Skocz do zawartości

Onkyo TX 737


wlochaty

Recommended Posts

Chciałbym się serdecznie przywitać, jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

Mam zamiar kupić amplituner do kina domowego oraz wzmacniacz stereo.Po przejrzeniu tematów na forach internetowych oraz oferty sklepów internetowych, wstępnie wybrałem Onkyo Tx 730 oraz kolumny podstawkowe Focal Chorus 706 oraz Focal Chorus CC 700 oraz oczywiście subwoofer. Zakup wzmacniacza uwarunkowany będzie odsłuchem. Dlaczego Onkyo, miałem kiedyś Onkyo i byłem zadowolony, czemu model TX703 a nie np : TX 830, 830-ka jest za wysoka. Szafka jest wysokości 400 mm, na stoliku chce postawić aplituner oraz głośnik centralny a nad tym wszystkim powiesić telewizor.

 

40% filmy, 20% muzyka(Apple Music),20% podkasty, 20% radio

 

Bardzo proszę o poradę czy Onkyo TX737 umożliwia podłączenie zewnętrznego wzmacniacza,  ewentualnie inne prozpozycje np: Yamahy oraz poradę czy takie rozstawienie ma sens.Jeśli nie nadużywam uprzejmości kolegów to proszę też o propozycje wzmaczniacza.

 

Budżet jakim dysponuje to 25 000 zł ale ponad powoła tego budżetu pochłonie telewizor i akcesoria. Jeśli przekroczę budżet zakupy rozłożę na etapy, bardziej mi chodzi o stosunek ceny do wartości

.

 

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam

 

Untitled6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie sprzetu niedlugo ktos ci odpowie. Natomiast amplituner musi oddychac - czy cos na nim bedzie stalo?. Tak samo nad amplitunerem polka nie moze byc blisko niego. 

A zestaw  chcesz 5.1?  

Jesli ma byc tak jak na rysunku 5.1 to współczuję. Akustycznie porazka. Surroundy za blisko sluchacza. Przednie kolumny i tylne za maly rozstaw. 

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto nadmienić, że zakupu sprzętu audio/video nie mogą determinować takie kwestie, jak gabaryty fizyczne. To przede wszystkim ma "grać", a przy okazji też wyglądać, nigdy na odwrót. Warto też uporządkować kolego, o które dokładnie modele TX od Onkyo pytasz: 737(NR),  730(RZ), 703(SR). Straszny chaos...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od największego problemu, czyli możliwości zastosowania kolumn efektowych. Przy takim ustawieniu może to być problem. Jeśli wypoczynek stoi przy samej ścianie, nie polecam stosowania kolumn efektowych, potrzeba chociaż trochę swobody, odległości. 

Wracajac do elektroniki na pewno do Twoich preferencji dobrą opcją będzie wspomniane Onkyo TX-RZ730. Urządzenie ma wyjście na zewnętrzny wzmacniacz. Jako alternatywa spójrz także na Marantz SR5013 lub SR6013 oraz Yamaha RX-A880. Marantz pokaże najwyższą klasę przy odsłuchu stereo, Yamaha to porządny amplituner kinowy ze świetną przestrzenią, swobodą. Wybierając kolumny Focal, zastosowałbym wzmacniacz Audiolab 8300A jako urządzenie pracujące także jako końcówka mocy. Troszeczkę tańszą alternatywą jest model 6000A. W takiej konfiguracji przy odsłuchu dzwięku wielokanałowego wzmacniacz Audiolab wykorzystujesz tylko jako końcówka mocy dla kanałów przednich, natomiast przy odsłuchu stereo amplituner kina domowego nie jest używany, kolumny przednie zasilasz tylko wzmacniaczem. Natomiast jako subwoofer tak do stereo, jak i kina domowego spojrzałbym na ofertę marki SVS. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i atrakcyjne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi?

Szafka RTV jest bardzo niska ale wypełnia całą szerokość wnęki. Telewizor jaki mieści mi się w tej wnęce to rozmiar 55'' wiec nawet gdyby szafka była by mniejsza to i tak ustawienie kolumn podłogowych wymusiło by zawieszenie telewizora na nienaturalnej wysokości. Druga sprawa odległość jednej od drugiej kolumny była by za mała. Mógłbym powiesić telewizor nad kominkiem ale to już będzie wysokość 1300 mm od dolnej krawędzi telewizora.

Pomyślałem aby aplituner oraz wzmacniacz postawić na szafce RTV, obok głośnik centralny, nad tym wszystkim powiesić telewizor a nad telewizorem półkę i na półce umieścić kolumny podstawkowe. Tak, czytałem ze kolumny powinny być na wysokości uszu odbiorcy, ale innych pomysłów nie mam jak zmieścić już i tak mały TV i kolumny nie burząc kominka :-?

