Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Od ostatniego pomiaru minęło ... dużo czasu, w międzyczasie wymieniłem tapicerkę co prócz poprzednich, znanych mi modów (40-80Hz) pomieszczenia dołożyło jeszcze jeden i to nie mały, ogólnie .. bałagan na basie 

Prawy-lewy-oba.jpg

niebieski - lewy

czerwony - prawa

zieleń - oba

Teraz bałagan jest X3

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Od ostatniego pomiaru minęło ... dużo czasu, w międzyczasie wymieniłem tapicerkę co prócz poprzednich, znanych mi modów (40-80Hz) pomieszczenia dołożyło jeszcze jeden i to nie mały, ogólnie .. bałagan na basie 

Prawy-lewy-oba.jpg

niebieski - lewy

czerwony - prawa

zieleń - oba

Teraz bałagan jest X3

Czy mikrofon miałeś ustawiony dokładnie w miejscu w którym masz głowę podczas odsłuchu? Pytam, bo kiedyś był z tym zdaje się problem. Czy wykres ma zadane jakieś wygładzanie? Może zobacz, jak będzie wyglądał przy wygładzaniu psychoakustycznym.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kraft napisał:

Czy mikrofon miałeś ustawiony dokładnie w miejscu w którym masz głowę podczas odsłuchu? Pytam, bo kiedyś był z tym zdaje się problem. Czy wykres ma zadane jakieś wygładzanie? Może zobacz, jak będzie wyglądał przy wygładzaniu psychoakustycznym.

Nie. Tak tylko postawiłem sobie na stole. Do słusznego miejsca musze przedłużyć usb.

Ale to nic, tapicerka teraz jest większa i moze dlatego inaczej niż poprzednio, no i kolumny całkiem pod ścianą. 

To pomieszczeniu już mnie nie interesuje, ten pomiar to tak tylko ... walka z nudą. @marcinmarcin

A -- i widać jak niebieska linia pokazuje zablokowaną kolumnę fotelem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie. Tak tylko postawiłem sobie na stole. Do słusznego miejsca musze przedłużyć usb.

To tylko informacyjnie napiszę, że w takim razie ten pomiar absolutnie nie odzwierciedla tego, co dociera do Twoich uszu podczas słuchania muzyki. Jak z nudów to rozumiem, ale sensownych wniosków się z niego nie da wyciągnąć.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynkę ale jak będziesz kupował to już dwójkę , to różnice ;

" UMIK-2 to także znaczące ulepszenie wydajności i funkcjonalności. Większa 1/2-calowa kapsuła mikrofonowa zapewnia niższy poziom szumów i mniejsze zniekształcenia, które są zachowane przez 32-bitowy przetwornik ADC (konwerter analogowo-cyfrowy) wbudowany w obudowę mikrofonu. Ponadto częstotliwości próbkowania można wybierać w zakresie od 44,1 do 192 kHz w celu zapewnienia zgodności z najszerszym możliwym zakresem oprogramowania do pomiarów i nagrywania. "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Mariusz dzięki za cynk , nie wiedziałem.

Kilka dni temu zamówiłem Umika-1 ale nawet gdyby była dwójka już poprawiona to bym nie brał. Na domowe warunki do kilku pomiarów to i tak wypas jest.

12 minut temu, Kenobi napisał:

Raczej same pomiary, jaki wplyw beda miec panele tlumiace w zaleznosci od rozmieszcenia i grubosci .

Pokaż pomieszczenie i pomiary to doświadczeni koledzy coś podpowiedzą. Opcji poprawiania akustyki jest sporo i nie jest to takie proste by w kilku zdaniach odpowiedzieć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Kilka dni temu zamówiłem Umika-1 ale nawet gdyby była dwójka już poprawiona to bym nie brał. Na domowe warunki do kilku pomiarów to i tak wypas jest.

👍doskonały sprzęt, to 48 nie jest ograniczeniem, bo nie zauważyłem żadnych błędów nawet jak system jest ustawiony na 88,2 czy 96 (wszystkie pomiary wychodzą identyczne  jak przy ustawieniu 48)

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...