Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

19 godzin temu, Tenfilip napisał:

Pewnie było z milion razy, ale zaryzykuje - czy warto wysupłać te 200 USD na Diraca (bo mini DSP i tak chcę kupić jako HPF dla stereo i ew. LPF dla subwoofera) czy jednak te darmowe alternatywy powinny styknąć? 2x Iloud micro monitors + tannoy 2.8 na biurku (a w sumie nad nim, żeby nie było odbić ;)).

Warto! 

Chyba, że jesteś miłośnikiem grzebania się w sofcie, to wtedy rzeczywiście DL może być dla Ciebie za prosty. 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, slaw0001 napisał:

Warto! 

Chyba, że jesteś miłośnikiem grzebania się w sofcie, to wtedy rzeczywiście DL może być dla Ciebie za prosty. 🤪

Lubię, ale po pierwsze kupiłem router mikrotika i pewnie cały 2021 będę w nim grzebał zanim zacznie robić dokladnie to samo co ten od UPC ;) a po drugie często muzy slucham ze sluzbowego laptopa, a nie moge tam nic instalowac :)

BTW zwykłe mini dsp wystarczy? 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2021 o 17:50, marcinmarcin napisał:

Tak robiac mam różnice opóźnień max 6sampli versus 100 sampli gdy wav zawiera również equalizer. 

zrobiony wav z różnicą 2 sample pomiędzy kanałami 😁

może coś z tej korekty fazy będzie ;)

Co do Dirac - na pewno metoda mierzenia kilka razy (dirac x9) i oddzielnie dla L i R się sprawdza.

Każda korekta dla L i R razem albo dla L i R do 200Hz razem brzmi dla mnie gorzej niż całe pasmo skorygowane oddzielnie dla L i R - szczególnie jak chodzi o efekt stereo.

Po odzielnym skorygowaniu - czyli wyrównaniu głośności dla kazdego kanału w pełnym zakresie częstotliwości mam najlepsze pozycjonowanie dźwięku jakie kiedykolwiek udało mi się uzyskać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak tam Wasze korekty? 🤪

U mnie powoli dochodzą nowe obserwacje.... np. korekta fazy w wersji minimalistycznej daje tak dobry efekt, że bez niej już się nie chce słuchać... albo że automatyczną korektę w REW muszę ręcznie poprawiać dla lepszego efektu (poprawa stereofoni).... albo że wysokie Q we Equalizerze do 200Hz jednak nie daje pre-ringing i filtr z Q ograniczonym do 5 (do200Hz) daje jednak gorsze rezultaty...

@MariuszZ jeszcze trochę zabawy i myślę że będę mógł coś skrobnąć, póki co efekty są dla mnie zaskakujące na plus - nie sądziłem że uzyskam taką poprawę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam serdecznie. Mam pytanie do znawców tematu ponieważ sam jestem "beton" z kalibracji. Posiadam AV NADa i jak przeprowadzam kalibrację (stereo) przez diraca na mikrofonie dołączonym do zestawu to otrzymuję rozpiętość od 24 Hz do około 20 kHz. Natomiast jeśli używam do tego celu umik-1 to zakres znacząco się zmniejsza od 125 Hz do 12 kHz. O co tu chodzi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie MAGIA. Robię na szybko pomiar i obleciałem na umiku 4 punkty. Przestawiam statyw, mikrofon się wyślizgnął i upadł na podłogę. Qrka rurka pomyślałem. Ale patrzę dioda świeci więc montuję na statywie i puszczam po raz piąty sygnał i ... zakres od 21 Hz do +/- 20 kHz. Wielkie oczy zrobiłem. Przeleciałem pomiary do końca a punktów jest 17. Wszystkie wyszły mniej więcej 22 Hz do 20 kHz . Pffff. Wyszło na to , że jak umik nie działa to trzeba go o podłogę. Normalnie mi się humor w niedzielę z rana poprawił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Siloss napisał:

Panowie MAGIA. Robię na szybko pomiar i obleciałem na umiku 4 punkty. Przestawiam statyw, mikrofon się wyślizgnął i upadł na podłogę. Qrka rurka pomyślałem. Ale patrzę dioda świeci więc montuję na statywie i puszczam po raz piąty sygnał i ... zakres od 21 Hz do +/- 20 kHz. Wielkie oczy zrobiłem. Przeleciałem pomiary do końca a punktów jest 17. Wszystkie wyszły mniej więcej 22 Hz do 20 kHz . Pffff. Wyszło na to , że jak umik nie działa to trzeba go o podłogę. Normalnie mi się humor w niedzielę z rana poprawił. 

Jak pieprznales mikrofonem pomiarowym o podloge i dopiero zaczal dzialac, to masz dwa powody zeby mu nie ufac :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale pomiar był już bardzo zbliżony do tego z zestawu. Dzisiaj jeszcze w robocie o tym myślałem. Jak to w ogóle możliwe !!! Nie mam pojęcia co na wpłynęło. Czy faktycznie ten upadek, czy to tylko zbieg okoliczności. Wcześniej kilka razy robiłem te pomiary i zawsze wychodziły mocno okrojone w przeciwieństwie do fabrycznego mikrofonu. Po wygenerowaniu filtra pokój zalewał się basem. Nie dało się tego słuchać. Średnie zupełnie wycofane a wysokie takie tyle o ile. Wyglądało mi to bardziej jak jakiś błąd w oprogramowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Siloss napisał:

Hehe ale pomiar był już bardzo zbliżony do tego z zestawu. Dzisiaj jeszcze w robocie o tym myślałem. Jak to w ogóle możliwe !!! Nie mam pojęcia co na wpłynęło. Czy faktycznie ten upadek, czy to tylko zbieg okoliczności. Wcześniej kilka razy robiłem te pomiary i zawsze wychodziły mocno okrojone w przeciwieństwie do fabrycznego mikrofonu. Po wygenerowaniu filtra pokój zalewał się basem. Nie dało się tego słuchać. Średnie zupełnie wycofane a wysokie takie tyle o ile. Wyglądało mi to bardziej jak jakiś błąd w oprogramowaniu.

Moze wypiales i wpiales?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...