Skocz do zawartości

Nowy sprzęt do domu 3 - 4 tysiące


Zenitgu1

Recommended Posts

Cześć.

Chciałbym się poradzić odnośnie zestawu stereo do salonu. Na dzień dzisiejszy chodzi o sprzęt docelowy, chociaż z tym nigdy nie wiadomo

Poniżej zamieszczam pisany na kolanie plan pokoju wraz z holem. Oczywiście najważniejszy jest salon, w którym będzie stał sprzet. W tej chwili posiadam wzmacniacz Dual CV 1400 oraz tuner Dual CT 1440 dostać tam oraz głośniki Diora ZgC 120 - 8 - 903. Ponieważ mam problem sprzętowy ze wzmacniaczem, chciałbym się go pozbyć na rzecz czegoś nowocześniejszego. Zależy mi na po prostu na funkcjonalności. Chciałbym móc połączyć się telefonem przez Bluetooth, moc skorzystać ze spotify. Ciekawa opcja również to Multiroom. Reasumując fajnie jakby miał dużo dostępnych funkcji ułatwiających życie.

Proszę o doradztwo czy wzmacniacz mógłby być jednocześnie amplitunerem czy zostawić sobie duala.

Usytuowanie kolumn dosyć problematyczne chyba. Nie dość, że blisko ściany to jeszcze we wnęce między szafką RTV a drzwiami szklanymi z lewej strony oraz między szafką i oknem balkonowym z prawej. Jakie głośniki sprawdza się najlepiej w takiej konfiguracji, podstawkowe czy podłogowe?

 

Jakiej muzyki słucham.

Każdej, ale rodzina często słucha programów rozrywkowych typu Voice od Poland. Często będziemy puszczać muzykę z plyt cd, laptopa. Fajnie jakby była mozliwosć odsłuchania muzyki w formacie FLAC, wave itp. Chciałbym również, aby posiadał wejście gramofonowe.

Rock, blues, jazz, funky, ambient – takie klimaty.

Brzmienie..., hm tutaj jest problem taki, że niewiele zastawów słyszałem. Wydaje mi się, że lubię jak jest wszystko podane w naturalny sposób, bez nacisku czy to na górę, średnicę ale jednocześnie aby każdy był dobrze słyszalny. Bas najlepiej aby był ciepły, głęboki.

Sprzęt chciałbym wybrać świadomie, czyli najlepiej aby przed zakupem sprzętu zawitał najpierw w domu. Tym bardziej, że żona jak i córka też będą brały udział w odsłuchach.

Budżet.

Z tego co wiem 3 tys to takie minimum na nowy sprzęt i najchętniej bym się w nim zamknął, chyba że jest sens dołożenia paru stówek na coś znacząco lepszego.

plan pokoju.jpg

Edytowano przez Zenitgu1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałbym kilka ciekawych propozycji a jedną z nich i chyba najbardziej kompletną byłby amplituner Yamaha R-N602 sprzęt o energetycznym brzmieniu i doskonale wyposażony na pokładzie którego znajduje się Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay oczywiście serwisy Spotify i Tidal również. Dodatkowo Yamaha oferuję funkcję Musiccast, dzięki której po dokupieniu dodatkowych głośników z serii Yamaha Musiccast  można łączyć w dowolnych pomieszczeniach w jednej sieci i sterować za pomocą aplikacji np.  telefonem (więcej informacji znajdziesz w necie). Co do kolumn to polecam Indiana Line Nota 550X a z niedrogich monitorów Heco Aurora 300 z takich konfiguracji powinieneś być zadowolony.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym wystawieniem jest problem, bo z lewej strony jest wejście do drugiego pomieszczenia a z prawej otwierają się okna balkonowe ? Rezonansu nie ma.

No cóż, ewentualnie mogloby tak być ale pewnie zona będzie marudzić ;-) Dźwięk jednak jest lepszy. 55872f796493b7858280758bcb218a53.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenitgu1 z profilu widzę, że jesteś z Warszawy. Wybierz się do jednego z naszych salonów (Andersa, Naruszewicza, Nowogrodzka), na miejscu przetestujesz kilka rozwiązań np. wspomniana wcześniej R-N602, zobaczysz z którymi kolumnami spodoba się. Jak już wstępnie wybierzesz, możesz wypożyczyć sprzęt do domu. Wizyta w salonie na początku to dobry pomysł, żeby "oddzielic ziarno od plew" a nie wypożyczać to co ktos Ci zasugeruje bez porównania do innych modeli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...