Skocz do zawartości

Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło?


Kraft

Recommended Posts

58 minut temu, Asia napisał:

Coś w tym jest, ale zrobię jeszcze raz to zobaczymy czy wykres będzie podobny.

Nie jest to takie trudne , schemat jest ten sam za każdym razem . Jak klikniesz w Corected , Spectrum , okienko po prawej stronie to na wykresie pojawią się filtry wygenerowane przez DL. Można zobaczyć w jakim stopniu poprawia niedoskonałości akustyki.

Czy zaaplikowałaś filtry do DDRC ? To następny krok po pomiarach. 

11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o " zrób to wieczorem , wyłacz zmywarkę itp" 

Zaraz będzie ,zatrzymaj zegarki , wstrzymaj oddech 😁 .Pzdr

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Moze nie jak lot, ale chyba chcemy uchwycić dzwiek z kolumn a nie tła prawda??

A robiłeś już pomiary ?

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zajeb...ego moda na 50 Hz.  

Bardziej chodziło mi o to że tu nie rozmawiamy jaki zwykli Kowalscy których spotykasz w Biedronce dajesz mu Dirac i mówisz zrób pomiary ale....

Więc takie zrób to zrób tamto mnie akurat trochę śmieszy nie mówię tu o konfiguracji kompa i podpięcia sprzętów.

Wstawię kiedyś pomiary , bo będę mierzył jeszcze raz , podobno lepiej  jak stawiasz do góry mikrofon . Pzdr

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Być może mam ubytek słuchu w tym zakresie (mod pomieszczenia) 😜😇😎

Też bym tak chciał .😁 .

Ja przez to że jestem , w gorącej wodzie , brak czasu i lenistwo podparłem się na serdecznym Koledze @marcinmarcin i On mi wygenerował z pomiarów to co trzeba do Apo eq .Za co mu serdecznie dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W smartfonie w ustawieniach dzwieku w "zakładka zaawansowane" jest personalizacja dzwieku i tam na podst. Uslyszanych dzwiekow z automatu dopasowuje krzywą słuchu do "prostej" tzn Wyrownuje

Jest pozniej pokazana wizualizacja słupkowa

7 minut temu, Dedal75 napisał:

Też bym tak chciał .😁 .

Zwróć uwagę na "Być może" 😇😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wprowadziłam pierwszy filtr. Dudnienie zniknęło 💪. Z tym że na pierwszy rzut ucha całość jakaś odchudzona, muszę posłuchać, pomyśleć i pokombinować bo póki co niewiele rozumiem z tych filtrów, ale sunę do przodu.

Szkoda, że mój Bright nie pozwala na zdalne przełączanie kanałów (z i bez DDRC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Asia napisał:

ale musi się dać wygładzić tylko część częstotliwości, tak myślę.

- Podłącz kompa pod DDRC .

- Włącz aplikację DDRC

- Włącz w aplikacji DDRC połączenie z DL

- Jak odpali DL i znajdzie DDRC / czyli wszystko do tej pory tak jak przy pomiarach/ kliknij w lewym górnym rogu Main menu / trzy poziome kreseczki w kółku/

- Kliknij "Load project " i załaduj filtry z wcześniejszych pomiarów które masz zapisane na komputerze.

- Teraz możesz zredukować działanie filtrów np. do 300 Hz lub dowolnej wartości , klikając z prawej strony na pionową linię na wykresie i przesuwając ją w lewo. Wykres bez filtracji będzie na szarym tle.

- Zapisz to ustawienie , tak jak zapisywałaś dotychczas filtry w którymś slocie.

Proponuje od razu po tej czynności nie zamykając DL wprowadzić krzywą NAD-a.

- Rozsuwasz z powrotem szare tło .

- Otwierasz tak jak poprzednio Main menu

- Klikasz  w ' Load curve " 

- Ładujesz krzywą NAD-a / klikasz dla obu kanałów , wyskoczy Ci takie okienko/ którą Ci podałem wcześniej / trzeba ją mieć zapisaną na kompie .

- Zaczekaj 3 sek. aż pojawią się na wykresie z krzywą NAD-a filtry DL

- Zapisujesz ustawienie w kolejnym slocie.

- Zamykasz DL , bez zapisywania , nie wrócisz już do tych ustawień , najważniejsze mieć zapisane na komputerze pierwsze pomiary z krzywą DL , bo to baza. Resztę można sobie darować.

load project.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomku za dokładną instrukcję.

Tak sobie to mniej więcej wyobrażałam, ale wszystko robię z doskoku, z pięciolatkiem na karku trzeba wykorzystywać co się da. Chciałabym napisać, że działam intuicyjnie, ale chyba bardziej prawdziwe jest określenie - po omacku 😉.

Czy dobrze rozumiem, że pilotem przełączam między wyprowadzonymi przez siebie (maksymalnie czterema) charakterystykami ?

