.... Yamaha produkuje wspaniale fortepiany (nie lepsze niż Steinway czy Fazioli, ale niedługo będą lepsze), więc wie co robi.... 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audiowit napisał:

Plagą tego forum są teoretycy, medrcy internetowi. I tyle.

Do tej plagi dodaj jeszcze:
- upiory forumowe mające zawsze ostatnie słowo (to nic, że bez sensu),
- prowokatorów pyskówek,
- żółtodziobów którzy od razu usiłują poprawiać użytkowników Forum i naprawić "całe zło",
- autorów wciąż nowych wątków (bo po co kontynuować w już istniejącym),
- przepisywaczy,

6 minut temu, wpszoniak napisał:

Twoje oburzenie jest słuszne.... Yamaha produkuje wspaniale fortepiany (nie lepsze niż Steinway  czy Fazioli, ale niedługo będą lepsze), więc wie co robi.... 

Oraz bardzo dobre motocykle ?
A jak dla mnie - to odnośnie fortepianów: najlepszą reklamą fortepianów Yamaha w Polsce był grający na nich duet Marek i Wacek.

Poza tym - jak znam życie to użycie przez Witka nazwy Yamaha było przykładem. Yama miała wiele udanych modeli, a i obecnie pare ciekawych (tzn, dobrze grających) sprzętów by się znalazło - tylko że nie tych, co kosztują kilka czy kilkanaście setek złotych. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nazwy zeby konkretne osoby nie poczuly się urażone.

Mnie nie stać na Mbl ale nie naśmiewam się z niego, a tym bardziej z ludzi, ktorych na niego stać. Takie zachowanie uwazam za ... strasznie niskie. 

Audio ma cieszyć na poziomie na jaki nas stać. Ja strasznie się cieszę jak ktoryś z moich kolegów zdobedzie coś fajnego. Na tym to ma polegać. Przerazają mnie takie wpisy jak ostatnie w tym watku. Myslę sobie: co to za ludzie i po co oni tutaj są.

Tyle off topu.

Wojtku, wole Cie w roli kolekcjonera plyt, audiofila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 RoRo... Nie będę w opozycji do Ciebie, podobnie jak do innych forumowiczów. Od dziś zgadzam się z każda tezą, nawet tą, że Yamaha robi najlepsze motocykle na świecie (tu troszkę Twoją RoRo wypowiedź podbarwiłem, mam nadzieję,że się nie gniewasz)

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich (do tej pory) adwersarzy, a od dziś przyjaciół, czy tego chcą czy nie chcą (guzik mnie to obchodzi), WP

10 minut temu, audiowit napisał:

Wojtku, wole Cie w roli kolekcjonera plyt, audiofila.

Audiowit.... Nie wracam do starej roli dopóki mi się ta nowa podoba. A tak nawiasem- oglądalność wątku płytowego ma poziom kilkuset wejść... A wątek "drewniany" w tydzień przekroczył 10 000..... Dla kogo tam pisać mam?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Kto powiedział ze Picasso jest ładny.

A co powiesz na obrazy Modiglianiego :) 

5 minut temu, audiowit napisał:

To dobro luksusowe i tak do tego podchodzic.

Ja staram się ogarniać audio jako całość , a więc i ten sprzęt za 2k. i ten 50k. Jasne , że można pisać , zwracać uwagę na wysoką półkę sprzętu , płyt ,kabli czy nawet gadżetów ,ale w kontekście całości w oparciu o jakieś proporcje jakościowe, a więc niestety i finansowe. Wtedy taka informacja ma jakąś wartość poznawczą. Pisanie , że kable sieciowe mają wpływ na dźwięk i podawanie przykładu kabla za 30k. , co to daje posiadaczowi sprzętu za 4k. i to łącznie z kolumnami?