@Markcox zdaje sobie z tego sprawę, jednak czasami musimy iść na kompromisy, niestety. Myślałem o TX-RZ730 http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-RZ730

@Q21 pomiędzy ścianą a wypoczynkiem jest półka szerokości 200 mm.

Panowie, gdyby pójść tylko w stereo, takie rostawienie kolumn było by lepsze?

Untitled 7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nieco sprawdzę cię na ziemię. Ale może i dobrze bo jedyna branża która powie ci coś takiego. 

Rozstawienie kolumn jest fatalne. Jeśli tak będą stały przody i / lub stereo to nie ma to większego sensu w tej cenie. Serio. Szkoda kasy.

Druga sprawa to model 730 to funkcyjnie 830 z brzmieniem 686. Mylisz ciągle z 737 nie wiem czy świadomie czy nie.

Moim zdaniem dla tańszego rozwiązania sprawy szedł bym w yamahe 685 która ma pre out i już podłączysz pod to wzmacniacz, w razie gdy będzie ci brakować mocy na przód. 

I takie zestawienie bym polecał , czyli Yamaha 685+ wzmak + jednak system kolumn do kina domowego. 

Martwi mnie cały czas jednak to ustawienie. Możesz zrobić realne fotki?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...


Witam ponownie.

Wiem że pomieszczenie mam niespecjalne, ale powoli mam dość słuchania muzyki z iMaca Pro. Mimo Waszych subtelnych sugestii abym dał sobie spokój, nie wytrzymałem i byłem na jednym odsłuchu. Przesłuchałem amplitunery Denona, Yamachy, Marantza oraz Onkyo. Kolumienki jakich udało mi się posłuchać to Kef Q350, Monitor Audio Bronze 2 oraz B&W 685 S2. Najlepiej z tego zestawienia wypadł aplituner Onkyo, wrażenie zrobiły na mnie kolumny podstawkowe Kef Q 350. Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie wzmacniacz stereo Rega Elex-R. 

 

Chciałbym połączyć Sony Oled Kd55AF9BU razem z projektorem BenQ W1700. Łącznikiem audio byłby  amplituner Onkyo z wyjściem na zewnętrzy wzmacniacz stereo. Koledzy na forum często piszą że Okyo TX-RZ730 to jest to samo co model TX-NR686, jedyną różnicą jest wyjście na zewnętrzy wzmacniacz. Ja jednak widzę troszkę więcej różnic. Zastanawia mnie w porównaniu brak trybu Pure Audio w modelu TX-RZ730.Warto dopłacać do modelu TX-RZ-830 zakładając ze aplituner AV będzie tylko do kina domowego?391321607_Zrzutekranu2018-11-14o10_37_00.thumb.png.0f39932440262b927b6a3b7752c6afa8.png

 

 

Jak już wspominałem wcześniej bardzo przypadły mi do gustu Kef Q 350, zastanawia mnie jednak czy Dynaudio Emit lub Excite nie zagrały by lepiej oraz czy Onkyo TX-RZ-730 poradziłby sobie z Dynaudio Emit. Jakie jeszcze modele warto przesłuchać aby sprawdziły się tak w kinie domowym jak i w muzyce?

 

 

1770792540_Zrzutekranu2018-11-14o13_57_35.thumb.png.4fd7d076a5266a7433da474c0412985a.png

Rega Elex-R zrobila na mnie bardzo dobre wrażenie, nie wiem tylko czy Rega-Elex-R sprawdziła by się w mojej konfiguracji? Na jakie modele wzmacniaczy stereo zwrócić uwagę? NadC388???

 

 

Serdecznie dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

 

Edytowano przez wlochaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skaczesz między modelami że aż strach.

Wyjaśniając. 

Rz730 to dźwiękowo to samo co 686 ale różnice w funkcji są spore. I to tych różnic jest dużo. To pośredni model z rz830.

Q350 to dobre kolumny o przyjemnym brzmieniu. Nie męczą. A to ważne.

Dybaudii to kolumny lepsze ale wymagają znacznie lepszej elektroniki. Z amplitunerem grają słabo.

Nie bardzo rozumiem dlaczego wybierasz pomiędzy nadem 388 a Onkyo rz730. 

To jak porównanie motocykla do samochodu. Zupełnie inne użytkowanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina najczęściej wybierane jest Onkyo. Skup się na nim. Jakbym miał tak małe pomieszczenie jak twoje i ustawienie głośników też pewnie nietypowe to raczej brałbym 2x tańszy Oknyo  686. Szukaj teraz dobrych kolumn i suba.

