Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

Panowie , czy ktoś robił kalibrację DDRC -24 z DL  wpiętym między źródła a przedwzmacniacz ? Dzisiaj próbowałem przez półtorej godziny i wychodzi jakaś kicha. Za nic nie mogłem ustawić poziomów głośności , mimo odkręconej gałki na pre na 3/4 sygnał był za niski / poziom mikrofonu oraz wzmocnienia w Dirac live na max. dopuszczalną/. Jak mi się w końcu udało wejść z głośnością na minimalny poziom łapany przez mikrofon to wyszły straszne bzdury na pomiarze.  Dotąd miałem wpięty DDRC-24 między pre a monobloki i było ok.

Dnia 24.09.2020 o 23:20, slaw0001 napisał:

Pojawiła się nowa wersja DL o nr 3.0.7

Kalibrację robiłem dzisiaj na 3.08 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski , robiłem wszystko co mogłem , zmieniałem kable , sześć razy próbowałem zrobić pomiar. Wywaliłem całą aplikację do DDRC-24 i Dirac Live , ściągnąłem na nowo ze strony MiniDsp oraz DL , wgrałem na kompa. Kolejne cztery próby , nadal za niski poziom sygnału by mikrofon odczytał. Gałka głośności pre prawie na full i dopiero załapało. Na pomiarze mi wyszło że Alteci grają od 12 Hz , do 3,75kHz :) 

Coś kurna jest nie tak !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

mimo odkręconej gałki na pre na 3/4 sygnał był za niski / poziom mikrofonu oraz wzmocnienia w Dirac live na max. dopuszczalną/. Jak mi się w końcu udało wejść z głośnością na minimalny poziom łapany przez mikrofon to wyszły straszne bzdury na pomiarze. 

Myślałem, że tylko ja tak mam., ale pamiętałem, że za pierwszym razem nie miałem tych problemów. W związku z tym dziś wróciłem do DL 3.0.0. i wygląda to lepiej! Mikrofon w końcu łapie nie urywając głowy. Zobaczymy co wyłapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaw0001 Chyba załapałem o co tu chodzi. Choć na stronie DL jest informacja , że nowy soft jest kompatybilny z DDRC-24 i innymi urządzeniami to niestety zupełnie inne zdanie ma oprogramowanie DL w DDRC. Kalibracja działa poprawnie tylko na wersjach jakie podpowiada przy uruchomieniu DL samo DL ? :) A więc, jak włączam przez aplikację DDRC , Dirac Live to pojawia się po chwili komunikat zaktualizuj DL do wersji  X / w moim przypadku 3.05 /i faktycznie ta wersja działa. Ściąganie samemu zatem wprost ze strony Diraca kolejnych nowych wersji oprogramowania mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 23:07, tomek4446 napisał:

Choć na stronie DL jest informacja , że nowy soft jest kompatybilny z DDRC-24

To chyba odpowiedź DL na te problemy. Nowy soft

Release Notes – Dirac Live – Version 3.0.9

2020-10-07

Fixes

Fixes connection issue to miniDSP units introduced in Dirac Live 3.0.8.

Fix rare issue with normalization that could cause an incorrect subwoofer gain.

Make start of recording more robust. In rare situations the start of the recording was missing causing an incorrect result for the first speaker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jednak chyba się przeproszę z tym całym Dirac Live.

Proszę jakie urządzenie DSD z Dirac Live kupić lub wzmacniacz za ten obecny.

Obecny system Marantz PM8006 + ND8006 + gramofon (podłączony do świetnego preampa w PM8006).

Mam taką górkę 50-70Hz, że niczym nie jestem w stanie tego zniwelować, kontrabas mi buczy, basy z klawiszy też, aż mi się lewe ucho zatyka. Akustykę fizyczną ogarnąłem ile mogłem. Nic więcej nie mogę zrobić.

Zastanawiałem się nad miniDSP DDRC-24 USB DAC Digital Signal Processor jednak nie znalazłem nigdzie informacji czy mogę do wejścia analogowego wpiąć sygnał bezpośredni z wkładki gramofonu, czy muszę go najpierw przepuścić przez przedwzmacniacz.