Piszesz , że to dobro luksusowe , ok. ale dla kogo ? Każdy ma inne potrzeby ? Dzisiaj zwróciłem klientowi uwagę , patrząc na projekt domu , że w salonie będzie miał akustykę do dupy, a kolumn to już nigdzie nie ustawi. Popatrzył na mnie jak na idiotę i stwierdził , że z żoną słuchają muzyki ze " Spotifaja" z głośnika bluetooth i że go / ten głośnik/ postawi na kominku i będzie ok. I facet miał rację ,  ma po prostu inne potrzeby i z innych wartości czerpie przyjemność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz ukraść kilka pomysłow na watki z innego forum zeby " podgrzać" atmosferę. Bedziesz się mogł napawać iloscią wejść. Jakie to podniecające....bedziesz mogł być królem internetu. 

Tomek, napisałem, że na tyle na ile kogoś stać.

Te najdroższe, są jak plakaty w dzieciństwie. Wiesz, ze nieosiagalne i problem z głowy.

Roro, bardzo ladne okreslenie, upiór forumowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

bedziesz mogł być królem internetu. 

Poważnie? To już idę na poszukiwania... 

Mam problem- jestem leniwy i chodzić mi się nie chce.... Poczekam na jakies posty innych moich nowych przyjaciół. Niestety królem nie zostanę.... Szkoda.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu poczekam niczym tygrys co to potrafi bez ruchu parę godzin warować.... Ktoś coś wreszcie napisze na co mogę się zgodzić. Ach- co tam "mogę", ja "chcę się zgadzać i tylko zgadzać"

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO.... Bogusławie, przyłącz do nas- "niesłyszących". Jak widzisz jednym magicznym pociągnięciem błogi spokój nastał na stronach forum.  


Pozdrawiam Ciebie, WP (dobrze, że piszemy tu na forum, bo gdybym gadał do Ciebie to może nie usłyszałbym nawet siebie... Takim "niesłyszącym" się stał)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , ma sprawiać przyjemność, a nie być czasem nachalnym sugerowaniem , że ten co nie ma ODPOWIEDNIEGO kabla zasilającego włączonego do ODPOWIEDNIEJ listwy zasilającej i jego sprzęt nie ma ODPOWIEDNIEGO okablowania w postaci interkonektów i ODPOWIEDNICH kabli głośnikowych wspartych na ODPOWIEDNICH podstawkach a w wolnych gniazdach RCA nie tkwią ODPOWIEDNIE zatyczki,  ten nie wie, co naprawdę ma , bo to właśnie te gadżety, są równie istotne jak jego wymarzony sprzęt, który nabył z pomocą w wyborze kolegów z forum ,mając jak na ceny gadżetów audio które przedstawiacie prawie zerowy budżet.

 

 

Moim zdaniem są to osoby głęboko zakompleksione, dowartościowujące się na forach. I nic na to się nie poradzi, czasy kiedy listy dyskusyjne były tylko na uczelniach dawno minęły.

 

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale tego typu sarkazmem obrażasz sporo ludzi piszących lub zaczynających pisać na tym forum. Bo może taka właśnie Yamaha jest dla kogoś w tej chwili szczytem marzeń. Radziłbym bym bardziej ważyć słowa.

 

Obawiam się, że ta nowa seria Yamahy 5000 może być NIEOSIĄGALNYM szczytem marzeń dla co poniektórych kpiarzy. Stąd i zazdrość

 

To dobro luksusowe i tak do tego podchodzic.

 

Muzyka jest akurat bardzo egalitarna. Tak granie, jak i słuchanie.

 

https://www.youtube.com/embed/sp3G50jBRuU

 

https://www.youtube.com/embed/Us-TVg40ExM

 

Mnie nie stać na Mbl ale nie naśmiewam się z niego, a tym bardziej z ludzi, ktorych na niego stać.

 

Mnie natomiast bardzo śmieszy jedna z reklam MBL, bo jest śmieszna

 

Can you hear it, too? Czy TY też to słyszysz?

 

 

A tak nawiasem- oglądalność wątku płytowego ma poziom kilkuset wejść... A wątek "drewniany" w tydzień przekroczył 10 000.....

