Skocz do zawartości

Zestaw 2.0 do salonu ok. 30m2 - do 5000zł


PawełP

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Szukam pierwszego zestawu stereo i mimo przeczytania kilkudziesięciu tematów na forum, dalej nie jestem pewny co do wyboru, dlatego zakładam kolejny.

Kwota jaką dysponuje: 5000zł
Sprzęt może być nowy lub używany, jednak zależy mi na streamingu, hdmi itp. dlatego nie wiem czy wpisze się to w ramy sprzętu używanego.
Sprzęt będzie wykorzystywany do:
 - Słuchania muzyki (1/3)
 - Oglądania filmów (1/3) - głównie netflix i hbo go
 - Grania na konsoli - PS4 (1/3)
Źródło do słuchania muzyki to głównie Spotify, ewentualnie inne aplikacje/portale internetowe
Powierzchnia pokoju to salon (20m2) połączony z aneksem kuchennym (11m2) - patrz załączony obrazek
Muzyka jakiej słucham to: rock, blues, jazz, pop - zależy mi na ciepłej barwie, z wyraźnym basem - zazwyczaj słucham muzyki dość cicho. Jeżeli jestem w aneksie to muzyka będzie robiła za tło.
Co do filmów - słuchałem soundbara za 3000 i byłem zdruzgotany tym jak to gra, dlatego wybór padł na stereo - nie mam miejsca na pełne kino domowe.
Sprzęt ma wystarczyć na kolejne 10 lat - zaznaczam, że nie jestem audiofilem i raczej nie będę :)
Co do funkcji i wejść/wyjść, zależy mi na: wbudowanym strumieniowaniu (spotify connect etc.), HDMI ARC - jestem wygodny i chcę korzystać z jednego pilota.

Przechodząc do kolumn, jedna musiała by stać w rogu, co nie jest najlepszym rozwiązaniem (albo jest najgorszym), jednak przemeblowanie nie wchodzi w grę. Jeszcze nie testowałem żadnych kolumn w domu, jednak jako alternatywę, chciałem zapytać czy kolumny podstawkowe rozwiązały by częściowo problem położenia w rogu.
Co do postawienia kolumn, mogły by one wychodzić trochę przed szafkę RTV (~10cm).

Na podstawie tego co wyczytałem, zestaw nad którym się zastanawiam to:
 Onkyo tx-8270 + heco aurora 700 - w Warszawie znalazłem jeden sklep, który posiada ten zestaw (przynajmniej na stronie internetowej)

Miałem okazję przesłuchać:
Marantz MCR-611 + sonus faber chameleon b - wrażenia były ok, z czego słuchałem muzyki z pendrive, nagranej w bardzo wysokiej jakości. Trzeba wziąć poprawkę na to, że byłem w pomieszczeniu odsłuchowym więc warunki były idealne, a sprzęt nie wywołał u mnie efektu wow.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Rysunki ponizej:



 

IMG_20181026_085027.jpg

salon_audio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje taki zestaw, gram na nim w sypialni około 19m2, Rega Brio + Mission QX2 źródła jak na razie mam dwa Chromecast Audio i Imerge Audioserver S3000. Potężny bas a jednocześnie bardzo selektywnie. Wysokotonowce w QX2 według mnie genialne. Zestaw kupiłem za: Rega Brio 2017 3100pln, Mission QX2 ( około ponieważ kupowałem przez internet w DE 431 EUR)  1800pln, Chromecast Audio 160pln. Wzmacniacz jest mega z bardzo dobrym przedwzmacniaczem do MM z gramofonem syna Planar 1 gra genialnie, oczywiście w tym przedziale cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, PawełP napisał:

Dzięki za opinie, jednak te monitory przekraczają mój budżet, a zależy mi, aby zmieścić się w 5k.

Co do Twojego odsłuchu heco, słuchałeś ich w domu? Martwię się umiejscowienie kolumn w rogu salonu, dlatego mocny bas może dodatkowo spotęgować potencjalne dudnienie. 

