Skocz do zawartości
Marcel J

Wzmacniacz do STX Electrino 150

Recommended Posts

Witam wszystkich  :)

Jaki byście polecili wzmacniacz do mocno budżetowych STX Electrino 150? Marantz PM6006 czy Pioneer A40-AE, a może jakiś inny w podobnych pieniądzach i jakości? Warunek - musi mieć wejście optyczne.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Wybór zależy od Twoich preferencji, Marantz jest spokojniejszy i cieplejszy, bardziej plastyczny, świetnie sprawdzi się w spokojniejszych gatunkach muzycznych. Pioneer jest szybszy, dokładniejszy, bardziej analityczny. Jest jeszcze jeden świetny wzmacniacz, gwarantujący potężną dawkę dynamiki, mocy, energii - NAD C326 BEE. W tym jednak przypadku będzie trzeba dokupić zewnętrzny przetwornik, nawet najtańszy Fiio D03 sprawdzi się dobrze w Twoim systemie.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Cześć, 

Jeśli wszystko w jednym to Pioneer a40 faktycznie. Jeśli natomiast akceptujesz dwa urządzenia to nad 326 i fioo będą lepszym rozwiązaniem. 

Te kolumny wymagają niestety mocnego i dociazonego wzmaka. Możesz pomyśleć też nad używanym.

Piotrek

Wolałbym mieć jedno urządzenie szczerze mówiąc,ale... Pioneer ma 2x30W, a NAD 2x50W przy 8 Ohm. STX 150: Program Power AES - 150 W, Power Handling AES - 75 W. Ciekaw jestem czy Pioneer nie okaże się zbyt słaby, gdyby naszła mnie ochota na podkręcenie nieco volume? ;)

Czy ten Fiio D03 nie pogorszy mi dźwięku w stosunku do DACa wbudowanego w Pioneera?

Podsumujmy więc: NAD się nada, a Pioneer na drugim miejscu :)

Czy ten Fiio D03 nie pogorszy mi dźwięku porównując do DACa wbudowanego w Pioneera?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się