Skocz do zawartości

Odtwarzacz audiobook dla seniora


bozar

Recommended Posts

Dla mojego bardzo leciwego dziadka (88 lat) potrzebuję coś, co posłuży za odtwarzacz audiobooków. Najważniejsze, konieczne cechy:

- wbudowany głośnik + gniazdo minijack

- duże, proste przyciski

- bardzo prosta obsługa

- wyświetlacz

 

Wszystko co ma dotykowy ekran, pokrętła zamiast klawiszy itp. odpada. Generalnie - im prostszy, tym lepszy. Jakość dźwięku to sprawa zupełnie trzeciorzędna, z tym, że głośnik musi grać tak, żeby było można go usłyszeć (będę chciał go namówić na słuchawki, ale daję temu jakieś 10% szans). Dziadek - ku mojemu wielkiemu zdziwieniu - nauczył się po moim szkoleniu obsługiwać prosty odtwarzacz DVD, do którego sam wkłada płyty z gazet i sam je odtwarza. Liczę na to, że to samo będzie z odtwarzaczem o ile będzie naprawdę prosty w obsłudze. Stara nokia pozwala mu odbierać rozmowy i dzwonić do kilku osób, ale z odczytaniem SMSa już mowy nie ma:)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może rozwiązaniem będzie Czytak 4. Nie ma on wyświetlacza ale ma duży głośnik i duże wyczuwalne klawisze. Książki audio kopiuje się na wymienną kartę pamięci. Jest to odtwarzacz książek i muzyki dla osób starszych i mających problemy ze wzrokiem. Po pełnym naładowaniu pracuje 30 godzin. Więcej szczegółów pod adresem http://www.czytak.com.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Poczytaj sobie o "Czytaku". Moja mama ma 94 lata i mam  ten sam "problem", co ty. Słucha bardzo chętnie audiobooków na kablu ze słuchawkami podłączonymi do stacjonarnego radia.  Obsługuje telefon z klawiszami, piloty do radia i tv, ale ręce jej się bardzo trzęsą i obsługa ekranu dotykowego odpada. Chciałabym znaleźć coś dla niej, co mogłaby obsłużyć sama, z czym mogłaby posiedzieć na balkonie, na świeżym powietrzu - nie lubi siedzieć bezproduktywnie (jak się nudzi to ucieka do pokoju, żeby słuchać książek). Idealny byłby CZYTAK, gdyby nie cena. Ponad 600 zł to i dla mnie i dla niej bardzo dużo. Jeśli coś już znalazłaś, to bardzo proszę o informację. Musi to urządzenie mieć zapamiętywanie, gdzie przerwano słuchanie i wznawiać odtwarzanie w tym miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...