Skocz do zawartości

Poszukiwany glosnik centralny wysokiej klasy.


tomw

Recommended Posts

Witam.

Szukam, szukam i szukam na prawde dobrego glosnika centralnego od jakiegos juz czasu, przeszedlem przez pare ze sredniej polki (Dynaudio Audience C122, Focal CC800V, Paradigm Studio CC490, Usher S525, Magnepam MMGC) ale nie bylem z zadnego z nich zadowolony. Moje przednie glosniki to Magnepan 1,7 zasilane w KD Arcamem AVR600 i za kazdym razem ogladajac film samemu wylaczam centralny aby Magnepany przejely takze i ta role, poniewaz gralo gorzej z nim niz bez. Obecnie uzywam JBL LC2 i jest ok, ale nadal nie jest to to czego szukam. Jako ze chcial bym sprobowac czegos z wyzszej polki, pomyslalem ze zapytam wpierw o rade, moze ktos szukal czegos podobnego lub zachwycil sie jakims na prawde dobrym centralnym i chce sie podzielic opinia :-) Budzet to 5000zl i najlepiej uzywany, jako ze mam obawy ze nowy za ta sume nie da rady nadazyc za przednimi, ktore maja na prawde cudowna srednice. Chodzi o czysty, neutralny ale i potezny dzwiek. Idealnie chcial bym Magnepana CCR, ale niestety uzywane sa nie do dostania, a nowy przekracza znacznie budzet :-) Bede wdzieczny za podpowiedzi i opinie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markcox napisał:

zestawienie Arcama w jednej linii z Yamahą, Onkyo, czy Denonem jest dość odważne 

Raczej swiadczy o braku rozeznania w temacie.

39 minut temu, modelarz01 napisał:

A to ciekawe. Nawet nie wiedziałem, ze centralne wysokiej klasy maja tyle glosnikow. Ja bym skupil sie jeszcze na akustyce pomieszczenia. Lub zmianie amplitunera na bardziej kinowy czyli yamaha, onkyo, ewent.  Denon. Odsluch- podstawa. 

Z ciekawosci, jak powinienem sie skupic na akustyce pomieszczenia, co powinienem zrobic ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomw napisał:

Z ciekawosci, jak powinienem sie skupic na akustyce pomieszczenia, co powinienem zrobic ?

Na akustyce specjalnie sie nie znam. Nie wiem jakie masz pomieszczenie itd. Wiem natomiast, ze jak u siebie poprawilem akustyke pomieszczenia gdzie znajduje sie kino domowe to wrazenia odsluchowe sa takie jakbym wymienil caly sprzet audio na 2-3x drozszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia amplitunera samego w sobie. Albo ustawień, czy ten model ma już Dirac live, albo faktycznie akustyki, albo materiału. Nie zapominajmy też o tym. 

Polskie filmy na przykład zawsze mają nieco wycofany wolał w glefem całego tła. 

Z centralnym używanym za 5k będzie problem. Ludzie nie sprzedają takich rzeczy. Albo ja na to nie trafiam?

Pomysł o pmc twenty C.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

To nie kwestia amplitunera samego w sobie. Albo ustawień, czy ten model ma już Dirac live, albo faktycznie akustyki, albo materiału. Nie zapominajmy też o tym. 

Polskie filmy na przykład zawsze mają nieco wycofany wolał w glefem całego tła. 

Z centralnym używanym za 5k będzie problem. Ludzie nie sprzedają takich rzeczy. Albo ja na to nie trafiam?

Pomysł o pmc twenty C.

 

Piotrek

Dzieki bardzo za odpowiedz. To definitywnie centralny glosnik po prostu nie nadaza za przednimi, Magnepany maja przecudowna srednice wiec kazdemu bedzie ciezko, a tym bardziej tym ze sredniej polki., Pokoj dedykowany i przygotowany akustycznie i przednie glosniki graja w nim kapitalnie. Jako ze jestem bardziej anglo jezyczny to ogladam filmy w oryginalne, przewaznie tez w TrueHD lub DTS MA, jesli tylko jest dostepny :-) Tak wiec to definitywnie sredni, kiedy go wylacze i siedze sam na srodku, to przednie grajac jako centralny daja mi dokladnie to co chce. Pomyslalem ze w sumie czemu by nie kupic uzywanych Magnepanow 1,6QR lub 0,7/MG12, zbudowac podstawe i polozyc jeden na boku pod TV. Mam miejsce, kiedys mialem ten model i gra tak samo dobrze jak to co mam teraz, plus ma niemalze 1,7m szerokosci wiec jest szeroki jak moja kanapa i kazdy widz by go dobrze slyszal.

Co do uzywanych to widze ze faktycznie ciezko cos znalezc z tej wyzszej polki, ale bede zerkal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...