Skocz do zawartości

Co się stało z wieżami na płyty CD?!


Ren

Recommended Posts

Hej,

mam dosyć pokaźną kolekcję płyt CD, lubię je kupować, mieć na półce ulubione albumy.
Ale bardziej wolałbym ich słuchać, nie jako mp3, jako rip z audiocd, ale bezpośrednio. Z płyty. Wyjętej z opakowania.
Niestety komputer/laptop przestał mi wystarczać. Chciałbym móc załadować tackę na płyty CD, trzema płytami i po prostu puścić.
Bez konieczności wymieniania płyty po jej przesłuchaniu, żeby zaczęła się kolejna w "kieszeni".
Jakież było moje zdziwienie gdy zacząłem szukać takiego sprzętu.

Wszędzie tylko miniwieże, mikrowieże, nanowieże, wieże na usb, na karty pamięci, albo z jedną kieszenią na płytę.
Co się stało z tymi wszystkimi zestawami, które dosyć niedawno przecież były głównym prezentem na komunię.
Gdzie każdy miał w domu jakiegoś Philipsa, wieżę z dużymi głośnikami, radiem, dwoma kasetami i zmieniarką na 3 płyty CD.

Gdzie to teraz wszystko jest? To już produkt niszowy?
Podejrzewałem że teraz takie sprzęty będą tanie jak barszcz, a ja wygram z problemem "jednej płyty".

Możecie mnie może oświecić co się stało? Nakierować na jakiś sklep z tanim (zaznaczam), jak najtańszym egzemplarzem tego typu? Jeśli koniecznie muszę podać kwotę jaką dysponuję to jest to 300 zł. Jeśli chodzi o kolumny, takowe mam, dwie z wiekowej Unitry, dwie z własnej wieży. Może podacie mi model, markę której szukać. Czy opłaca się kupować używane? Boję się zużycia tych sprzętów, tego że będą rysać płyty, sam posiadam taką wieżę jednak puszczone płyty zacina, bardzo często na parę sekund kilkukrotnie na utwór, i nie zamyka tacki. Nie wiem jednak czy to jest do naprawienia, ma troszkę lat już.

Dzięki za odzew, i miło mi Was poznać na tym zacnym forum :)

Edytowano przez Ren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już chyba nie ma. :/

w ofercie faktycznie jako ostatnia robiła to Yamaha i Onkyo ale już dawno tego nie widziałem. Było to swego czasu dość zawodne i przestało się sprzedawać. 

skoro ludzie podchodzą do winyla aby zmienić płytę po 3 utworach to nie widziano problemu aby wstać i zmienić po 9-12 :)

a teraz jednak wszystko idzie w kierunku sieci. Oczywiście CD są dostępne ale raczej te pojedyncze.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grzebać w zmieniarkach, stare toto ale jeszcze troszkę tego jest.
Wstępnie wybrałem Sony CDP-CE375, bo trochę ich jest na rynku sprzętów używanych.
Co jeszcze muszę do tego CDka dokupić żeby wydobyć dźwięk? Możecie mi zaproponować tani model do zestawu? Coś co byłoby kompatybilne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już mówiłem wcześniej, mam kolumny od Philipsa, mojej wieży stereo, FWB-C10D/00, 3139 118 77271, 3 OHM, oprócz tego dwie kolumny od Unitry, ale oznaczeń nie mam bo karteczka się już z nich starła.
Jeśli chodzi o budżet, chodzi mi tylko o wygodę włączania się płyt które zainstaluję w CD'ku, więc budżet jaki chcę na to przeznaczyć ma być minimalny.
Oczywiście nie zaprzeczam że jak spodoba mi się ta zabawa, zainwestuję większe pieniądze, natomiast jeśli chodzi o ścisłość, chcę po prostu żeby grało, nie koniecznie żeby grało jak złoto :)  więc chodzi mi o najtańszą budżetową opcję. Sony CDP-CE375 znalazłem za 200 zł, i za amplituner czy też wzmacniacz nie chcę dawać na pewno więcej. Ni chyba że urządzenie nowe. Będę wdzięczny za rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, na co zwrócić uwagę przy kupnie wzmacniacza? Czy jest coś co wykreśla wzmacniacz przy podłączeniu z Sony CDP-CE375, czy nie ma znaczenia i mam wybrać jakikolwiek?

Dnia 2.11.2018 o 14:24, Mar Ka napisał:

A może lepiej przerobić płyty w jakimś bezstratnym formacie i zaopatrzyć się w transport plików?

No to bez sensu, jeśli chce obcować z fizycznymi przedmiotami które kupuję, w takim razie większość płyt jest mi niepotrzebna. Czym różni się to działanie od podłączenia głośników do komputera i puszczenia "youtube" czy "tidal".

Dnia 2.11.2018 o 15:39, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Ren Yamaha Pianocraft, kultowe już mini wieże z CD 

A zmieniarki mamy nawet na stanie :) 

Czemu proponujesz mi tą Yamahę? Do czego to się odnosi?
Rozkładacie płatności ratalnie? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrywanie płyt do postaci plików bezstratnych to nie tylko wygoda w dostępie do nich, to również możliwość słuchania tych płyt z wyższa jakością. Płyty zgrane trójprzebiegowo zawierają mniej błędów przy odczycie niż odczytywane w trakcie odtwarzania krążki CD. Jeśli masz płytę fizycznie to nikt Ci nie odbiera możliwości fizycznego kontaktu z nią , jej pudełkiem i książeczką. Zawsze można ją włożyć do odtwarzacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ren napisał:

Proszę o radę, na co zwrócić uwagę przy kupnie wzmacniacza? Czy jest coś co wykreśla wzmacniacz przy podłączeniu z Sony CDP-CE375, czy nie ma znaczenia i mam wybrać jakikolwiek?

Na brzmienie wzmacniacza w połączeniu z kolumnami. Na drugim miejscu przy połączeniu z CD. chyba że jesteś tak bardzo do niego przyzwyczajony że nic innego nie ma znaczenia. 

Ale wzmak dobiera się pod kolumny. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ren napisał:

No to bez sensu, jeśli chce obcować z fizycznymi przedmiotami które kupuję, w takim razie większość płyt jest mi niepotrzebna. Czym różni się to działanie od podłączenia głośników do komputera i puszczenia "youtube" czy "tidal".

 

W zasadzie prawie niczym chyba,ale bardzo sensownie wytłumaczył to MobyDick.Poza tym niekoniecznie musi być to komputer

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...