Ale ja nie przepadam za nadmiarem basu :-), w swoich kolumnach skorzystałem z zatyczek, do bass reflexu, ale nie chciał bym Cię w błąd wprowadzić idź, posłuchaj tych heco 700 może Tobie będą się podobały:-) wydaje mi się że jako substytut kina domowego będzie to fajne wyjście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Inferno napisał:

Ja zaproponuje taki zestaw, gram na nim w sypialni około 19m2, Rega Brio + Mission QX2 źródła jak na razie mam dwa Chromecast Audio i Imerge Audioserver S3000. Potężny bas a jednocześnie bardzo selektywnie. Wysokotonowce w QX2 według mnie genialne. Zestaw kupiłem za: Rega Brio 2017 3100pln, Mission QX2 ( około ponieważ kupowałem przez internet w DE 431 EUR)  1800pln, Chromecast Audio 160pln. Wzmacniacz jest mega z bardzo dobrym przedwzmacniaczem do MM z gramofonem syna Planar 1 gra genialnie, oczywiście w tym przedziale cenowym.

Niestety, polecony wzmacniacz nie ma funkcji, na których mi zależy, czyli Hdmi, wbudowany streamer I musiał bym go łączyć z innymi urządzeniami. Zależy mi na wygodzie, dlatego wybieram onkyo tx-8270, zamiast np. Yamaha rn602 - oczywiście może się to zmienić podczas odsłuchu. 

Monitorki dopiszę do listy i postaram się posłuchać - dzięki. 

19 minut temu, vermer napisał:

Ale ja nie przepadam za nadmiarem basu :-), w swoich kolumnach skorzystałem z zatyczek, do bass reflexu, ale nie chciał bym Cię w błąd wprowadzić idź, posłuchaj tych heco 700 może Tobie będą się podobały:-) wydaje mi się że jako substytut kina domowego będzie to fajne wyjście

Czy mógłbyś pokazać jak wyglądają takie zatyczki i gdzie można je dostać? Być może ze względu na słabe ustawienie będę się nimi ratował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8270 nie ma mikrofonu , jeśli byś go chciał wybierz ampli kd 676/686 , gra tak samo (nie słyszałem różnicy podczas odsłuchów) - a ów mikrofon posiada ;) 

Jeśli nie potrzebujesz mięsistego basu to pylon sapphire 23 , dynavoice df-5 (te kolumny robią wrażenie) , ew. jbl studio 270 (powinny fajnie grać w kinie,grach), melodika BL40 mk3 (ma BR z przodu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PawełP napisał:

yamo

? . Jeżeli chodzi o system kalibracji KD Yamahy / + 803D/ YPAO, to nie ma ,bo to Onkyo i w dodatku stereo.

1 godzinę temu, PawełP napisał:

Wiecie może czy onkyo Tx-8270 ma mikrofon do kalibracji

Jak wyżej , nie ma, bo to kombajn stereo , takie cudo techniki montowane jest w amplitunerach KD i w Yamaszce 803D.

Ale nie ma co się się przejmować , z ustawieniem dwóch kolumn dasz radę i bez mikrofonu :) A jak masz złą akustykę pomieszczenia ,to ten mikrofon ,i ta kalibracja też na wiele by się nie zdała. Wypożycz , posłuchaj , podejmij decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Onkyo 8270 nie ma mikrofonu , jeśli byś go chciał wybierz ampli kd 676/686 , gra tak samo (nie słyszałem różnicy podczas odsłuchów) - a ów mikrofon posiada ;) 

Jeśli nie potrzebujesz mięsistego basu to pylon sapphire 23 , dynavoice df-5 (te kolumny robią wrażenie) , ew. jbl studio 270 (powinny fajnie grać w kinie,grach), melodika BL40 mk3 (ma BR z przodu)

Dzięki, poczytam o tych kolumnach i sprawdzę gdzie posłuchać w Warszawie :)

 

2 godziny temu, Elizjum7919. napisał:

Panowie a gdzie ten sprzęt miał by stać.Tam nie ma miejsca na żadne kolumny a co dopiero podłogowe.No i przemeblowanie nie wchodzi w grę.

Dokładnie, moją największą obawą jest to, że jest za mało miejsca na kolumnę z prawej strony. 

Dlatego chciałem się doradzić czy jest sens. 

Napewno coś wypożyczę do domu i przetestuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam całkiem na luzie, to HDMI to do czego ci jest potrzebne? 

Onkyo nie ma mikrofonu ale ten w yanaszce wróżki że sprzętu ci nie zrobi. Nie kupujemy go dlatego że na mikrofon tylko że podoba nam się dźwiękowo. Takie moje zdanie. 

Onkyo + heco aurora to bardzo dobre, często wybierane zestawienie. Jest bezpieczne i wycenione prawidłowo a to nie zawsze trudność na rynku HiFi. 