Napisz jak się sprawuje BenQ W1700 ??? Głownie interesuje mnie 4K czy widać różnicę - miedzy full hd?

Mam obecnie projektor full hd i mam zamiar do pokoju kinowego kupić kiedyś 4k jakiś budżetowy, a 1080 przenieść do sypialni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr czyli RZ830 będzie dużym skokiem w jakości dźwięku stosunku do RZ730??? Skupiłem się na RZ730 licząc się z troszkę gorszą jakością dźwięku, ale skoro to ma grać tylko w kinie... Za stereo i tak będzie robił inny wzmacniacz, wiec aż tak bardzo mi nie zależy na jakości dźwięku z Amplitunera AV.

Tak jak już wspominałem wcześniej, Onkyo TZ730 połączony z wzmacniaczem stereo, przednie kolumny podłączone do wzmacniacza stereo reszta kolumn do amplitunera AV. Tylko tak się zastanawiam, gdzie podłączyć subwoofer? Następna myśl jaka mnie nurtuje to jakość dźwięku, jeśli bede chciał korzystać z spotify, airplay lub czegoś co oferuje amplituner AV ( funkcie sieciowe)nie wpłynie to na jakość muzyki płynącej z wzmacniacza? Czy nie lepszym pomysłem było by kupno zewnętrznego streamera do wzmacniacza stereo?

Jak się zapatrywać na wymagające kolumny w takiej konfiguracji??? Mogę się umawiać na odsłuchy wymagających kolumn typu Dynaudio czy jestem ograniczony do kolumn którym podoła amplituner AV, skoro kolumny bedą podpięte do wzmacniacza stereo, to nie powinno mieć chyba znaczenia.

Jeśli szukałbym wzmacniacza do w/w konfiguracji to jakie wejście/wyjście powinien oferować taki wzmacniacz?

@modelarz01 jak tylko wszystko dojdzie, podłącze postaram się opisać wrażenia z użytkowania W1700, niestety recenzentem będę marnym, jedynymi projektorami jakimi się czasami bawię, to te w pracy do prezentacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wlochaty napisał:

@Piotr czyli RZ830 będzie dużym skokiem w jakości dźwięku stosunku do RZ730???

W dźwięku tak!. Funkcyjnie nie.

Jeśli przody będą podłączone do wzmaka to nie widze sensu inwestować w RZ830.

9 godzin temu, wlochaty napisał:

ylko tak się zastanawiam, gdzie podłączyć subwoofer?

Do amplitunera. Tylko on zdekoduje ścieżkę dla suba.

9 godzin temu, wlochaty napisał:

Następna myśl jaka mnie nurtuje to jakość dźwięku, jeśli bede chciał korzystać z spotify, airplay lub czegoś co oferuje amplituner AV ( funkcie sieciowe)nie wpłynie to na jakość muzyki płynącej z wzmacniacza?

RZ730 vs 830 nie. Tu różnica była by z czystym procesorem AV ktory ma lepsze wyjścia pre OUT.

9 godzin temu, wlochaty napisał:

Czy nie lepszym pomysłem było by kupno zewnętrznego streamera do wzmacniacza stereo?

Zdecydowanie, jeśli nie chcesz mieć kina.

Dynaudio dadzą rade bo będą podłączone pod wzmak, więc będzie ok.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy Kef Q350, ale mam zamiar podjechać i sprawdzić Dynaudio Emit 20. Chciałbym też posłuchać ELAC Uni Fi BS oraz CANTO GRAND, ale to raczej mało prawdopodobne z racji miejsca zamieszkania.

Niech mi ktoś powie że zakup audio to jak wycieczka do piekarni po świeże pieczywo, nie ręczę za siebie ?

 

Dziękuje Piotrze za Twoją cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchałem Dynaudio Emit 20, Emit 10, Emit M15 jako zestaw. Dynaudio na dzień dzisiejszy, jest moim numerem jeden. Teraz zadam najgłupsze pytanie na tym forum, warto   tracić czas i środki na przesłuchanie Elac Uni-Fi BS U5, KEF R300. Kusi nie bardzo nasza rodzinna produkcja Studio16Hertz Canto Grand, ale to już byłby zakup w ciemno na podstawie Waszych opini.

Słuchałem też Moon Neo 250i, wzmaczniacz jest w bardo fajnej cenie do kupienia (€1,260.00) nada się do mojego zestawu?

Jaka jest Wasza opinia o Cambridge Audio CXA80 wraz z Cambridge Audio CXN v2 jako zestaw stereo w połączeniu z Dynaudio Emit?

 

 

Dziękuje serdecznie.

Edytowano przez wlochaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...