Jeśli muszę go wzmocnić najpierw, to chyba jest to mało opłacalny zabieg, bo preamp w PM8006 jest świetny, aby kupić coś na podobnym poziomie pewnie ze 2k będzie trzeba wydać. Może wtedy lepiej pójść w coś jak Arcam SA30 - chociaż jak patrze jak to jest tandetnie wykonane (+te Made in China), a o pilocie to już nawet nie wspomnie, to jakoś do mnie nie przemawia.

Może ktoś z Was bardziej doświadczonych coś wymyśli.

Generalnie, chciałem zachować Marantza bo jest ponadczasowy, w pełni analogowy i baaardzo muzykalny. Jednak tego dudnienia i porażającego basu z  cyfry nie wytrzymam. Z gramofonu nie jest tak źle jak z cyfry, ale też czasem coś zabuczy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcję miniDSP DDRC-24 USB DAC Digital Signal Processor i jest napisane, że sygnał z gramofonu ma być z Pre ampa.

Pozostaje coś jak SA30 ;(

Swoją drogą czy SA20 ma możliwość diraca? bo na niektórych stronach są informację, że można kupić update. Brak spójności danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow streamera NAD C 658. Kolega niedawno zakupil to urzadzenie u dealera w UK. Po paru dniach bawiac sie pokretlem balance odkryl ze kiedy przesunie go na prawo nadal slychac w kolumnach dzwiek w obu kanalach tylko w jednym ciszej. Zaniosl do sklepu. Oni wyciagli nastepny egzemplarz ktory mial taka sama wade. Dealer nie chce przyjac zwrotu zaslaniajac sie teza ze wszytkie Nad'y tak maja. Czy mozecie potwierdzic, ze tak wlasnie jest?

 Z gory dziekuje

Edytowano przez luckyguliver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są oczekiwania kolegi? Balans służy do uzyskiwania streofoni przy niesymetrycznym układziekolumn, czyli tlumnieniu jednej kolumny wzgledem drugiej. Kompletne wyciszenie mija się z celem. 

21 minut temu, luckyguliver napisał:

Czy mozecie potwierdzic, ze tak wlasnie jest

Konkludując. Tak mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2020 o 14:55, slaw0001 napisał:

To chyba odpowiedź DL na te problemy. Nowy soft

Release Notes – Dirac Live – Version 3.0.9

Dzisiaj sprawdziłem , nic się nie zmieniło. Nadal jest problem z ustawieniem głośności . Ustawiłem dla jednego kanału , jak chciałem ustawić drugi to już wyskoczył komunikat o niebezpiecznym poziomie i mnie wywaliło. Ciekawe bo lewy kanał był ledwo na polu akceptacji mikrofonu , nie zmieniałem nic a prawy już był za głośno. Potem już ukazywały się komunikaty o synchronizacji DL z DDRC , a więc identycznie jak w poprzedniej wersji 3.08. i znowu , wersja 3.05 sugerowana przez DL po odpaleniu DL z poziomu DDRC działa bez zarzutu. Coś komuś chyba nadal nie wychodzi z softem :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2020 o 16:34, slaw0001 napisał:

A jakie są oczekiwania kolegi? Balans służy do uzyskiwania streofoni przy niesymetrycznym układziekolumn, czyli tlumnieniu jednej kolumny wzgledem drugiej. Kompletne wyciszenie mija się z celem. 

Konkludując. Tak mają. 

Dziekuje. Przekazalem dalej.

A tak od siebie. Rozgladalem sie niedawno za pre ampem z funkcja Dirac i "wpadl mi w oko" pre amp Minidsp Shd (mam na mysli ta drozsza wersje). Czy mial ktos szase porownac w swoim systemie ten pre amp ze streameram Nad c658? Cena mniej wiecej ta sama ale czy sa to porownywalne urzadzenia pod wzgledem sonicznym czy funkcjonalnosci?

Edytowano przez luckyguliver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, luckyguliver napisał:

Dziekuje. Przekazalem dalej.

A tak od siebie. Rozgladalem sie niedawno za pre ampem z funkcja Dirac i "wpadl mi w oko" pre amp Minidsp Shd (mam na mysli ta drozsza wersje). Czy mial ktos szase porownac w swoim systemie ten pre amp ze streameram Nad c658? Cena mniej wiecej ta sama ale czy sa to porownywalne urzadzenia pod wzgledem sonicznym czy funkcjonalnosci?

Na papierze MiniDSP SHD wypada znacznie lepiej niż NAD C658. Popularny DAC Magic 100 wypada lepiej. Czy będzie to słyszalne? Trudno powiedzieć.

