Skocz do zawartości

Porada Jakie kolumny do Yamaha CR 440


Artur Lisek

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam nadzieję że temat zamieszczam w dobrym dziale. Więc tak posiadam od nie dawna piękny amplituner Yamaha CR 440 i Altusy 300. Przeprowadziłem się i powstał problem ponieważ pokój w którym teraz słucham muzyki ma ok. 12 m kwadratowych. Wymiary ścian to 2,90 na 4,20. Nie krzyczcie proszę, wiem że altusy mają tutaj średnią opinię i wiem że to zdecydowanie za małe pomieszczenie ale kiedy je kupiłem miałem do dyspozycji 25m kwadratowych i Technicsa DX 930. Chciałbym abyście polecili mi jakieś kolumny podłogowe bardziej odpowiednie do tego amplitunera i metrażu. Co do gustu muzycznego to słucham sporo Budki Suflera, Perfectu, ogólnie polskiej muzyki. Ale uwielbiam też Nightwisch, Within Temptation, Metallica więc zahaczam też o mocny rock i metal. W Altusach podobały mi się wysokie tony to że muzyka jest bardzo wyraźna, ale teraz zaczęło mnie to męczyć a z racji małego pomieszczenia to wydaje mi się że bas uciekł do sąsiada. Dopiero przy większej głośności fajnie go czuć ale nie o to mi chodzi. Myślałem o Tonsilach Maestro III co sądzicie ? Jakie kolumny będą tu odpowiednie ? Budżet to 1600 zł 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

znacznie lepszą opcją będzie Pylon Audio Pearl 25, które bardzo dobrz sprawdzą się w połączeniu z Twoim wzmacniaczem. Jeśli lubisz bardzo swobodny, trochę efektowny dźwięk z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, spójrz na STX Electrino 150 oraz troszeczkę droższe Magnat Shadow 207.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję za propozycje sprzętu. Zaraz je sobie przybliżę, ale co do odsłuchu to mieścicie się w Pabianicach ? Troszkę daleko od mojego miasta 300 pare km, ale pewnie warto było by się wybrać więc zapytam się też czy do odsłuchy można zabrać swój amplituner ?  Poczytałem i pooglądałem proponowane kolumny i oczywiście biorąc też pod uwagę mój gust to Magnat Shadow 207 jest piękny i na niego mógł by paść wybór. Tylko czy pokój nie jest za mały na te kolumny ? Chociaż Pylony też całkiem całkiem i Polskie... ale z tego co widzę to 2 drożne.

Edytowano przez Artur Lisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...