Zestaw te kolumny z bronze 6, zensor 7 i Polk s55. 

Elektronikę natomiast z Yamaha 803, i typowym wzmakami jak nad 356 czy Marantz pm6006.

To da ci pełen przekrój i obraz sytuacji. Wtedy dokonasz dobrego wyboru. A ja wycenie i kupisz upragniony sprzęt taniej. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

A że tak zapytam całkiem na luzie, to HDMI to do czego ci jest potrzebne? 

Onkyo nie ma mikrofonu ale ten w yanaszce wróżki że sprzętu ci nie zrobi. Nie kupujemy go dlatego że na mikrofon tylko że podoba nam się dźwiękowo. Takie moje zdanie. 

 Onkyo + heco aurora to bardzo dobre, często wybierane zestawienie. Jest bezpieczne i wycenione prawidłowo a to nie zawsze trudność na rynku HiFi. 

 Zestaw te kolumny z bronze 6, zensor 7 i Polk s55. 

 Elektronikę natomiast z Yamaha 803, i typowym wzmakami jak nad 356 czy Marantz pm6006.

 To da ci pełen przekrój i obraz sytuacji. Wtedy dokonasz dobrego wyboru. A ja wycenieniu kupisz upragniony sprzęt taniej. 

 Piotrek

Jestem wygodny - dlatego naciskam na HDMI :) Nie mam na to żadnych mądrych argumentów.

 

Na pewno postaram się zestawić te kolumny i wzmaki, dzięki za opinie. Niestety widzę po asortymencie, który sklepy wystawiają w internecie, że nie zawsze łatwo jest znaleźć wszystko w jednym miejscu, dlatego domyślam się, że finalnie wybór będzie ograniczony.

Zamierzam kupić sprzęt dopiero w styczniu/lutym - czy w tym czasie ma pojawić się coś nowego, czym można by się zainteresować?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jutro planuję odbyć pierwsze odsłuchy. Zacząłem rozmyślać nad ewentualnym zakupem wzmacniacza + streamer zamiast urządzenia all in one. 

Żeby być przygotowanym, chciałem zapytaća jakie modele polecacie, aby budżet spiął się w 5000zł - kolumny, wzmak, streamer? 

 

Z góry dzięki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu, a zestawy których słuchałem to:

Yamaha rn602 + heco aurora 700

Marantz pm60006 + heco aurora 700

Marantz pm6006 + dali zensor 7

Marantz pm6006 + Polk audio signature s20

Marantza słuchałem w połączeniu ze streamerem Marantz na6006(chyba). 

Yamaha wyeliminowałem po pierwszym odsłuchu Marantza. Grała zbyt płytko, ostro - wolę coś cieplejszego.

Marantz zagrał bardzo przyjemnie z heco, bas był skoncentrowany i ciepły. 

Zensor 7 - bas był dla mnie za mocny, dominował nad wszystkim innym i to mi nie pasowało. Góra grała fajnie, ale heco wygrało. 

Polki mi się podobały, ale niestety nie było podlogowek, być może zagrały by równie fajnie, albo lepiej niż heco. 

Pytanie, czy streamer, który został użyty ze wzmacniaczem Marantza ma tutaj dużo do powiedzenia w kwestii dźwięku? Wykracza poza mój budżet i szczerze, chciałbym tutaj dokupić Yamaha wxad-10, której niestety nie było w sklepie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mieli Polk audio s55 wtedy miałbyś lepsze porównanie.W moim przypadku w bezpośrednim starciu przy Onkyo 8250 Polk s55 vs Aurora 700,wygrały Polki w moim odczuciu na plus więcej szczegółów,separacja instrumentów, przestrzeń,bas potrafi przyłożyć ale nie jest taki rozlazły i zlewający się z resztą tonów,Heco fajne,ale czasem miałem odczucie jakby bas zagłuszał te szczegóły, oczywiście jest to moja opinia według mojego słuchu dlatego tak jak koledzy z forum powtarzają bardzo ważny jest odsłuch i twoje odczucia.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dla mnie akurat było odwrotnie, zensor 7 miały zbyt duży bas, a heco było w sam raz :)

Jednak największą różnicę zrobił dla mnie wzmacniacz. 

Polki to chyba inna półka cenowa w porównaniu z heco i przekracza mój budżet. 

Zamierzam wypożyczyć zestaw Marantz + heco do domu i protestować, czy w ogóle się to nada w moim mieszkaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...