Skocz do zawartości

Dali Zensor 7


ddominik

Recommended Posts

Cześć,

wychodząc od budżetu chciałem kupić zestaw kolumn podłogowych + amplitunera za około 3 tys. PLN. Padło więc na Onkyo TX-8250. Co do kolumn, to odsłuchiwałem Polk T50, KEF Q550, Klipsch RP 260F, KEF Q900, Paradigm Monitor 11v7.  Powiem wprost - nie podobało mi się :( I nie wiem czy to kwestia Onkyo, czy te wszystkie kolumny do mnie jakoś nie trafiają. Z tego powodu prawie wycofałem się z zakupy jakiegokolwiek sprzętu, bo doszedłem do wniosku, że zamiana miniwieży za parę stówek na zestaw za parę tysięcy nie jest tego warta.

Ale dziś podjąłem jeszcze jedną próbę i pojechałem do showroom'u Denona posłuchać Dali Zensor 7. Znajomy ma Dali, zachwalał, więc postanowiłem spróbować. Do tego wizualnie mi bardzo pasują. No i ... w końcu mi się spodobało! Odsłuchiwałem ich na jakimś starszym modelu Denona za 12 tys, a potem na Maranz Melody 611 za 2 tys. W obu wypadkach moje wrażenia z odsłuchu były ok.

1. czy to możliwe, że to nie kolumny a ten Onkyo dla mnie brzmi "nijako" (przepraszam - to bardzo subiektywne)?

2. czy do dali zensor 7 Maranz Melody 611 to dobry wybór? 

Pozdrawiam

D.

PS Mam duży salon 50m2, lubię muzykę pop + rock (np. Michael Jackson, Guns N' Roses, Aerosmith).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podane przez Ciebie modele kolumn rzeczywiście mogą nieść za sobą niekoniecznej pozytywne wrażenia. Moim zdaniem tylko Kef Q550 jest zestawem stosunkowo uniwersalnym, który może się podobać, chociaż znowu z linii Q znacznie lepiej grają Q350 lub większe Q750. Dali Zensor to bardzo dobry zestaw, który oferuje bardzo uniwersalny dźwięk, charakteryzujący się bardzo dobrym wypełnieniem, dobrą plastyką, głębokim basem. To może się rzeczywiście podobać. Kwestia elektroniki - Marantz MCR611 to bardzo dobre urządzenie, ale za słabe do kolumn Dali Zensor 7, szczególnie jeśli będą musiały nagłośnić 50 m2. Onkyo TX-8250 będzie jak najbardziej dobrą opcja, ewentualnie warto przesłuchać jeszcze konkurencyjny amplituner Yamaha R-N602. Yamaha w stosunku do Onkyo oferuje bardziej otwarty, dynamiczny, efektowny dźwięk, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Natomiast na pewno jeszcze lepszą opcją będzie klasyczny wzmacniacz z zewnętrznym odtwarzaczem strumieniowym (jeśli potrzebujesz funkcjonalność sieciową). Dobrze sprawdzi się Marantz PM6006, swietnie NAD C356 BEE oraz najnowszy Audiolab 6000A. Marantz to bardziej ciepłe, dokładne granie. NAD to dynamika, szybkość, duża swoboda. Audiolab to połączenie dokładności, analitycznych z dobrym basem, kontrolą. Jako odtwarzacz sieciowy możesz zastosować Yamaha WXAD-10, który jest dostępny w ciekawym pakiecie z NAD oraz za 1 zł. tylko teraz przy premierze wzmacniacza Audiolab.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dźwięk kolumn do Ciebie nie przemówiły, albo za słaby wzmacniacz do nich, Onkyo jest przeważnie neutralny, tylko ten model może mieć za słabą moc, by napędzić kolumny do grania, musiał byś kupić mocniejszy i to na pewno nie Yamahe rn 602, ale jeżeli Cię nie stać, to pozostań przy Dali, skoro Ci się podobało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Brzmienie kolumn to jedno, a nadanie brzmienia przez wzmacniacz to zupełnie inna sprawa. Tak możliwe jest że kolumny podobają ci się z jedną elektronika a z drugą zupełnie nie. Jeśli masz wybrane wstępnie zensory to już duży krok do przodu. Teraz weź je do domu z dwoma lub trzema elektronikami i sprawdź. Wtedy dokonasz dobrego wyboru 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję za Wasze podpowiedzi. Przy kolumnach Dali Zensor 7 raczej już zostanę, bo i wizualnie i brzmieniowo mi odpowiadają.

  1. Gdyby tylko ten Marantz 611 dał radę, to niczego więcej bym nie szukał. Ale skoro piszecie, że nie da rady to 3 razy się zastanowię zanim zdecyduję :( Pojadę jeszcze raz do salonu i posłucham przy głośnej muzyce - jeśli nie usłyszę charczenia, to chyba go wezmę. Na coś jeszcze zwrócić uwagę?
  2. Zmartwiliście mnie opinią, żeby nie brać Yamahy 602, bo ona choć większa od Marantza, to była na moim celowniku. Dlaczego więc nie Yamaha?
  3. Chodzi mi jeszcze po głowie wzmacniacz Marantz PM6006 + adapter bluetooth, by puszczać muzykę ze Spotify na telefonie. Czemu te odtwarzacze sieciowe są tak drogie, skoro można to samo uzyskać adapterem+ smartfonem? Pytanie czy rzeczywiście to samo? Co one mają dodatkowego, by wydawać na nie kolejne 2 tys.?

Szczerze to ten Marantz 611 byłby dla mnie ok, z racji tego że ma wszystko w jednym (CD, amplituner, funkcje sieciowe). Co zatem w zamian?

Pozdrawiam

D.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2018 o 15:16, Arturas napisał:

Albo dźwięk kolumn do Ciebie nie przemówiły, albo za słaby wzmacniacz do nich, Onkyo jest przeważnie neutralny, tylko ten model może mieć za słabą moc, by napędzić kolumny do grania, musiał byś kupić mocniejszy i to na pewno nie Yamahe rn 602, ale jeżeli Cię nie stać, to pozostań przy Dali, skoro Ci się podobało

Hej, a czemu odradzasz Yamahe RN602 do kolumn Dali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...