 

Znaczy się, prowokujący do dyskusji. A że długo się na jeden temat nie da, to co tam, grunt że w dobrym towarzystwie

 

zwracać uwagę na wysoką półkę sprzętu

 

Z tym że wzmacniacz, to bym jednak zalecał na dolnej półce postawić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wolf Son napisał:

Moim zdaniem są to osoby głęboko zakompleksione, dowartościowujące się na forach. I nic na to się nie poradzi, czasy kiedy listy dyskusyjne były tylko na uczelniach dawno minęły.

Znaczy się, prowokujący do dyskusji. A że długo się na jeden temat nie da, to co tam, grunt że w dobrym towarzystwie emoji3.png

Oczywiście masz rację (wg mojej wiary obecnej) w całej rozciągłości a nawet wszerz. To, że "chryja" w wątku przyciąga nie tylko studentów bo i wspaniałych dyskutantów (a po co tam dyskutować o muzyce, przeca to forum audio, prawda?) jest zjawiskiem socjologicznym rozpoznanym przez Ciebie doskonale. To zjawisko polega na nieuzasadnionej nienawiści do Yamahy tylko z tego powodu, że na nią nas/mnie nie stać. To po prostu zawiść nas skłania do tego, że wątek p "drewnie" jest oglądany. Masz też rację, podobnie jak @tomek4446, że (cytuję):

4 godziny temu, Wolf Son napisał:

ma sprawiać przyjemność, a nie być czasem nachalnym sugerowaniem , że ten co nie ma ODPOWIEDNIEGO kabla zasilającego włączonego do ODPOWIEDNIEJ listwy zasilającej i jego sprzęt nie ma ODPOWIEDNIEGO okablowania w postaci interkonektów i ODPOWIEDNICH kabli głośnikowych wspartych na ODPOWIEDNICH podstawkach a w wolnych gniazdach RCA nie tkwią ODPOWIEDNIE zatyczki,  ten nie wie, co naprawdę ma , bo to właśnie te gadżety, są równie istotne jak jego wymarzony sprzęt, który nabył z pomocą w wyborze kolegów z forum ,mając jak na ceny gadżetów audio które przedstawiacie prawie zerowy budżet.

Te powyżej cytowane słowa powinny być zapamiętane przez użytkowników tego forum i zastosowane w każdym systemie na naszym globie... Jak w komuniźmie utopijnym

P.S. MBL? Fuj, okropnie brzydki jest, a gra jeszcze gorzej. Kto nie słuchał to niech nie słucha, bo nie warto! (nie piszę tego popychany kompleksami.... Ależ absolutnie!)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wpszoniak napisał:

NO.... Bogusławie, przyłącz do nas- "niesłyszących". Jak widzisz jednym magicznym pociągnięciem błogi spokój nastał na stronach forum.  


Pozdrawiam Ciebie, WP (dobrze, że piszemy tu na forum, bo gdybym gadał do Ciebie to może nie usłyszałbym nawet siebie... Takim "niesłyszącym" się stał)

No własnie widzę, że nam Moderator dysputy oczyścił.

I czemu nam wspierać towarzystwo niesłyszących??? bo się pogubiłem, coś. mnie ominęło?

Już się tłumacze że mnie nie było.

Czasami mam dodatkowe zajęcia,

 

 

20171215_145658.jpg

Albo muszę gdzieś pojechać.

 

20171215_145544.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No własnie widzę, że nam Moderator dysputy oczyścił.

I czemu nam wspierać towarzystwo niesłyszących??? bo się pogubiłem, coś. mnie ominęło?

