Skocz do zawartości

Dali zensor 7 czy coś innego ?


olifieru

Recommended Posts

Witam, jestem totalnie zielony w tematyce audi itp. jednak uwielbiam wieczorami wyłożyć się na kanapie i posłuchać muzyki typu chillout i coś w stylu Sade, Coldplay, Cigarette after sex, RY X , Sigur Ros etc.  Ostatnio bywałem u znajomego, który posiada dali zensor 7 dwie kolumny. Dźwięk rewelacja!  Postanowiłem, że sprawie sobie podobny sprzęt, jednak chciałem zapytać fachowców czy do tego typu muzyki Dali zensor 7 będą idealne ?  

Odsłuch będzie w salonie 20m2, gdzie połowa to kuchnia a druga połowa to kanapa ze stolikiem i na przeciwko tv ;) 

Muzykę będę głównie puszczać z youtuba, nie zależy mi na odtwarzaczu CD, stąd też pytanie jaki zestaw polecicie. Tylko i wyłącznie nowy z przedziału cenowego dali zensor 7. Jaki wzmacniacz/amplituder do tego ?  Dodam, że zależy mi na białym kolorze głośników.

 

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli youtube ma być głównym źródłem dźwięku, to nie szalałbym z budżetem - pieniądze trochę rzucane w błoto. Inną kwestią jest, że nie określiłeś budżetu w jakim chcesz się poruszać ze wzmacniaczem/ampli.

Poza tym, jeżeli brzmienie DZ7 Ci podpasowało, to jakich podpowiedzi kolego jeszcze oczekujesz? Można komuś podpowiedzieć i ukierunkować, czego posmakować na odsłuchu, ale nikt nie podejmie decyzji za Ciebie - tu i tak na końcu ostatnim doradcą będzie Twoje własne ucho, a ono chyba już Ci podpowiedziało ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca mnie kolego zrozumiałeś. Warto się zastanowić, czy chcesz spożytkować niemały budżet na usportowione, obniżone, o niemałej mocy auto, żeby nim jeździć po wiejskich, polnych drogach lat 80, ale skoro u kolegi również źródłem dźwięku był YT i Ci to pasowało, to spoko.

a czym to u kolegi było zasilane? piszesz

54 minuty temu, olifieru napisał:

wzmacniacz/ampli  najtańszy z możliwych

tzn. ile to jest dla Ciebie "najtańszy"? Warto jednak określić budżet. Pamiętaj, że same kolumny to nie wszystko

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli muzykę masz zamiar puszczać z YT to daj sobie spokój. Nie ma znaczenia a Zensor 7 będą za dobre. Jeśli ma mieć to ręce i nogi to przy najmniej Yamaha WXAD10 , Chromecast audio i wtedy Spotify!!

Druga sprawa to rozumiem że szukasz stereo?

To weź do nich Onkyo 8250.

Dobre , co najważniejsze, odsłuchane wybory.

 

Zapraszam po wycenę i na odsłuch finalny.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to powiedzmy, że budżet to 3.000, zależy mi na nowym sprzęcie, białe kolumny.

JBL ARENA 170

Pure Acoustics Nova 6

Pylon Audio Pearl 

coś z tych się nada ? 

Muzyka z yt na tv, czasem CD i również spotify (wówczas najlepiej dokupić Yamaha WXAD10  ) ?   

I jaki najtańszy wzmacniacz etc będzie najlepszy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem bardzo doświadczonym słuchaczem, aczkolwiek posiadając dali zensor 7 podłączone do sony 590 nie było efektu wow, nie zahipnotyzowała mnie muzyka. Po zmianie sony na onkyo 830 rogal zrobił się szybko:)chciałem przetestować kilka nagrań a nim się obejrzałem minęły dwie godziny. Wydałem dużo więcej, ale jestem mega zadowolony:) aczkolwiek jeszcze będę chciał zrobić eksperyment, który planowałem dużo wcześniej:)czyli zamiana centralnego na klipscha:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odpowiedź po czasie, ale jak dla mnie Denon np 720 do Dali np zensor 7 to najgorsze połączenie. 

Dali miały i mają bardzo muzykalne brzmuenie, świetną górę, piękny środek , sporo dołu fajnie nisko schodzącego, ale jakby miękkiego, więc denon odpada zupełnie, gra to źle. Nie ma już znaczenia że to kolumny z innej pólki jakościowej wzgledem Denona 720, bo Denon 1520 też nie jest dla nich najlepszy. Jak po kosztach, ale żeby grało to pioneer a30, onkyo 9150, yamaha as501, Marantz 7005, lub sieciowe amplitunery stereo onkyo, yamahy.

Edytowano przez kolodziejski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 30.10.2018 o 20:55, olifieru napisał:

Witam, jestem totalnie zielony w tematyce audi itp. jednak uwielbiam wieczorami wyłożyć się na kanapie i posłuchać muzyki typu chillout i coś w stylu Sade, Coldplay, Cigarette after sex, RY X , Sigur Ros etc.  Ostatnio bywałem u znajomego, który posiada dali zensor 7 dwie kolumny. Dźwięk rewelacja!  Postanowiłem, że sprawie sobie podobny sprzęt, jednak chciałem zapytać fachowców czy do tego typu muzyki Dali zensor 7 będą idealne ?  

Odsłuch będzie w salonie 20m2, gdzie połowa to kuchnia a druga połowa to kanapa ze stolikiem i na przeciwko tv ;)

Muzykę będę głównie puszczać z youtuba, nie zależy mi na odtwarzaczu CD, stąd też pytanie jaki zestaw polecicie. Tylko i wyłącznie nowy z przedziału cenowego dali zensor 7. Jaki wzmacniacz/amplituder do tego ?  Dodam, że zależy mi na białym kolorze głośników.

 

Z góry dziękuje

Jaka decyzja ? Pochwalisz się co wziąłeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2019 o 17:33, kolodziejski napisał:

Odpowiedź po czasie, ale jak dla mnie Denon np 720 do Dali np zensor 7 to najgorsze połączenie. 

Dali miały i mają bardzo muzykalne brzmuenie, świetną górę, piękny środek , sporo dołu fajnie nisko schodzącego, ale jakby miękkiego, więc denon odpada zupełnie, gra to źle. Nie ma już znaczenia że to kolumny z innej pólki jakościowej wzgledem Denona 720, bo Denon 1520 też nie jest dla nich najlepszy. Jak po kosztach, ale żeby grało to pioneer a30, onkyo 9150, yamaha as501, Marantz 7005, lub sieciowe amplitunery stereo onkyo, yamahy.

Zgadzam się z tą wypowiedzią "Denon np 720 do Dali np zensor 7 to najgorsze połączenie" - ale jest to proponowane, żeby dystrybutorowi zgadzały się tabelki. Z punktu dźwięku, to raczej dla "sprecyzowanych" połaczenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...