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Asia napisał:

ale wszystko robię z doskoku, z pięciolatkiem na karku trzeba wykorzystywać co się da.

Działanie pod presją jest świetnym treningiem i może przynieść wiele korzyści w życiu codziennym :) 

42 minuty temu, Asia napisał:

Chciałabym napisać, że działam intuicyjnie, ale chyba bardziej prawdziwe jest określenie - po omacku 😉.

Czyli tak jak ja. :) W ten sposób , powtarzając daną czynność najlepiej się uczymy .

47 minut temu, Asia napisał:

Czy dobrze rozumiem, że pilotem przełączam między wyprowadzonymi przez siebie (maksymalnie czterema) charakterystykami ?

Tak. Sloty są cztery i pilotem można przełączać między nimi. Przycisk w środku kółka na pilocie włącza lub wyłącza filtry DL. Powinnaś usłyszeć różnicę. Można też zostawić podłączony komp do DDRC i tam z poziomu aplikacji przełączać ustawienia. Mam do DDRC cóś takiego jak WI-DG czyli ruter Wi Fi  , można wówczas sterować DDRC z telefonu . Nie wysyłałem go , bo nie chciałem jeszcze bardziej komplikować sprawy. Ustawienie rutera zajęło mi coś ok. 6 godzin i intuicyjne to ono nie jest. Pilot jest prostszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym powiedzieć, że nie da się słuchać z tym koszmarnym dudnieniem bez korekcji, specjalnie włączyłam takie utwory i no, jest potężna różnica!

 Na podstawie krótkiej próby najlepiej wyszła na razie wersja DL z korekcją ograniczoną do największych górek i lekko podniesioną krzywą.

Dzięki Tomku👍😘.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Chciałabym powiedzieć, że nie da się słuchać z tym koszmarnym dudnieniem bez korekcji, specjalnie włączyłam takie utwory i no, jest potężna różnica!

Miałem identyczne odczucie przy Dali Grandach , choć przed poznaniem DL twierdziłem , że jest super :) Długo się broniłem przed DL przy Altecach , bo faktycznie dudnienia bez korekcji nie mam , ale to nie znaczy , że bas był idealny ,co udowodnił mi powrót do DL. Wpływ DL na pasmo basu przekłada się automatycznie na resztę zakresu. Ja osobiście słucham na pełnych filtrach bez ograniczeń. W zależności od nastroju, albo na krzywej DL / jak fabryka dała/ , albo na krzywej NAD-a , ma nieco bardziej podbity bas. Wszystko jest kwestią prób i błędów. Masz czas , nie śpiesz się , porównaj sobie spokojnie wszystkie ustawienia wybierz to najlepsze dla siebie. Jedyne co bym ograniczył u Ciebie to pasmo wysokich. Na wykresie jest ponad 24 kHz , ograniczyłbym do równych 20 kHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Chciałabym powiedzieć, że nie da się słuchać z tym koszmarnym dudnieniem bez korekcji, specjalnie włączyłam takie utwory i no, jest potężna różnica!

Też tak mam 👍

 

3 godziny temu, Asia napisał:

Na podstawie krótkiej próby najlepiej wyszła na razie wersja DL z korekcją ograniczoną do największych górek i lekko podniesioną krzywą.

I u mnie się to sprawdza, korekta basu, ale bez przesady, na wyższych jak już to  bardziej wyrównanie L i R w celu poprawy stereo. 

 

3 godziny temu, Asia napisał:

Dzięki Tomku👍😘.

świetna robota - pożyczenie, support. Brawo 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ja osobiście słucham na pełnych filtrach bez ograniczeń. W zależności od nastroju, albo na krzywej DL / jak fabryka dała/ , albo na krzywej NAD-a , ma nieco bardziej podbity bas.

To jest ciekawe, bo ma tak samo, Eksperymentyje z róznymi ustawieniami. Ekscytuję się, że o to jest super a tamto jeszcze lepsze a na koniec wracam do standardowego pełnego zakresu krzywej NAD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Asia napisał:

Szkoda, że mój Bright nie pozwala na zdalne przełączanie kanałów (z i bez DDRC).

Proponuję przez dłuższy czas (parę dni) posłuchać z DL i później spróbować bez DL. Wtedy najłatwiej podjąć decyzję czu chcemy czy nie DL. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom DL nie podkręca dzwięku tylko go "unaturalnia" a to nie zawsze nam odpowiad na "pierwszy rzut ucha". 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

no , cóż ja się jeszcze nie poddaje i kombinuje z krzywymi

To jest oczywiste, poza tym ma wrażenie, że każde przeliczanie filtra daje troche inna wartość. Gdzieś mi się obiło o oczy, że algorytmy DL są cały czas modyfikowane/doskonalone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...