Z jednej strony BluOS wydaje się być lepszym streamerem niż Volumio. Z drugiej strony minidsp jest 4-kanałowe co można wykorzystać, np. do integracji z subwoferami.
Jak już masz DACa to SHD Studio wydaje się być najciekawszym rozwiązaniem (jest streamer, 4 kanały, wyświetlacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kukocz napisał:

Na papierze MiniDSP SHD wypada znacznie lepiej niż NAD C658. Popularny DAC Magic 100 wypada lepiej. Czy będzie to słyszalne? Trudno powiedzieć.

Z jednej strony BluOS wydaje się być lepszym streamerem niż Volumio. Z drugiej strony minidsp jest 4-kanałowe co można wykorzystać, np. do integracji z subwoferami.
Jak już masz DACa to SHD Studio wydaje się być najciekawszym rozwiązaniem (jest streamer, 4 kanały, wyświetlacz).

No mi wlasnie zalezalo na "wszystko w jednym pudelku" rozwiazaniu. Nie powiem, jestem ciekaw eksperymentow z subem. Chcialem tez zaoszczedzic na zakupie nowego Dac'a bo ten ktory mam jest chyba przestarzaly. Pre ampa tez nie mam wiec MiniDSP SHD wydaje sie idealnym kandydatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

"wszystko w jednym pudelku"

Mogę się tylko wypowiedzieć za C658, bo Mini nie słuchałem. Do C658 też można podłączyć 1 lub 2 Suby. Ponadto bardzo mi zależało na dużej funkcjonalności jaką daje BluOs. Co do podlinkowanych testów, to faktycznie na początku NAD borykał się ze sporymi problemami softwerowymi, ale po wielu aktualizacjach można przypuszczać, że jest lepiej. Zastanawiałem się tez nad zakupem Mini, ale brak możliwości jego przetestowania trochę mnie zniechęcił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slaw0001 napisał:

Mogę się tylko wypowiedzieć za C658, bo Mini nie słuchałem. Do C658 też można podłączyć 1 lub 2 Suby. Ponadto bardzo mi zależało na dużej funkcjonalności jaką daje BluOs. Co do podlinkowanych testów, to faktycznie na początku NAD borykał się ze sporymi problemami softwerowymi, ale po wielu aktualizacjach można przypuszczać, że jest lepiej. Zastanawiałem się tez nad zakupem Mini, ale brak możliwości jego przetestowania trochę mnie zniechęcił.

Czytalem juz wczesniej artykuly z https://www.audiosciencereview.com/ choc przyznam, ze nie od deski do deski. Mam dostep do Nada ktory kolega kupil ale nie do MiniDSP. Niemniej jednak nic nie zastapi kilkudniowego odsluchu we wlasnym pokoju i swoim systemie. Kupujac w ciemno MiniDSP na pocieche mam fakt ze bardzo latwo je odsprzedac. W UK znikaja z rynku wtornego w mgnieniu oka. 

MiniDSP uzywa Volumino ktore i ja mam tyle, ze zainstalowane na malinie. Niestety Tidal na Volumino to tragedia. Nie wiem tylko czy to jest spowodowane ograniczeniami maliny czy samego Volumino? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misiekzdzisiek napisał:

Panowie/Panie napiszcie komu po dłuższym czasie użytkowania dalej pasuje dirac (osłuchowo). Czy po 2-3 miesiącach dalej jesteście zadowoleni?

 

"There's no going back..." :) Prawdą jest, że na początku efekt może nie być "powalający" szczególnie jak od dłuższego czasu jesteśmy przyzwyczajeni jak sprzęt nam grał do tej pory. Potem jak wyłączasz diraca to okazuje się, że DL robi dobrą robotę.

9 godzin temu, luckyguliver napisał:

MiniDSP uzywa Volumino ktore i ja mam tyle, ze zainstalowane na malinie. Niestety Tidal na Volumino to tragedia. Nie wiem tylko czy to jest spowodowane ograniczeniami maliny czy samego Volumino? 

W jakim sensie tragedia? Interfejs volumio nie należy do najlepszych (włączając w to integrację z Tidalem), ale niestety nie znalazłem żadnej innej lepszej alternatywy do implementacji na malinie czy innych SBC. OD ostatniej bety można aktywować nową integrację z Tidalem (bazującą na cloudzie) i działa to znacznie szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...