Nie zauważyłem działań moderacyjnych... Żartowałem z zaproszeniem, ostatecznie wybór do jakiej grupy siebie zaliczać należy do nas samych. ja wybrałem opcję dużo łatwiejszą niż tę jaką do tej pory wybierałem. Ta nowa nie zobowiązuje mnie do niczego... Ot i wsio.
pozdrawiam,Ciebie, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krafcie drogi, o wiele łatwiejsza, bo  nie muszę nikomu się tłumaczyć z własnych wyborów... Po prostu zgadzam się z wszystkimi co to nie wierzą... Nie wierzę w to, nie wierzę w tamto... Nie muszę sprawdzać, próbować, doświadczać itp. Gdzie tu widzisz jakiś kłopot? Ja nie widzę, i dlatego jest fajnie!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wpszoniak napisał:

Nie zauważyłem działań moderacyjnych... Żartowałem z zaproszeniem, ostatecznie wybór do jakiej grupy siebie zaliczać należy do nas samych. ja wybrałem opcję dużo łatwiejszą niż tę jaką do tej pory wybierałem. Ta nowa nie zobowiązuje mnie do niczego... Ot i wsio.
pozdrawiam,Ciebie, WP

Miałem na myśli że "RoRo" wyszczególnił parę cech osobowości osób piszących i ..... tempo pisania siadło drastycznie.

Wojtek, ja nie wiem jak Ty , ale ja zostaje przy swoim i z wiatrem i pod wiatr, chociaż przyznam że czasami jestem gotów zgodzić się z innymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wpszoniak napisał:

Krafcie drogi, o wiele łatwiejsza, bo  nie muszę nikomu się tłumaczyć z własnych wyborów... Po prostu zgadzam się z wszystkimi co to nie wierzą... Nie wierzę w to, nie wierzę w tamto... Nie muszę sprawdzać, próbować, doświadczać itp. Gdzie tu widzisz jakiś kłopot? Ja nie widzę, i dlatego jest fajnie!

Czy nie za dużo tego "wierzę"? W tym tkwi cały problem z tym audiofilizmem. Audio to dziedzina inżynierii. Tu powinniśmy używać "wiem", a nawet "wiem na pewno i wiem dlaczego", a nie "wierzę". 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wojtek, ja nie wiem jak Ty , ale ja zostaje przy swoim i z wiatrem i pod wiatr, chociaż przyznam że czasami jestem gotów zgodzić się z innymi. 

Szanuję Twój wybór... Ja nie wierzę od wczoraj , nie słyszę itp (oczywiście tylko dla forumowych rozmów, bo o dyskusji mowy być w tym układzie nie może) Wiesz... od czasu do czasu doradzę... Jak inni- "kabel za 30 000 zł? Bzdura... Za druta tyle kasy dawać? Kup se metrów parę przewodnika z beztlenowej miedzi za złotych 2,50 i będzie ten sam efekt..." (przy okazji @Kraft czy taka rada sprawia jakąś trudność? Jest szczegół, jest cena i jest uzasadnienie... Potrzeba czegoś jeszcze? Wykresów? Pomiarów? Jakoś nie zauważyłem żebyś wkraczał z takimi żądaniami gdy podobne rady ktoś komuś daje... A takich rad to mógłbym naliczyć dużo więcej niż tych innych... Trochę droższych)

3 minuty temu, Kraft napisał:

Czy nie za dużo tego "wierzę"? W tym tkwi cały problem z tym audiofilizmem. Audio to dziedzina inżynierii. Tu powinniśmy używać "wiem", a nawet "wiem na pewno i dlaczego", a nie "wierzę". 

OK, to zamienię słowo "wierzę" na "wiem".... Wartość taka sama gdy na forum ich użyję.

10 minut temu, Kubakk napisał:

Niestety wpszoniak nie zauważył ,albo nie chciał iż jest "trolowany" przez pewną grupkę nieaudiofilską ;)

To jest dział dla audiofile dyskutują , a 3/4 dyskusji prowadzi kto ? retoryczne pytanie :P 

Niestety wpszoniak zauważył... I wziął się za sposób inny.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kraft napisał:

Audio to dziedzina inżynierii.

no nie, tu poszedłeś bo bandzie, jak możesz równać chęć przeniesienia muzyki granej na żywo do wnętrza każdego pokoju z przeprawą mostową na Wiśle, o tunelach w Alpach nie wspomnę. No, jeśli tak rozumujesz dział Audio to, to dużo wyjaśnia.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...